Öğretmenler Günü İçin Nasıl Çiçek Seçilir? (Öğretmenler Günü Çiçekleri)


-2
16 shares, -2 points

Çiçek olun!” sözünü en çok kullananlara, bir çiçekle teşekkür etme zamanı yaklaşıyor. Peki öğretmenlere çiçek seçerken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm öğretmenler için yılın en önemli günüdür. Dünya çapında farklı tarihlerde kutlanan bu özel gün, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım’da Türkiye’de kutlanır. Öğretmenlik en kutsal mesleklerdendir. Bu durum dünyanın her yerinde geçerlidir. Öğretmenin erdemi öğretmenlerde vücut bulur. Diğer bütün mesleklerden farklıdır öğretmenlik mesleği. Hiçbir öğretmen mesleğini karşılık bekleyerek icra etmez. Öğretmenliğin doğasında vardır işine hayatını adamak. Öğrencilerini evlatları gibi görür öğretmenler. Bu sebeple başarılarına en çok onlar sevinir, başarısızlıklarına ise en çok onlar üzülür ve sinirlenir. Onlara asla toz kondurmaz. Öğretenler Günü her yıl kasım ayının 24’ünde kutlanır ve öğretmenlerimize bizlere verdikleri emeklere teşekkür etmek için fırsat oluşturur.

Bir gün de olsa öğrenci ve yakınları tarafından hediyelerle karşılanmak,öğretmenler için, ömürleri boyunca hiç unutamayacakları bir anı olarak kalacaktır. Ancak hediye denildiğinde aklınıza pahalı şeyler gelmesin. Öğretmenler için önemli olan düşünülmüş olmaktır. Öğrencisi tarafından çizilmiş resim; bir buket çiçek ve öğretmen için hazırlanmış bir şarkı kadar unutulmaz hediye yoktur onlar için. 

Öğretmeler Günü hediyeleri arasında en çok tercih edilen ve hediye seçimi esnasında kararsız kalanlara yardıma koşan çiçekler elbette “Bir öğretmeni mutlu edecek en anlamlı hediye nedir?” sorusunun da cevabı. Siz de Öğretmenler Günü hediyesi ne alabilirim diye düşünüyor ve karar veremiyorsanız öğretmeninize veya öğretmen yakınlarınıza online çiçek siparişi vererek mutluluk dağıtabilirsiniz.

Öğretmene Çiçek Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öğretmenler günü için çiçek seçerken öncelikle çiçek göndereceğiniz kişinin kim olduğu çok önemlidir. Yani öğretmeninize ve öğretmen yakınlarınıza gönderdiğiniz çiçekler birbirlerinden ayrılabilir.

 • öğretmene çiçek
  Görsel: aliexpress

  Öğretmeninize çiçek seçerken dikkat etmeniz gereken şey hediyenizdeki ölçüdür. Bütün çiçekler sevgiyi ifade eder ancak karşınızdaki kişiye göre de bir manaya girebilirler. Misal kırmızı güller tutkunun ve aşkın temsilidir ancak öğretmeninize gönderdiğiniz kırmızı güllerin anlamı çok daha sevgi dolu ve masumdur. Ya da sarı güllerin ayrılığı simgelediğini söylerler. Aslında sıcak sevgiyi ifade eder ve adeta öğretmenlere olan sevgiyi ifade etmek için yaratılmışlardır.

Öğretmenler bir anne, baba gibidirler. Annelerin en sevdiği çiçeklerden olan lilyumlar bu sebeple öğretmenlere oldukça uygundur. Erkek öğretmenler için de bosai ağaçları seçilebilecek şık hediyelerdendir. Bütün kesme çiçek buketlerini gönül rahatlığı ile öğretmeninize yollayabilirsiniz. Yalnız gönderdiğiniz çiçek buketinde “love” gibi çıkartmaların olmaması ve kendisini mahcup edecek bir pahalılığa sahip olmaması gerekir.

 • öğretmene çiçek
  Görsel: ProFlowers

  Öğretmen yakınlarınıza çiçek seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri çiçeği gönderdiğiniz yerdir ve zamanlamadır. Eğer bir saksı çiçeği göndermek niyetindeyseniz taşıyabilmesi açısından eve göndermeniz daha kolay olacaktır. Taşınabilir boyutlardaki saksı çiçekleri (Orkide gibi) okula gönderilebilir. Ancak o esnada öğretmen yakınınızın nerede olacağını da bilmeniz gerekiyor. Eğer çiçeğin okula gitmesini istiyorsanız okulu arayarak öğretmen yakınınızın hangi saatlerde orada olacağını öğrenebilirsiniz.

Özellikle mesleğe yeni başlayan arkadaş ve akrabalarınıza Öğretmenler günü için çiçek göndererek çok mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Oldukça motive edici bu sürpriz onun için her zaman ayrı bir yere sahip olacaktır.

 • Öğretmen sevgilinize veya eşinize çiçek seçerken daha romantik adımlar atabilirsiniz. Çiçeğinizin yanında “Seni Seviyorum” yazan bir çikolata kutusu gönderebilir, romantik notlar yazabilirsiniz. Ancak bunun daha kişisel olmasını istiyorsanız herkesin ortasında açması gereken bir paket halinde işyerine göndermemelisiniz.

Eğer Öğretmenler günü için çiçek göndermeyi planladığınız kişi eşinizde, akşam için bir sürpriziniz olsa dahi işyerine çiçek göndermenizi öneririz. Bu, onun gururunu okşayacak ve çok mutlu olmasını sağlayacaktır.

– Kime hangi çiçek gönderilir?

Öğretmene Hangi Çiçek Alınır?

gerbera ve papatya

Gerberalar öğretmenlerimizi mis kokularıyla sevgi dolu bir yolculuğa çıkarabilir ve sevginizin simgesi haline seve seve gelebilir. Farklı fiyat aralıklarında ve farklı tarzlarda hazırlanan gerbera buketleri aynı renk veya rengarenk demetler halinde hazırlanabilir, çeşitli cam ve seramik vazolarda sergilenebilir. Büyük ve gösterişli papatya çeşitlerinden olan gerberalar Öğretmenler Günü ruhunu oldukça iyi yansıtırlar.

karanfil

Asla unutulmayacak hislerin simgesi rengarenk karanfiller de öğretmenlerinizin veya öğretmen sevdiklerinizin yüzünü gülümsetecek. Beyaz karanfil Anneler Günü’nün simgesidir. Öğretmenlerimiz de bizlere birer anne ve baba olurlar. Bu sebeple karanfiller Öğretmenler Günü’ne de çok yakışan çiçeklerdendir. Karanfillerin en güzel hali için linke tıklayabilirsiniz -> ciceksepeti.com/karanfil

lilyumlar ve güller

Ve elbette güller ve lilyumlar her öğretmenler gününde olduğu gibi en çok sevilenler arasında. Pembe ve beyaz lilyumlar ile rengarenk güller öğretmenlerin yüzünü gülümsetmek için ideal çiçeklerden. Çiçek Sepetş’nde bulunan lilyum aranjmanlarını her biri birbirinden farklı tasarımlarla oluşturulömuş. böylelikle sizin ve çiçek göndereceğiniz kişinin zevkine uygun bir seçenek bulabilmeniz hayli kolay.

Siz de öğretmen sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel çiçek aranjmanları için Çiçek Sepeti’nin Öğretmenler Günü Çiçekleri  koleksiyonuna göz atabilirsiniz. Yılın bir günü dahi olsa onlara yaptıkları mesleğin önemini tekrardan hatırlatarak teşekkür etme fırsatı bulabilirsiniz.

Çiçeğinizle birlikte bir de hediye göndermek istiyorsanız seçenekleriniz hayli çok. Çeşitli kişiye özel kalem ve defter setleri, kupa bardaklar, biblolar, kolyeler, saatler ve daha birçok hediye seçeneği mevcut. Bunun yanında hediyenizi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. (El yapımı Öğretmenler Günü hediyeleri için tıklayın.)

Daha farklı Öğretmenler Günü hediyeleri için Öğretmenler Günü Hediyeleri” yazımızı okuyabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir