Okullar Açılmadan Önce Almanız Gereken 7 Ürün


1
1 point

Pandemi süreci nedeniyle uzun bir süre online eğitim ile devam eden ve çocukların okuldan uzakta devam ettirdiği öğrencilik günleri yaz tatili arasına girdi. Fakat bu sene yaz tatili diğerlerinden biraz daha kısa sürecek çünkü telafi eğitimleri nedeniyle 2020-2021 eğitim-öğretim yılında okullar 31 Ağustos’ta açılacak. Tarih diğer senelerden önce olunca okul hazırlıklarına da yavaştan başlamakta kaçınılmaz oluyor.  Bu nedenle çocukların okula tam olarak hazır olmasını sağlamanız için; okullar açılmadan önce almanız gereken ürün ve malzemeleri sizin için listeledik.

Bu sene diğerlerinden oldukça farklı olarak sona eren eğitim-öğretim hayatı ve okullar, diğer senelere göre farklı bir şekilde açılacak. “Okullar ne zaman açılıyor?” sorusunun cevabı ise; eğer pandemi sürecinde beklenmeyen bir durum ile karşılaşılmazsa MEB’in 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’na dair 81 ile gönderdiği genelgeye göre, okullar 31 Ağustos’ta açılacak, 18 Haziran’da kapanacak. Okul sezonunun diğer yıllara göre erken açılması okul hazırlıklarının da öne alınması demek… İlk adım tabii ki okul alışverişi! Çocuklarınızın okula eksiksiz bir şekilde hazır olmasını sağlamak adına eksiklerinin belirlendiği bir liste hazırlayabilir, farklı yaş gruplarının ihtiyaçlarını gözeterek onlara uygun ürünler alabilirsiniz. Biz de bu konuda size yardımcı olmak adına okullar açılmadan önce almanız gereken ürün ve malzemeleri sizin için listeledik ve hemen sıralamaya başlıyoruz.

1-) Okul Çantası

İster anaokulu olsun ister üniversite, tüm yaş grubundaki öğrencilerin en temel ihtiyacı olan okul çantalarında oldukça farklı renkler, tarzlar ve modeller bulunuyor. Siz de çocuğunuzun ya da kendinizin tarzına en uygun okul çantası modelini alarak okul öncesi hazırlığın ilk adımını atabilirsiniz.

Çocuk okul çantası

Çocukların en sevdiği karakterlerden olan Elsa deseneli çocuk okul çantası 25 x 30 cm ölçülerindedir ve çekçek açıldığında 65 cm olmaktadır. Okula yeni başlayacak olan çocuklar için oldukça ideal bir model olarak öne çıkan bu çantayı çocuklarınız oldukça sevecektir.

Sırt çantası

24 x 15 x 7 cm ölçülerindeki çapraz sırt çantası tüm okul ihtiyaçlarınızı yanınıza almanız için yeterli olacaktır.

2-) Kalem

Okul ihtiyaçları listesinin en önemli parçalarından olan kalemler, renk renk, farklı modeller ve özellikte olabilir. İhtiyaca en uygun kalem modellerini temin ederek eksik listenizde bir yeri daha silebilirsiniz.

Rotring uçlu kalem

Öğrenciler tarafından en çok kullanılan kalem markaları arasında yer alan Rotring tarafından hazırlanan bu özel set sayesinde okul temel ihtiyaçlarınızı tek seferde karşılayabilirsiniz.

Kırmızı kalem

Okul gereçleri arasında en çok kullanılan ürünlerden birisi de kırmızı kalemler olsa gerek. Başlık atmak ve diğer önemli yerleri belirlemekte kullanılan kırmızı kalemleri kalem kutunuzdan eksik etmemelisiniz.

3-) Defter

Okula hazırlık listemizde sırada defterler var. Çizgili, kareli, çok yapraklı, az yapraklı, resim defteri derken her ders için farklı bir defter lazım…Fakat okul öncesinde sadece not defteri ve çocuklara bir çalışma defteri almanız yeterli olacaktır. Sonrasında öğretmenlerin istekleri doğrultusunda defterleri tamamlayabilirsiniz.

Defter seti

Deftersiz okul olmaz! Öğretmenlerin istedikleri defterler belli olana kadar bu 4 defter en büyük yardımcınız olacak.

Çizgisiz defter

Ders notu almak, bir şeyler karalamak ya da ders çalışmak için kullanabileceğiniz çizgisiz defter, okul öncesi çantanızda kesinlikle olmalı.

4-) Ayakkabı

Sadece okul ihtiyacı olmasa da okul için özel ayakkabılar almak her okul öncesi hazırlığının olmazsa olmazları arasında yer alır. Sportif faaliyetler için spor ayakkabı, günlük kullanım için klasik ayakkabı seçenekleri arasından en beğendiğiniz modelleri alarak çocukları oldukça mutlu edebilirsiniz.

Klasik okul ayakkabısı

Okul öncesinde çocukların alışverişini en çok sevdiği şey ayakkabılar olsa gerek. Pırıl pırıl klasik okul ayakkabılarını gördüklerinde çok mutlu olacakları kesin.

Spor ayakkabı

Tabii ki okulda sadece klasik modeller kullanılmaz. Koşturmayı seven ve hareketli olan çocuklar için spor ayakkabılar en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

5-) Kırtasiye Malzemeleri

Okul denilince akla ilk gelen ürünler tabii ki kırtasiye malzemeleri… Silgi, kalemtıraş, dosya, cetvel, boyalar ve vb. şeklinde uzayıp giden listelerden ihtiyacınız olan ürünleri uygun fiyatlarla online olarak almak artık çok daha mantıklı.

Kalem kutusu

Okul çantasında düzeni sağlamak ve diğer ürünlerin ( kalem, silgi, kalemtıraş vb.) kaybolmasını engellemek adına en önemli aksesuar tabii ki kalem kutusu. Üzerinde farklı desen ve figürlerin bulunduğu modelleri çocukların zevklerine göre seçerek onları mutlu edebilirsiniz.

Pastel boya

Resim derslerinde en çok kullanılan boya çeşidi olan pastel boya, okul öncesi hazırlık listelerinin de baş sıralarında yer almaktadır. Çocukların hayal dünyasını renkler ile birlikte yansıtmasını sağlayan bu güzel ürün çocukların parmakları ile bütünleşir ve bu sayede daha kolay bir çizim sağlar.

Yapıştırıcı

Bir şeyler kesmeyi, onları birleştirmeyi ve yapıştırmayı çok seven çocukların en büyük yardımcısı yapıştırıcılar. Siz de kaliteli bir yapıştırıcıyı hazırlık listenizden eksik etmemelisiniz.

6-) Spor Kıyafetleri

Okulda ve sonrasında yapılacak spor aktivitelerinde kullanılacak kıyafetler ile hafta sonu kurslarında lazım olacak olan her türlü spor ayakkabı, eşofman, tişört ve formaları önceden almak her zaman iyidir. Hatta aldığınız ürünleri yedeklemenizi de tavsiye ederiz 🙂

Erkek eşofman takımı

Çocukların okuldaki ve sonrasındaki sportif faaliyetlerinde severek kullanacakları eşofman takımı, çocukların hassas cildine zarar vermeyecek şekilde kaliteli doğal ipliklerden üretilmiştir.

Kız eşofman takımı

Okuldaki ve sonrasındaki aktivitelerde rahatlıkla kullanabilecekleri şık bir eşofman takımı çocuklar tarafından her zaman sevilir.

7-) Aksesuarlar

Okul üniformalarını listemize eklemedik çünkü her okul kendi kıyafetlerini belirliyor. Alınacak forma dışında tamamlayıcı ürünler ise çorap, kol saati, toka gibi aksesuarlardır. Bu ürünlerden bazıları birkaç çiftten fazla alınırsa ileride oldukça işe yarayacaktır.

Tokalar

Kız çocuklarının okulda saçlarını toplamak için kullanacakları tokalar bu sette bir arada. Oldukça güzel görünen ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bu seti çocuklarda çok sevecektir.

Saat

Erkek veya kız çocuklarının kullanabileceği ve zamanı takip etmelerini sağlayacak saat ile listemizi tamamlıyoruz. Hem şık hem de kullanışlı olan bu ürün çocukların bileklerine oldukça yakışacaktır.

Okullar açılmadan önce almanız gereken ürün ve malzemelerin hepsini ÇiçekSepeti‘nden online olarak sipariş edebilir, güvenli ve hızlı teslimat sayesinde ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer bazı yazılarımız:


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Umit

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.