Trend

Oturma Odanızın Havasını Değiştirecek 9 Dekoratif Çiçek

Gün içerisinde veya akşamları eve geldiğimizde vakit geçirdiğimiz, evin yoğun olarak kullandığımız bölümü olan oturma odalarını çiçek ile doldurma vakti!

Bazı kişiler için çiçeklere bakmak büyük sorumluluktur ve hayli zordur. Bazı kişiler için ise çiçeksiz bir ev düşünülemez! Çiçekler evlerimizin en güzel dekorları olmakla kalmayıp aynı zamanda eve güzel bir enerji katarlar. O yüzden birbirinden güzel butik çiçek, saksıda çiçek ve vazo çiçek aranjmanlarıyla evinizi güzelleştirebilir, evinizin enerjisini yukarıya çekebilirsiniz.

Oturma odalarınıza çok yakışacak birbirinden farklı dekoratif çiçeği sizler için araştırdık! Evinize mutlaka almanız gereken bitkileri Yeni Eve Taşınanların Mutlaka Alması Gereken 7 Bitki yazımızda okuyabilirsiniz!

1 – Zelkova Bonsai 

Bonsai
Bonsai, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Klasiklerden olan Zelkova Bonsai, uzun ömürlü ve kolay bakımlı bir bitki türüdür. Her tarzda döşenmiş oturma odasına uyum sağlayabilir. Onu yeterince ışık alabileceği, üşümeyeceği ve çok susuz kalmayacağı şekilde tutmanız size uzun yıllar huzurlu görünümünü sergileyebilmesi için yeterlidir.

ÇiçekSepeti’nin farklı tür ve tasarımlar ile hazırladığı bonsai ve bonsai çiçeği çeşitlerinden dilediğinizi seçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2 – Caracas

Sukulent
Sukulent, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Hovartia Zebrina, Crassula Hobbit ve Crassula Rubetris sukulentlerinin ağaç bir konteyner içerisinde bir araya getirilmesi ile hazırlanan bu özel tasarım çiçek, bilhassa minimal tarzda döşenmiş oturma odaları için tercih edilebilir.

Son yıllarda en çok doğal ağaç yemek masalarının kullanıldığı düşünülürse, Caracas yaşam alanlarınıza doğal bir dokunuş olabilir.

Sukulent bakımı için bu sayfayı inceleyebilirsiniz.

3 – Think Gray Senecio Rowleyanus

Senecio Rowleyanus
Senecio Rowleyanus, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Özel tasarım ve el yapımı bir saksı içerisinde hazırlanan Think Gray Senecio Rowleyanus, düşünen bir kişinin saçları olarak canlandırılan Senecio Rowleyanus bitkisi ile hazırlanmış. İnci tanesi olarak da bilinen bu sukulent türünün bakımı son derece zahmetsizdir. Hem şık hem de spor tarzda döşenen oturma odaları için uygun olabilecek çiçeklerden biridir.

4 – Gold Çizgili Vazoda Antoryum Bitkisi

Antoryum
Antoryum, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

En güzel ve gösterişli salon bitkilerinden biri olan Antoryum, parlak çiçekleri ve yeşil yaprakları ile adeta plastik bir çiçeği andırır. Sert, kırmızı çiçekleri neredeyse tüm yıl bitkiye eşlik eder. Bu da oturma odanızın her daim kırmızı çiçekler ile renklenmesine sebep olur. Antoryum bitkisinin bakımı ve yetiştirilmesi hakkında detaylı bilgi edinmek için ilgili blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Oturma odalarınız için tercih edebileceğiniz en güzel saksı çiçekleri için ÇiçekSepeti’ni ziyaret etmeyi unutmayın!

5 – Mini Çift Dal Beton Saksıda Mor Orkide

Orkide
Orkide

Oturma odaları ve salonlar için çiçek bakıp da orkidelere yer vermemek olmaz. Doğru yere yerleştirildiği zaman orkide bakımı ve yetiştirilmesi çok da zor değildir. Farklı saksılarda hazırlanan birçok orkide tasarımına evlerimizde yer verebiliriz.

Yaklaşık 25 cm boyutlarında, beton bir saksı içerisinde hazırlanan mini mor orkideler, oturma odalarınızın ışık alan, ferah yerlerine çok yakışacaktır.

6 – Hera Serisi Mini Ficus Ginseng Bonsai

Bonsai
Bonsai, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Bonsailerin ihmal edilmeden bakıldığı zaman uzun yıllar oturma odalarınızda size eşlik edecek olan bitkilerden olduğunu söylemiştik. Çeşitli saksılar içerisinde, farklı ağaç türleri ile hazırlanan bu çiçek tasarımlarından dilediğinizi eviniz için seçebilirsiniz. Bonsai bakımına dair detaylı bilgilerin yer aldığı yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

7 – Solmayan Gül

Solmayan Gül
Solmayan Gül, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Ben çiçek bakamam, sulamayı unuturum diyenler burada mı?

Sırt sırta vermiş bir çiftin figürlerinin yer aldığı bu çiçek tasarımı ilk başta yapay gibi görünse de değil. Özel bir yöntem ile güzelliği sabitlenen ve 2 yıl boyunca solmayan bir gülün yer aldığı bu özel tasarım, özellikle çiçek bakımı konusunda kendisine çok güvenmeyen ya da oturma odası bir çiçeği yetiştirebilecek kadar ışık almayan kişiler için çok doğru bir seçim.

8 – Yıldız Terrarium

Teraryum
Teraryum, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Teraryumlar yaşam alanlarınıza doğanın izini taşırlar. Farklı şekillerdeki fanuslar içerisinde hazırlanan teraryumlardan evinize ve zevkinize en uygun olanını seçebilir, oturma odanızın en güzel köşesinde ona bir yer açabilirsiniz.

Sinocrasula Crassimus, Hovartia Zebrina, Echeveria Perle Van Nunberg, Crassula Hobbit, Pachypadium Sundersii sukulentleri ile hazırlanan Yıldız Terrarium, klasik bir armut fanus içerisinde yer alıyor. Teraryumunuzu kendiniz yapmak ve teraryum bakımı hakkında incelikleri öğenmek için Teraryum Yapımı ve Bakımı yazımızı mutlaka inceleyin!

9 – Vintage Kitap Serisi Kaktüs

Kaktüs
Kaktüs, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Daha vintage tarzda oturma odası olanlar için kaktüs ile hazırlanan bu çiçeği tavsiye edebiliriz. Kitap şekilli ve tamamen el yapımı bir saksı içerisinde yer alan kaktüs ile bir sanat eserine benzeyen bu çiçek tasarımı, odanıza çok yakışacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir