Trend

PARTİ ZAMANI

Ev partileri zaten uzun zamandır oldukça gözdeydi. Yaz aylarının bitmesine yakın bu son güneşli ayları değerlendirmek için daha da hız aldı artık. Hatta sosyal mecralardaki ev partisi grupları yüzlerce hatta binlerce üyesini her hafta başka bir partiye davet ediyor. Barbekü partileri, teras partileri, yazlıkta bahçe partileri vs…

Davetlilerin eğlenmek için akın ettiği bu partilerde işin bir de ev sahibi bölümü var. Parti vermek iddialı bir iş ne de olsa. Sadece yiyecek ve içecek hazırlamakla bitmiyor. Gelenlere yaratıcılığınızı da göstermeniz gerek. İşin bu keyifli dekorasyon kısmında da çiçekler en favori dekorasyon malzemeniz oluyor.

Açık hava, bahçe ve parti kelimelerinin bir arada olduğu bir cümlede çiçeğin olmaması düşünülemezdi zaten. İşte parti konseptine göre çiçek önerilerimiz:

Barbekü partisi

Barbekü partileri genelde sportif, rahat, samimi ve klasik bir yazlıkçı tarzında geçer. Bu durumda sade bir konsept en uygunu. Sadelik denince de akla ilk gelen çiçek papatya tabi ki. Harika bir bahar ve yaz çiçeği! Papatyaları değişik vazolarda, sepetlerde ya da hatta yaratıcılığınızı kullanarak teneke kutularda bile sergileyebilirsiniz. Servis masasının üzerine serpiştirmeniz de bir başka öneri. Papatyaları peçete yanlarına yerleştirebileceğiniz gibi yemek masasına uygun renkte çiçeklerden de faydalanabilirsiniz. Misafirleri karşılarken bir tanesini saçınıza takmayı unutmayın ama.

Diğer öneri çiçeklerimiz ise ayçiçeği, zambak, dekoratif yeşil otlar, misk çiçeği ya da kadife çiçeği (Marigold).

p1

Sıcak ve rahat bir atmosferde planlanan barbekü partisi için bir bardak ve birkaç papatya yeterli

Yaratıcı bir barbekü partisi dekorasyon

Barbekü partisi için renkli çiçekler!

p2

Bahçe partisi

Bahçe partileri hem sofistike hem de günlük partiler olabilir. Konseptiniz ne olursa olsun ana tema ‘doğa’. İki konseptten birini seçip dekorasyon ve çiçek seçimlerinizi de ona göre yapabilirsiniz.

Kil saksılar her iki konseptte de sizi kurtarabilir. Günlük partiyse içine daha renkli çiçekler, partiniz daha sofistike ise beyaz renk ağırlıklı çiçekler kullanabilirsiniz. Mesela su dolu büyük bir cam kase içinde yüzen mumlar ve yanına da orkide yapraklar… Bahçenizde ağaç varsa üzerlerine de mum yerleştirebilirsiniz. Daha günlük bir parti istiyorsanız aynı işlemleri renkli çiçeklerle yapın. Mesela begonyalar, gardenyalar, menekşe, kır çiçekleri vs.

p3

Günlük bahçe partiniz için iyi bir öneri…

Sofistike partilerin en gözde çiçeği beyaz orkide

Kil saksılar her iki konseptte de sizi kurtarabilir. Günlük partiyse içine daha renkli çiçekler, partiniz daha sofistike ise beyaz renk ağırlıklı çiçekler kullanabilirsiniz.

p4

Meksia tarzı fiesta parti

Kesinlikle mor, kırmızı ve pembe çiçekler! Aralara da biraz beyaz çiçekler! Renkli papatyalar, krizantem, karanfil vs… Sangria kasenizin içine de birkaç çiçek atmayı unutmayın!

p5

Renk cümbüşü! Tam bir Meksika stili!

p6p7

Şarap partisi

Şarap partileri stilinizi göstermek için mükemmel fırsatlardır! Şarap seçiminiz ve tabii ki çiçek ve dekorasyon tercihiniz önemli bir nokta burada. Bir de peynir seçimi…
Çiçeklerinizi eski ve boş şarap şişelerine yerleştirmek yaratıcı bir fikir olabilir. Ya da bulabilirseniz yan yatırılmış yarım – üstü açık – bir şarap fıçısının içine mor üzümlerle karışık menekşeler ve kır çiçekleri koyabilirsiniz. Mumları da unutmayın! Şarap ve mum ayrılmaz ikilidir çünkü!

Önerilen çiçekler; cosmos çiçeği, güller, zambaklar, renkli orkideler, gerberalar, anthurium çiçeği, laleler vs… Çiçeklerin biraz eskimiş görünmesi ise konseptle mükemmel uyumu sağlayabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir