Okullar Açılmadan Önce Almanız Gereken Ürünler


-1
-1 points

Okula dönmeye sayılır günler kaldı, peki okul hazırlıklarınız tamam mı? Farklı yaş gruplarındaki çocukların ihtiyaç duyacağı çeşitli ürünleri bir araya getirerek sizin okul alışverişinizi biraz olsun kolaylaştırmak istedik. Okula dönüş için okullar açılmadan almanız gereken ürünler yazımızda!

Okul çantası, kitaplar, kırtasiye ürünleri… Okula dönüş için alınması gereken birçok ürün var! Hangi ürünü alacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız ya da çocuğunuz ilk kez okula gideceği için hangilerini almanız gerektiğinden emin değilseniz bu yazımız size çok yardımcı olacak! Çocuklarınız için okullar açılmadan almanız gereken ürünler genelde temel okul ürünlerinden oluşur. Ana ürünleri satın aldıktan sonra geri kalanını okullardaki öğretmenlerin isteklerine göre şekillendirebilirsiniz. Yaş gruplarına göre çocukların ihtiyacı olan ürünler değişiklik gösterebilir. Bu yüzden satın almakta emin olamadığınız ürünleri çocukların sınıfta kullanıp kullanmayacağını düşünebilirsiniz. Sizin almış olduğunuz ürünler haricinde okul size ayrıca bir liste de verebilir, liste ile birlikte gözden kaçırmış olabileceğiniz ihtiyaçlarınızı da tamamlayabilirsiniz.

Okul öncesi eğitim alışverişiniz için ihtiyacınız olan her şeyi ÇiçekSepeti‘nde bulabilir; evinizin konforunda rahatça alışveriş yapabilirsiniz!

Okullar Açılmadan Önce Almanız Gereken, İhtiyaç Duyulan Ürünler

1-) Okul Defteri

Okul Defteri

Okul çağına gelen çocuklara alınan ilk ürünlerden biridir okul defterleri. Derse göre çizgili, çizgisiz ya da kareli versiyonları tercih edilebilen okul defteri çocukların okulda derse dair not tutabilmesi için büyük önem taşır. Çocuğunuzun en sevdiği karakter ile süslenmiş bir defter alarak onun okula daha motive olmasını sağlayabilirsiniz. Her bir ders için farklı bir defter seçebileceğiniz gibi bir defteri iki ayrı ders için de kullanabilir ya da tüm dersleri tek defterde toplayabilirsiniz. Fakat bunu yaparken çocuğunuzun taşıyabileceği ağırlığı göz önünde bulundurmalı ve ona gereğinden fazla yük taşıtmamalısınız.

2-) Renkli ve Kurşun Kalemler

Renkli kalemler

Kurşun kalem ve renkli kalem ilkokuldan üniversiteye kadar her öğrencinin ihtiyacı olan ve çok sık kullanılan ürünler arasında yer alır. Derslerde kurşun kalemler ve renkli kalemler ile not tutulur, ders esnasında kurşun kalem kullanılır. Kurşun kalem zamanla, çocuklar büyüdükçe yerini uçlu kalemlere; renkli kalemler yerlerini tükenmez kalemlere bırakabilir.

Bunun haricinde mutlaka çocukların kalemliklerinde silgi, kalemtıraş ve yedek kalem de bulundurulmalıdır. Kurşun kalemin ucu kırılır ve biterse kalemtıraş ile kalemin ucunu açabilir; yanlış yazdığı bir şey olursa silgi ile kolayca silebilirler. Olası bir kalem kaybetme durumunda da yedek kalemleri devreye sokarak hiç panik olmadan kaldıkları yerden derse devam edebilirler. 🙂 Çocuğunuzun yaşına ve sınıfına göre kalemliğinde cetvel takımı, yapıştırıcı ve makas gibi kırtasiye malzemeleri de bulunabilir.

3-) Kalemlik

Kalemlik

Yukarıda çocuğunuzun ihtiyacı olan birçok kırtasiye malzemesini saydık. Peki o kadar ürün nerede duracak ve kaybolmayacak? Tabii ki kalemlik içerisinde! Özellikle küçük çocukların okula adapte olma döneminde eşyalarını daha çok kaybedebileceğini göz önünde bulundurursak onların çantalarının daha derli toplu olabilmesi adına bir kalemlik almak doğru bir karar olacaktır. Onun sevdiği bir çizgi film karakteriyle şekillenmiş ya da sevdiği renklerden oluşan bir kalemlik tercih ederek kalemliği unutmasının önüne geçebilirsiniz. 🙂

4-) Okul Çantası

Okul çantası

Okul çantası, yukarıda saydığımız tüm ürünleri içinde toplayabilecek, çocuğunuzun okula giderken eşyalarını kolayca taşımasını sağlayacak bir üründür. Çocuğunuzun yaşına ve ihtiyaçlarına uygun olarak farklı boyut ve desendeki çantaları tercih edebilirsiniz. Genel olarak okul çantasının boyutu çocukların kitap, defter, kalemlik ve diğer eşyalarını koyabilecekleri kadar büyük olmalıdır.

5-) Beslenme Çantası ve Suluk

Beslenme çantası ve suluk

Beslenme çantası ve suluk, çocukların okuldayken en çok ihtiyaç duyacakları ürünlerden biri olacaktır. Çocuğunuzun okulda düzenli ve dengeli beslenmesi için ona hızlı ve pratik tüketebileceği, aynı zamanda çok lezzetli olan atıştırmalıklar ve yemekler hazırlayabilirsiniz. Beslenme çantası haricinde farklı saklama kapları ile de çocuklarınızın kolayca taşıyabileceği atıştırmalıkları onların çantalarına koyabilirsiniz. Suluk ya da su şişesi ise gününün büyük bir kısmını okulda geçiren çocuklarınızın sağlığı açısından oldukça iyi bir seçim olacaktır. Su içmenin yararları göz önünde bulundurulduğunda

6-) Okul Kıyafetleri

Okul kıyafeti

Ve tabii ki okullar açılmadan önce çocuklarınız için temin etmeniz gereken ürünlerden biri okul kıyafetleridir. Çocuğunuzun yaşına ve okuluna göre değişiklik gösterecek olan okul kıyafetleri/okul forması haricinde çocukların yanında yedek kıyafet de bulundurmanız yararlı olabilir. Özellikle anaokulu ve ilkokul çağındaki çocuklar için yedek kıyafet oldukça büyük bir önem taşır.

İlginizi çekebilecek bazı yazılarımız:


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aybuke