Trend

ORTAMLARIN EN SICAK TADI: SICAK ÇİKOLATA

Evet, artık kış geldi. Soğuk içecekler, buzlu karışımlar 5 6 ay kadar uzak olacak damaklarımızdan, şimdi sıcak içecekler dolduruyor fincanlarımızı. Eh hem içimizi doyasıya ısıtacak, hem de sohbetlerimizi şenlendirecek, bir yandan da mutlu edecek şey nedir diye sorsak, hep bir ağızdan “çikolata!” dersiniz diye düşünüyorum. En azından ilk etapta aklınıza gelmese bile, bu yazıyı okuduktan sonra kendinize bir fincan sıcak çikolata yapacağınızdan neredeyse eminim bile.

Madlen olsun, kare olsun, keke konsun, pastaya dolsun derken şimdi de çikolatayı fincan içerisinde içebileceğiniz mükemmel bir sıcak çikolata tarifi ile karşınızda olacağım. İşte kendi imkanlarınızla, değme lüks cafelerle yarışacak muazzam bir sıcak çikolata hazırlayıp kendi aklınızı başınızdan almanızı sağlayacak mucize formül:

image (17)

Öncelikle sıcak çikolatanın sıvı malzemesinin süt olduğunu unutmuyor ve sütümüzü bir kenarda hazır ediyoruz. Bir paket sütlü çikolata (bitter sevenler öylesini de tercih edebilir) elinizin altında bulunsun, az bir kısmını da rendeleyebilirsiniz, sunum sırasında işinize yarayacak. 1 bardak çırpılmış kremayı da tezgahta boş bulduğunuz yere koyun. Çikolatanın aromasına eşlik edecek baharatınız ise tarçın, süte ekleyerek karıştırın ve ısıtmaya başlayın. Kaynama noktasına yakın, sütlü çikolatayı da karışıma ekleyin ve 10 dakika kadar daha karıştırmaya devam  edin. Çikolatanız içime hazır!

image (18)

Tabi bu kadarla bitmedi, sıra sunumda. Karışımınızı fincanınıza ekleyin, ama üstten biraz boşluk bırakın ve üzerine çırpılmış kremanızı ekleyin. Rendelediğiniz çikolataları da en üste serpin. İşte şimdi oldu. Afiyet olsun :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir