Moda & GüzellikAksesuar & Takı Önerileri

Plajda Şıklığınızı Yansıtacak Aksesuar Önerileri

Yaz aylarının en çok ziyaret edilen yerleri hiç şüphesiz ki plajlar oluyor. Denizin, kumun ve güneşin birleştiği plajlara her sene yeni bir moda trendi damgasını vuruyor. Plaj modasının gözdesi ise her sene açık ara farkla aksesuarlar oluyor: Kolyeler, çantalar, mayo – bikini üstü pareolar, sandaletler, bandanalar, şapkalar… Hangi renk tonu nerede kullanılmalı, saçlar nasıl toplanmalı, hangi çeşit kolye nasıl takılmalı, hangi sandalet tercih edilmeli gibi birçok sorunun cevabını podyumlardan plajlara uzanan moda belirliyor. Sizin de bu konuda kafanız karışıyorsa, plajda şıklığınızı yansıtacak aksesuar önerilerine göz atabilirsiniz.

plaj modası

Modası Asla Geçmeyecek: Büyük Hasır Şapkalar

hasır şapka

Plaj modasının en vazgeçilmez parçaları arasında büyük hasır şapkalar yer alıyor. Kurdeleli, çiçekli, toprak rengi veya krem rengi tonlarındaki hasır şapkalar hangi bikiniyle kombinlenirse kombinlensin her yere yakışıyor. Sizi hem güneşten koruyan hem de tarzınızı yansıtan hasır şapkalarla plajın gözdesi olabilirsiniz. Hasır şapka seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi, şapkanın yüz hatlarınızı kaybedecek büyüklükte olmaması. 

Deniz Suyunun Kıvırdığı Saçlara: Rengârenk Bandanalar, Fularlar

fular ve bandana

Denizin tuzlu suyunun kıvır kıvır yaptığı saçlara istediğiniz şekli vermenin şimdi tam zamanı olabilir. Fular ve bandanalar, saçlarınızı denizden sonra daha da görkemli gösterecek aksesuarlardır. Özellikle farklı renk ve desenlerdeki fularlar, plaj şıklığının ilk akla gelen aksesuarları arasında yer alır. Fularınızı seçerken mayo veya bikininizle uyum sağlayacak bir renk kullanabileceğiniz gibi kontrast oluşturabilecek farklı bir renk de tercih edebilirsiniz. Denizden çıktıktan sonra saçlarınızı bu fularla at kuyruğu yapabilir veya açık bırakarak saçlarınızın üzerinden bağlayabilirsiniz. Mayo ve bikininiz sadeyse daha gösterişli bir fular tercih etmeyi ihmal etmeyin.

Güneş Kadar Parlamak İçin: Zincir Kolyeler

zincir kolyeler

Son dönemlerin en trend aksesuarları arasında yerini alan zincir kolyeler plaj modasında da sizi yalnız bırakmıyor. Farklı kalınlık ve uzunluklardaki zincir kolyeleri bir araya getirerek tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Bu noktada çok abartmamak adına düz mayo ve bikinileri zincir kolyelerle, renkli ve gösterişli bikinileri boncuklu kolyelerle taçlandırabilirsiniz. Ayrıca zincir kolye tercih ederken altın renginin her zaman güneşte daha çok parlayacağını ve kumların rengiyle bir bütün oluşturarak fotoğraflarda daha iyi çıkacağını unutmayın.

Yazın Tadı Tuzu: Renkli Güneş Gözlükleri

renkli güneş gözlükleri

Güneş gözlüklerinin hep aynı tarz ve modelde olduğu günler artık geride kalıyor. Birbirinden farklı renklerdeki güneş gözlükleri artık hayatın her yerine yerleşiyor. Alışılmadık renklerdeki güneş gözlüğü modası, plajlara da taşınıyor. Fosforlu, neon gibi alışılmadık renklerdeki gözlük camları tercih ederek plaj stilinize marjinallik katabilirsiniz. Ayrıca sadece gözlük camlarıyla değil, vintage gözlük kalıplarıyla, değişik şekillere sahip kemik gözlükleriyle de tarzınızı konuşturabilirsiniz. Son dönemlerin sevilen aksesuarları arasında yer alan gösterişli gözlük ipleriyle de plaj stilinizle göz doldurabilirsiniz.

Plaj Aksesuarları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Bikini veya mayoya göre aksesuar nasıl seçilmelidir?

Bikini veya mayonuz gösterişli ise daha hafif aksesuarlar tercih ederek sade ise de tam tersi daha gösterişli aksesuarlar seçerek durumu eşitleyebilirsiniz.

Plaj aksesuarı tercih ederken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle plajda önceliğin rahat hareket edebilmek olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple aksesuar tercih ederken olabildiğinde hafif aksesuarlar seçilmelidir.

Takılarla denize girilebilir mi?

Altın harici takılarla denize girmek aksesuarlarınıza zarar verebilir, cildinizde iz bırakabilir. Bu sebeple denize girerken aksesuarlarınızı çıkarabilirsiniz.

Güneş gözlüğü seçimi nasıl olmalıdır?

Güneş gözlüğü tercih ederken önceliğin göz sağlığı olması gerektiğini unutmamalısınız. Gözlüğün camını bir doktordan tavsiye alarak belirledikten sonra çerçevesini ise bikini ve mayonuzun rengine, tarzına göre seçebilirsiniz. 

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir