TrendMobil ÜrünlerTeknolojik Ürünler

Otomobil Aksesuarları: 10 Faydalı Ürün

Otomobil, hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geleli oldukça uzun bir zaman oldu. Özellikle pandemi sürecinde önemi artan bireysellik nedeniyle araç sahibi olanların sayısı daha da arttı. Peki, yeni otomobilinizde bulunması gereken otomobil aksesuarları nelerdir? Cevabı yazımızda.

Bazılarının tutkusu bazılarının ise ihtiyacı olan otomobilleri daha kullanışlı ve donanımlı hale getirmek için bazı aksesuarlara ihtiyacınız vardır. Bu aksesuarların bazıları zevk ve eğlence için bazıları ise acil durumlarda hayat kurtaran türdendir. Daha estetik, kullanışlı ve güvenli bir otomobil için ihtiyacınız olan otomobil aksesuarları aşağıda yer alan listemizde! Listemizde yer almayan ürünler için ise oto aksesuar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca kış mevsimi yaklaşırken Aracınızı Kışa Hazırlamak İçin Yapmanız Gerekenler yazımıza da göz atmayı unutmayın.

Otomobil Aksesuarları

Otomobil aksesuarları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Araç içinde rahat etmenizi sağlayan ürünlerden bagaj çözümlerine, sürüş konforunu artıracak ürünlerden teknolojik aksesuarlara kadar uzanır. Şimdi gelin faydalı olacak otomobil aksesuarlarına birlikte bakalım.

1-) Multimedya Sistemi

Otomobil aksesuarları - multimedya sistemi
Seçeceğini multimedya sisteminin araç marka ve modeli ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Yeni otomobillerin birçoğunda bulunan multimedya sistemi yaşça biraz ilerleyen araçlarda veya paket olarak özellikleri kısıtlanmış araçlarda yok. Fakat bu multimedya sisteminden mahrum kalacağınız anlamına gelmiyor. Apple CarPlay, Android Auto destekli multimedya sistemleri sayesinde telefonunuzu araca bağlayabilir, tüm işlemlerinizi multimedya ekranı üzerinden yapabilirsiniz. Böylece yoldayken telefonla uğraşmanıza gerek kalmaz ve güvenli bir sürüş deneyimi yaşarsınız. Bunun haricinde online müzik uygulamalarını kullanabilir veya navigasyon ile gideceğiniz yolda rotanızı belirleyebilirsiniz.

2-) Taşınabilir Hava Kompresörü

Otomobil aksesuarları - hava kompresörü
Dijital taşınabilir hava kompresörü, lastik basıncını istediğiniz hale kısa sürede getirmenizi sağlar.

Yolculuk sırasında araç lastiğinin havasının inmesi veya hava kaçırması olası bir durumdur. Taşınabilir kompresörler, yavaş yavaş hava kaçıran lastiği kısa sürede şişirmenizi sağlar. Ayrıca araç uyarı sisteminde ortaya çıkan lastik basıncı uyarısını gidermek için lastik hava basınçlarını kompresör ile ölçebilirsiniz. Dijital bataryalı modellerin üzerinde bulunan ekran, lastik basıncı hakkında size bilgi verir. Analog modellerde ise ekran yerine hava basıncını gösteren manuel bir kadran bulunmaktadır.

3-) Lastik Tamir Kiti

Otomobil aksesuarları - lastik tamir kiti
Yolculuk sırasında lastik sorunu yaşamamanız halinde tamir kiti en büyük yardımcınız olur.

Otomobil lastiğinin yolculuk sırasında patlaması veya bir şey batması sonucu hava kaçırması durumuna hazırlıksız yakalanmamak için lastik tamir kiti her araçta bulunmalıdır. Yedek lastik veya run-flat lastik kullanmıyorsanız, tamir noktasına kadar sizi götürecek kit oldukça kolay kullanıma sahiptir.

4-) Araç Koruma Filmleri

Otomobil aksesuarları - koruma filmi
Otomobiliniz koruma filmleri sayesinde ilk günkü gibi temiz kalır.

Otomobil üzerine gelen taş vb. maddeler araç boyasının zarar görmesine neden olur. Kapı açma kolları, kapı eşikleri, marşpiyeller, far grubu gibi alanlar ise en çok zarar gören kısımlardır. Bu alanları koruma filmi sayesinde ilk günkü hallerinde tutabilirsiniz. Şeffaf olan koruma filmi, aracın takılan bölgesinde maksimum koruma sağlar. Çizilmeler arttığında ise çıkarıp yenisini takabilirsiniz.

5-) Oto Süpürge

Otomobil aksesuarları - şarjlı süpürge
Rahat ve pratik bir temizlik için oto süpürgeler en iyi yardımcınız olacaktır.

Otomobil temizliği oldukça önemli bir konudur. Her ne kadar oto kuaförler birçok hizmeti sunsa da her zaman otomobilinizi temizletmeye götürmeniz mümkün olmaz. Bu nedenle şarjlı oto süpürge modellerini aracınızda bulundurmanız faydalı olacaktır. Çakmak girişinden çalışan kablolu modeller veya bataryalı şarjlı modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bu tarz süpürgeler pratik hazneleri sayesinde temizliği pratik hale getirir.

6-) Çakmak Uyumlu Şarj

Otomobil aksesuarları - çakmak uyumlu şarj
Cihazlarınızı çakmak şarj cihazı ile rahatlıkla şarj edebilirsiniz.

Yeni otomobillerin birçoğunda USB girişi veya temassız şarj gibi özellikler sunulmaktadır. Fakat her otomobil için bu özellikler geçerli değildir. Yolculuk sırasında sıkça kullanılan telefon ve diğer cihazları şarj etmeniz gerekir. Otomobil çakmak şarj cihazı, üzerinde bulunan USB girişleri sayesinde cihazlarınızı şarj etmenizi sağlar. Farklı markalarca üretilen modellerde 2, 3 veya 4 giriş gibi seçenekler sunan modeller bulabilirsiniz.

7-) Araç İçi Bagaj Düzenleyici

Otomobil aksesuarları - bagaj düzenleyici
Bagajdaki dağınıklığa organizer kullanarak son verebilirsiniz.

Otomobil bagajında birçok ürün var ve bu dağınıklık biraz can sıkıcı görünüyorsa çözüm basit; bagaj düzenleyici. Su geçirmeyen kumaştan üretilen bagaj düzenleyici, 8 cepli olarak üretilmiştir. Bu sayede birçok parçayı farklı gözlere yerleştirebilirsiniz. Kullanımı ise oldukça basittir. Arka koltuk başlıklarından geçirerek bagaj kısmına yerleştirebilirsiniz. Yardım kiti, özel eşyalar, içecekler, cam suyu, temizlik ürünleri gibi aklınıza gelen tüm ürünler için ekstra alan sağlar.

8 -) Araç İçi Şişme Yatak 

Araç içi şişme yatak
Araç içi şişme yatak 135 X 90 X 43 cm ölçülerindedir.

Çok fazla seyahat ediyorsanız, arada dinlenmek için mola vermeniz gerekir. Molanızda uyumak ve dinlenmek için ise harika bir çözümümüz var; araç içi şişme yatak. Arka koltuğu yatağa çevirmenizi sağlayan şişme yatak, özel pompası sayesinde 2 dakika içerisinde şişer. Hem yetişkinler hem de çocuklar için uygundur. Şişme yatağı dilediğinizde ters çevirerek sırt desteği olarak kullanabilirsiniz.

9-)  Üçgen Reflektör ve Fosforlu Yelek

Üçgen reflektör
Arıza durumlarında alanı güvenli hale getirmek için reflektör önemli bir yardımcıdır.

Otomobil arızalandığında yol kenarına çektiğiniz araç, diğer araçlar için sorun oluşturabilir. Bu durumun önüne geçmek adına diğer sürücülere haber veren reflektör, bagajınızda bulunmalıdır. Reflektörü en az 150 – 200 metre geriden görünebilecek şekilde yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca özellikle akşam saatlerinde araç arızası ile uğraşırken veya beklerken görünmeniz için fosforlu yelek oldukça işe yarar. Bu sayede diğer sürücüler sizi yol kenarında rahatlıkla fark eder.

10-) Geri Görüş Kamerası

Geri görüş kamerası
Rahat ve güvenli bir park için geri görüş kamerası oldukça faydalıdır.

Araç park etmek ustalık gerektiren bir iştir. Hatta her ne kadar usta bir şoför olsanız da bazen görüş açısının yeterli olmaması kazalara neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek için geri görüş kamerası kullanmak en iyi çözümdür. Aracın arkasına monte edilen ve ön ekranda size park için gerekli manevra alanını gösteren kamera, park ederken oldukça yardımcı olur.

Otomobil aksesuarları ve diğer tüm ihtiyaçlarınızı ÇiçekSepeti‘nde bulabilirsiniz. Hemen mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret edin, fırsatları kaçırmayın!

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir