Kültür & Sanat

PORTAKAL KABUĞU SANATI

Her şeyin sanatı olur da portakal kabuğunun sanatı da olmaz herhalde demeyin, olabiliyormuş meğer.  Siz portakalı soyup başucunuza koyarken, yetenekli eller o kabuklardan neler neler yapmışlar. Demek ki portakalın sadece vitamini kabuğunda değilmiş, yeteneği de kabuğundaymış bu meyvenin. Üstelik öyle böyle değil, son derece eğlenceli tasarımlarla çıkmışlar karşımıza.

image (21) image (22) image (23)

Portakal kabuğu bu kez son derece eğlenceli bir biçimde çıktı karşımıza, fakat yalnızca eğlendirmiyor, bir sürü faydası da var portakal kabuğunun. Özellikle kanser hastalığını iyileştirici ve ileri safhada önleyici bir etkisi olduğu klinik deneylerle açıklanmış. Damar tıkanıklıkları üzerinde de olumlu etkisi olduğu verilen bilgiler arasında. Bu nedenle kesip biçerken eğlendiğiniz o portakal kabuklarını daha sonra üzerine eklenen kaynar suyla demleyerek tüketebilirsiniz.

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir