Trend

PAPATYA SUYU İLE SAÇLARINIZIN RENGİNİ AÇIN

image (2)

Her kadın hayatının bir döneminde sarışın olmaya özenmiştir ve saçlarının rengini pahalı ve uzun işlemlerden sonra açtırmış ve mutlaka sonunda saçları biraz da olsa yıpranmıştır. Çünkü doğal sarışın gibi görünmek zahmetli ve yorucu bir iştir.

Peki saçlarınızı kimyasal boyalarla yıpratmadan, saç renginizi birkaç ton açmak istemez misiniz? Özellikle de koyu sarı ve açık kumral renkte saçlarınız varsa, saçınızın parlaklığını ve yumuşaklığını bozmadan, papatya çiçeklerinden hazırladığınız papatya suyu ile saçlarınızın rengini birkaç ton açabileceğinizi biliyor muydunuz?

Aktarlardan çok ucuza alacağınız bir avuç dolusu kurutulmuş papatyayı 1 litre suyun içine koyup, suyun rengi koyulaşana kadar iyice kaynatın. Daha sonra bu karışımı süzün ve soğumaya bırakın. Güneşli günlerde papatya suyunu saçınıza sürerek, dışarıda kurumayya bırakın. Saçlarınızı güneşin altında kuruttuğunuzda daha parlak ve daha açık bir ton elde edersiniz. Bu işlemi 15 gün boyunca her gün ya da birkaç günde bir tekrarlayın. 15 günün sonunda daha açık, daha sarı, daha parlak ve yumuşacık saçlara sahip olmuş olacaksınız. Tabi güneşin altında saatlerce bekleyip saçlarınızın rengini açmaya çalışırken, güneşin zararlı etkilerinden korunmak için güneş koruyucu krem sürmeyi unutmayın.

Tamamen doğal bir yöntem olduğu için istediğiniz sıklıkta tekrarlayabilirsiniz. Saçlarınız siyah, kahverengi ya da kestane tonlarında ise, sonucun pek de iyi olacağını söyleyemeyiz. Saçlarınızın tonu açılacaktır ama sarı tonlarında olmayacaktır. Sadece kendi renginizin bir tonu kadar açılacaktır.

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir