PLAJLAR ÇİÇEK AÇTI


Yaz tatili sezonu iyiden iyiye geldi, hazırlıklar hızlandı, biletler alındı. Şimdi tek yapılması gereken, valizleri hazırlamak, daha doğrusu o valizleri dolduracak tatil alışverişine bir an önce çıkmak!

İşin ucunda tatil olunca, alışverişini yapmak her zamankinden çok daha büyük bir keyif verir insana. Bu seneye damgasını vuran çiçek modelleri, plajı da basmış durumda! Plaj havlularından terliklere, bikinilerden elbiselere her yanımız rengarenk çiçeklerle kaplı bu sene. Biz de sizin için bu yaz plajları renklendiren çiçek deseni, hangi plaj ürünlerini süslemiş araştırdık, işte en güzel renkleri ve enerjileriyle plajlarda açan çiçekler!

Konuya plaj terliklerinden başladım. Malum, o incecik altın gibi kumlar parmak aralarımıza girmezse, ayaklarımıza yapışmazsa tatile gitmiş saymayız kendimizi. Ayaklarımızı şenlendiren plaj terliklerinde, elbette rengarenk çiçek desenleri moda bu sene. İrili ufaklı, her desene her modele kolayca uyum sağlayabilen bu terliklerle, adım attığınız her yerde çiçekler açacak desek yanlış olmaz.

 

Tatile niye gidiyoruz? Denize havuza girmeye, serinlemeye, güneşlenmeye gidiyoruz. O zaman en önemli giyecek de şüphesiz bikiniler oluyor. Bu sene her marka, her model bikiniyi baştan sona çiçekler sarmış bile. Yalnızca plajda değil, denizin üzerinde de yüzen bir sürü çiçek göreceğimiz kesin. Maviyle birleşince tüm gözleri şenlendirecek olan tek desen çiçek deseni olduğuna göre, bu durumdan kimsenin şikayeti olmasa gerek…

Plaja geldiniz, denize girdiniz, şimdi yatıp güneşleneceksiniz, kurulanmadan olur mu? Elbette olmaz. Plajdaki o rengarenk görüntülerin en büyük kaynağı da plaj havluları değil midir? Şezlongların üzerine serilmiş, sıcacık kumların üzerine atılmış, boydan boya tüm plajın rengini bu plaj havluları verir. Bu sene onlar da çiçeklerle sarıp sarmalandı, zaten yapı itibariyle bu havluların renklileri seçilir, hele bir de rengarenk çiçeklerle kaplanınca yaz tatilinizi renklendirecek en önemli parça oluverir!

Güneş hafiften batmak üzere, siz de hafiften tatlı tatlı esen şu meltemi bir değerlendirmek istiyorsunuz… O zaman bikininizin üzerine, hem terliğinizi hem de bikininizi tamamlayacak rengarenk çiçekli bir plaj elbisesi geçiriverin, sahilde ılık rüzgarlara karşı yürüyüş yapmanın keyfine varın… Güneşten bronzlaşmış teninizi capcanlı renkleriyle tamamlayacak rengarenk bir plaj elbisesi, tüm sahilin bakışlarını üzerinizde toplamanıza yeter!

Neredeyse unutuyordum; yaz dediğin hiç güneş gözlüğü olmadan geçer mi? Madem tüm tatil eşyalarınız çiçeklere büründü, neden gözlüğünüz geri kalsın! En güzel çiçek desenleriyle donatılmış şirin mi şirin bir güneş gözlüğü hem gözlerinizi güneşten koruyacak, hem de havanıza hava katacaktır!

Haydi bakalım, güneş battı, artık otelimize doğru yol alma vakti… Islak havlunuzu, güneş yağlarınızı, tarağınızı, plajda kullandığınız her türlü eşyanızı alıp, plaj çantanıza doldurmaya başladınız. Söylememize gerek yok herhalde, kendinizi baştan ayağa çiçeklerle donattığınıza göre plaj çantanız da en az sizin kadar çiçekli olmalı!

Şayet henüz tatile gidemediyseniz, bu yazı belki alışveriş öncesinde size bir kaç fikir sunabilir. Bu tatilinizin her zamankinden daha renkli ve eğlenceli geçmesi dileğiyle…


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş