TeknolojiMobil Ürünler

Telefonunuzla Profesyonel Fotoğrafçı Olun: 8 Telefon Aksesuarı

Fotoğraf çekmek, kimisi için bir hobi kimisi için ise profesyonelce yapılan bir meslek. Fakat hayatımıza giren akıllı telefonlar sayesinde artık hemen hemen herkes profesyonele yakın kareler yakalamayı başarabiliyor. Üstelik bunun için öyle dev bütçeler ayırmaya da gerek yok! Akıllı telefonunuza takabileceğiniz birkaç parça aksesuar sayesinde siz de muhteşem fotoğraflar çekebilir, anılarınızı tam da hayal ettiğiniz gibi ölümsüzleştirebilirsiniz. Bu yazımızda hayal ettiğiniz kareleri yakalamanıza yardımcı olacak 8 telefon aksesuarı ve kullanım alanlarını anlatacağız.

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri birçok şey değişti. Elimizden düşmeyen bu cihazların gelişen kameraları sayesinde doğal olarak fotoğrafçılık da yeni bir boyut kazanmaya başladı. Profesyonel bir fotoğraf makinesine sahip olmayanlar da artık daha güzel kareler çekebiliyor ve neredeyse profesyonel kameraların kalitesine yakın sonuçlar elde edebiliyor. Eğer siz de fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, akıllı telefonunuzla daha iyi fotoğraf çekmenize yardımcı olacak aksesuarlara yakından bakmanızda fayda var. Hem pratik hem de oldukça kullanışlı olan bu ürünler sayesinde harika kareler yakalayabileceğinize eminiz!

Telefon Aksesuarı Önerileri

Şimdi gelin daha iyi fotoğraflar çekmenize yardımcı olacak 8 telefon aksesuarı hakkındaki detaylara geçelim:

1-) Telefon Lensi

Telefon aksesuarı- 3'lü lens seti
3’lü lens seti, daha iyi fotoğraflar çekmenize yardımcı olacak.

Akıllı telefonların kamera özellikleri oldukça gelişmiş olsa da bazı sınırları olduğu kesin. Bu nedenle farklı açılar yakalamanıza yardımcı olacak lensler kullanmanız işinize yarayacaktır. Mobil telefonlar için 3’lü lens seti gibi… Set içerisinde yer alan lenslerin özellikleri:

  • Geniş Açı: 180 derecelik görüş açısı sunar ve bu da telefonunuzun normalden 2 kat geniş bir alanın fotoğraflanmasını sağlar.
  • Balık Gözü: Telefonunuzun standart lensine göre 2 kat daha fazla görüş açısı sunar. Fotoğraflarınıza oval (balık gözü) efekti verir.
  • Makro: 10 kat büyütme ve çektiğiniz objeye yaklaşık 10-12 mm mesafeden netlik(focus) yapma imkanı sunar.

2-) Işık

Işık aparatı sayesinde karanlık ya da az ışıklı bir ortamda fotoğraf çekmek çok daha kolay.

Fotoğrafla az biraz ilgisi olan herkes bilir ki ışık, bir fotoğraf için olmazsa olmaz unsurların başında gelir. Telefonunuzun kamerası çok iyi olsa bile düşük ışıkta istenilen sonucu almanız çok zordur. Üstüne bir de gece fotoğraf çekmek istiyorsanız ışık aparatı kullanmanız oldukça faydalı olacaktır. Işık aparatı selfie çekimi sırasında da oldukça iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

3-) Teleskop

Telefon aksesuarı - teleskop
Yüzlerce metre uzaklıktaki bir obje veya harika bir manzarayı net bir şekilde çekmenizi sağlayan teleskoplar son dönemde oldukça revaçta.

Akıllı telefonların yakınlaştırma özellikleri olsa da zoom yaptıkça görüntüdeki netlik bozulur. Bu da kalitesiz fotoğraflar ortaya çıkmasına neden olur. Teleskop sayesinde daha net ve yüksek kalitede uzun mesafeli fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.

4-) Tripod

Telefon aksesuarı - tripod
Tripod sayesinde hem doğal hem de kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kaliteli bir fotoğraf için sabitleme ve cihazın titrememesi oldukça önemlidir. Akıllı telefonların kendi içinde bir sabitleyicisi olsa da bu her durum ve zaman için geçerli olmuyor. Bu nedenle telefonunuzu sabit tutacak bir tripod kullanmanız faydalı olacaktır. Ayrıca bazı tripodlar telefonu sabitlemek dışında kumandası sayesinde uzaktan kontrol imkanı da sunuyor.

Farklı marka ve modeller için tripod sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

5-) Sarsıntı Önleyici (Gimbal)

Telefon aksesuarı - gimbal
Sarsıntı önleyici sayesinde hareket halinde alınan görüntüler daha dengeli görünür.

Fotoğraf çekimi dışında hareketli videolar çekmeyi sevenler için harika bir ürün önerimiz var; Gimbal kamera sabitleyici. Kullanışlı düğmeler ve sezgisel işlevler sunan Osmo Mobile 3; tek elle kolayca kullanım dışında çok yönlülük, hareket özgürlüğü, slow motion çekim, spor modu, timelapse, Hyperlapse Hype gibi özellikleriyle alanındaki en iyi ürünlerden biridir. Ayrıca hızlı hareket sahneleri çekmek isterseniz ActiveTrack 3.0 özelliği sayesinde derin öğrenme özelliği bulunan cihaz, harika anları çarpıcı bir hızla yakalamanızı sağlar.

6-) Selfie Çubuğu

Telefon aksesuarı -selfie çubuğu
Hızlı ve kolay selfie çekimi için ihtiyacınız olan her şey Spada kontrol panelinde mevcuttur.

Cep telefonu ve fotoğraf çekmek denilince akla ilk gelen selfie oluyor. Hayatımızın bir parçası haline gelen selfie çekimi; özel günlerin, arkadaş buluşmalarının, en güzel manzaraların olmazsa olmazı. Selfie çekmenin en kolay yolu ise bir selfie çubuğu edinmek. Spada selfie çubuğu üzerinde bulunan kontrol paneli sayesinde en güzel anları tam olarak istediğiniz gibi yakalamanıza yardımcı olur.

Farklı marka ve modeller için selfie çubuğu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

7-) Su Geçirmez Kılıf

Telefon aksesuarı - su geçirmez kılıf
Su geçirmez kılıf ile cihazınızı olası kazalardan korumuş olursunuz.

Yağmurlu günlerde, deniz ve kumun bolca olduğu tatil zamanlarında ya da su altında fotoğraf çekmeyi seviyorsanız cihazının su geçirmemesini sağlamanız gerekir. Bunun en pratik yolu ise su geçirmeyen bir kılıf edinmektir. Bu sayede hem olası kazalarda telefonunuzun zarar görmesinin önüne geçebilir hem de istediğiniz kadar fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca bazı su geçirmez kılıf modellerinin içinde bulunan alanlara banka kartı, kimlik kartı gibi önemli kartlarınızı da yerleştirmeniz mümkün.

Bizim bu konuda önerimiz Üniversal su geçirmez kılıf; 10 metreye kadar su geçirmez özelliğine sahiptir. 6.1″ boyutuna kadar tüm cihazlarda kullanılabilir ve çevre dostu malzemeden üretilmiştir.

8 -) Taşınabilir Fotoğraf Yazıcısı

Telefon aksesuarı -fotoğraf yazıcısı
Kodak Mini Shot 3, fotoğraflarınız için kaliteli çıktılar almanızı sağlar.

Çektiğiniz fotoğrafların sadece telefonunuzda kalmaması için oldukça pratik olan portatif fotoğraf yazıcılarını kullanabilirsiniz. Hafif olan ve küçük boyutları sayesinde istediğiniz yere kolayca götürebileceğiniz bu cihazlar sayesinde polaroid gibi anında çıktı alarak anılarınızı ölümsüz hale getirmeniz mümkün. Sonrasında bu fotoğrafları evinizde bir köşe yaparak dekorasyonunuzun bir parçası haline getirebilirsiniz.

Bizim taşınabilir fotoğraf yazıcı önerimiz; Kodak Mini Shot 3 Retro. Fotoğrafınızı 50 saniyeden daha kısa sürede yazdırabileceğiniz bu özel yazıcı tüm telefon markalarıyla uyumludur. Farklı marka ve modeller için fotoğraf yazıcısı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bonus: Powerbank

Telefon aksesuarı - powerbank
Duracell powerbank; elektronik aletlerinizi her zaman, her yerde şarj edebilmenize yardımcı olur.

Fotoğraf ve video çekimi için kaliteyi artıracak telefon aksesuarı önerilerimizi sıraladık. Fakat nihayetinde akıllı telefonunuzun en büyük problemi şarj olacaktır. Tam istediğiniz kareyi yakaladığınız sırada şarjınızın bitmesi hiçte hoş olmaz değil mi? Bu nedenle yanınızda bir powerbank taşımanızı tavsiye ederiz. Bizim önerimiz ise; Duracell powerbank. Duracell, telefonunuzu 2 kat daha hızlı şarj ederken aynı zamanda 72 saate kadar ekstra kullanım süresi vadediyor.

Telefonunuzla profesyonel fotoğraflar çekmenize yardımcı olacak 8 telefon aksesuarı yazımızın sonuna geldik. Harika fotoğraflar çekmeniz için ihtiyacınız olacak tüm ürünleri ÇiçekSepeti‘nde bulabilir, uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir