Hediye Önerileri

Okul Alışverişi Yaparken Dikkat Edilecekler ve Ürün Önerileri

Koronavirüs sebebiyle uzun süre kapalı kalan okullar, bu yıl 6 Eylül itibarıyla açılıyor. Bu yüzden, okulların açılmasını dört gözle bekleyen öğrenciler ve öğretmenlerin içi kıpır kıpır! Okulların açılmasıyla birlikte, okul alışverişi de tekrar gündem oluyor. Birbirinden renkli kalemler, defterler, kitaplar, kırtasiye malzemeleri… Herkesi heyecanlandıran bu alıverişi yaparken dikkat etmeniz gerekenleri ve okula dönüş için alabileceğiniz bazı ürünleri sizin için listeledik!

Sağlıkla ve mutlulukla gelmesini dilediğimiz yeni eğitim öğretim yılında ihtiyacınız olan tüm okul malzemelerini, kırtasiye ürünlerini ve çok daha fazlasını ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Hem çocukların heyecanını üst seviyeye çıkaracak hem de okul için ihtiyaç duyacakları ürünleri listeledik. İşte karşınızda öğrenci ve öğretmenler için okul döneminde yardımcı olacak ürünler!

Okul Alışverişi Yaparken Dikkat Edilecekler

Okulda kullanılabilecek ürün önerilerine geçmeden önce okul alışverişi yaparken nelere dikkat edebilirsiniz onlardan bahsedelim. Okul döneminde her yaştan çocuk için farklı ihtiyaçlar doğabilir. Bu yüzden akıllıca hareket etmeniz, ürünleri seçerken doğru karar vermeniz gerekir. Okul alışverişini yaparken şu maddelerden yararlanabilirsiniz:

  • Okul alışverişini yapmaya başlamadan önce ilk olarak ihtiyaç listesini belirlemeniz gerekir. Bu sayede hem sadece gerekli olanları alırsınız hem de tüm ürünleri çok daha kısa bir sürede toparlayabilirsiniz. Ayrıca alacağınız ürünleri unutma ihtimaliniz de olmaz.
  • Alışveriş listesini hazırlarken çocuğunuzun kaçıncı sınıfa gideceğiniz göz önünde bulundurabilirsiniz. Eğer öğretmen, öğrencilere ihtiyaç duyacakları malzemelerin bir listesini vermediyse derse uygun olarak ürünler belirleyebilirsiniz. Örneğin Matematik dersi için cetvel takımı, Türkçe dersi için çizgisiz defter gibi ihtiyaçları belirleyebilirsiniz.
  • Defter seçiminde yine öğretmenlerin belli bir isteği yoksa telli defterleri seçmenizde fayda var. Telli defterlerin kullanımı diğer defterlere göre çok daha kolaydır. Böylece çocuklar ilk günden itibaren okulda zorluk çekmezler.
Okul Alışverişi
Okul Alışverişi için İhtiyacınız Olan Her Şey!
Okul alışverişi için ipuçları:
  • Kalem konusunda yine çocuğunuzun yaşına göre hareket edebilirsiniz. Anaokulu ve ilkokul çağındaki çocuklar için uçlu kalemler yerine kurşun kalemleri tercih edebilirsiniz. Daha karmaşık bir yapıya sahip olan uçlu kalemler küçük yaştaki çocuklar için problem olabilir. Ortaokul ve lise dönemindeki çocuklar içinse uçlu kalemleri ve renkli kalemleri tercih edebilirsiniz.
  • Silgi seçimi de okul alışverişindeki en önemli maddelerden biridir. İz bırakmayan, iyi silen bir silgi okulda her zaman çok yararlı olur. Çocukların kalemliğinde her zaman yedek silgi olmasına da özen gösterebilirsiniz. Böylece olası bir silgi kaybetme durumunda çocuklar paniklemez ve yedek silgiyle güne devam ederler.
  • Okul alışverişini yaparken çocukların zevklerini göz önünde bulundurmak da önemli bir konudur. Çocuklar arasında her zaman trend olan, çok sevdikleri karakterler vardır. Çocuğunuzla birlikte kırtasiye alışverişi yaparken desenler konusunda sizi yönlendirmesine izin verebilirsiniz. Kırtasiye malzemelerini birlikte seçerek onun daha özgüvenli olmasına da yardımcı olabilirsiniz.
  • Anaokuluna gidecek çocuklar için; oyun hamurları, keçeli kalemler, renkli kağıtlar, yapıştırıcı, makas, pastel boyalar, sulu ve kuru boyalar, yedek giysiler gibi ürünler en sık tercih edilenlerdendir. İlkokul öğrencileri içinse; makaslar, yapıştırıcılar, pastel boyalar çantadan çıkar; defterler, abaküs, renkli kurşun kalemler çantaya dahil olur. Ortaokula gidecek olan çocukların ihtiyaç listesi ise artık çok daha gelişmiş bir hal alır; e resim çantası, resim ürünleri, pergel seti, fosforlu kalemler, büyük defterler ortaokul çantalarında sıklıkla yer alan ürünlerdir.

Okul alışverişi için ihtiyacınız olan her şeyi ÇiçekSepeti’nden online olarak kolayca satın alabilirsiniz. Kırtasiye kırtasiye dolaşmadan, evinizin konforunda alışveriş yapmak ÇiçekSepeti’yle çok kolay!

Okul Alışverişi Ürün Önerileri

Çanta

Çanta Sepetim Günlük Okul Ve Sırt Çantası
Okul Alışverişi Ürün Önerileri, Okul Çantası

Okul çantası tabii ki okul alışverişi listesinde en üstte yer alan maddelerden biridir. Çünkü tüm okul malzemeleri onun içine konur. Eşyaların kolayca taşınmasını sağlayan çantalar, doğru şekilde seçildiğinde uzun yıllar kullanılabilir. İlk aşamada okul çantasının boyunu çocuğunuzun yaşına göre belirleyebilirsiniz. Onun yaşına ve zevklerine uygun bir çanta seçtiğinizde, uzun yıllar onu zevkle kullanacağından emin olabilirsiniz!

Beslenme Çantası ve Suluk

SNOW  Isı Yalıtımlı Hijyenik Beslenme Çantası
Okula Dönüşte İhtiyacınız Olacak Ürünler, Beslenme Çantası ve Suluk

Her yaştan çocuk için gerekli olmasa da özellikle küçük yaştaki çocuklar için beslenme çantası ve suluk son derece önemlidir. Onun okul çantasına ek olarak bir beslenme çantası edindiğinizde okulda sağlıklı bir şekilde yemek yemesini sağlarsınız. Özellikle gelişim çağındaki çocuklar için yediklerinin önemi oldukça büyüktür. Dolayısıyla onlar için hazırlayacağınız meyveler, yemişler, küçük sandviçler önemlidir. Ayrıca meyve suyu, su gibi içecekleri de beslenme çantalarına ekleyerek gün boyunca evdeki konforu yaşamalarını sağlayabilirsiniz.

Kırtasiye Malzemeleri

Gökkuşağı Galaxy 6'Lı Kalem Seti
Okul Alışverişi Ürün Önerileri, Kırtasiye Malzemeleri, Kalemler

Kırtasiye malzemeleri de tabii ki okul alışverişinin olmazsa olmazlarındandır. Kalemler, silgiler, defterler, resim çantaları, cetvel takımları… Tüm bu malzemelere duyulan ihtiyaç, çocukların yaşlarına ve okullarına göre değişiklik gösterebilir. Çocukların hem evde hem okulda ihtiyaç duyacakları kırtasiye malzemeleri, çantalarındaki kalemliklerde güvenle taşınabilir. Okula dönüşte ihtiyacınız olacak tüm ürünlere Okul malzemeleri kategorisinden kolayca ulaşabilirsiniz!

Kişisel Hijyen Ürünleri

Sömestr sonrası okul
Yeni Bir Okul Döneminde İşinize Yarayacak Ürünler, Maske, Dezenfektan ve Diğer Hijyen Ürünleri

Koronavirüs hastalığının hayatımıza girmesiyle birlikte hijyen ürünlerinin öneminin arttığını söyleyebiliriz. Maske, mesafe, temizlik üçgeni çerçevesinde süren bu dönem okulda da devam edeceği için çocuklarınız bu duruma hazırlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Islak mendil, selpak, el dezenfektanı, yara bandı, diş fırçası ve macunu, yedek maske gibi çocukların ihtiyacı olan ürünleri her zaman çantalarında bulunmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca onlara maskelerini değiştirmeleri gerektiğini, ellerini en az 20 saniye boyunca güzelce yıkamaları gerektiğini ve temizliklerine çok dikkat etmelerini de anlatmanız gerekir.

Okula dönüş alışverişi için, çocuğunuzun odasını yeni döneme hazırlamak için ya da okula uygun kıyafetler için siz de ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesine göz atabilirsiniz. İhtiyacınız olan her şeyi ÇiçekSepeti’nde online olarak bulabilirsiniz. Ayrıca farklı ödeme seçenekleri ve kargı fırsatlarıyla da alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir