Trend

RUH HALİNİZE GÖRE TATLI

Yemek yemek kesinlikle yalnızca fiziksel bir olay değil, bunu artık kabul etmişsinizdir herhalde, bayanlar, özellikle de size bu lafım. Neden derseniz, çok yemek için, çeşit çeşit yemek için her zaman bahanemiz var bizim; moralimiz çok bozulur kendimizi tatlıya veririz, keyfimiz çok yerindedir hemen tatlı yeriz, arkadaşlarımızla buluşur, tatlı sohbetimizi tatlılarla pekiştiririz. Canımız sıkılır, kendimizi mutfağa atar kek kurabiye pişiririz. Neticede biz her zaman yemeye hazırız, yeter ki bir bahanemiz olsun. Peki hangi durumda hangi tatlıyı tercih ediyoruz, birlikte bakalım.

Moral bozukluğuna çikolatalı kek! 

image

Çikolatanın psikoloji düzelten bir etkisi var zaten bunu söylemeye pek gerek yok. Hele bu bir de kek ile birleştiyse, canınız neye sıkılmış olursa olsun bu ikili kombinasyona hiçbir psikoloji hayır diyemez.

Tatlım elimde, keyfim yerinde!

Eğer her şey üstün seviyede güzel gidiyorsa, bu durumu bir kutlamak gerek. Artık kek olur, pasta olur, tatlı olan her şey olur, yeter ki keyfimizi yerine getirecek bir olay olmuş olsun, o çok beğendiğiniz ayakkabı %50 indirime girmiş olsun mesela!

Sohbetimiz baldan tatlı!

Eğer aynı kafadan dostlarımızla bir araya geldiysek – evde ya da bir kafede fark etmez – ilk yapılacak şey hemen leziz, böyle çikolatalı ya da meyveli bir tatlıyla bu tatlı sohbeti pekiştirmek. “Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım” cümlesinin böyle bir ortamda ortaya çıkmış olması muhtemel.

Kalktım, kek yaptım! 

image

Biz kadınların en kolay ve hızlı yoldan kendimizi terapi altına aldığımız alan, mutfak. Tezgahın üstünü çılgınca dağıtıp en karmaşık tarifleri histerik bir tavırla bir kek pişirdiğimizde hepimiz rahatlıyoruz, hele sonuç lezzetli çıkarsa bu rahatlama hissi iki katına çıkıyor.

Gördüğünüz gibi bizim tatlı yemek için bahanemiz bol, seçeneğimiz de bol. Dilediğiniz an dilediğiniz yerde bu tatlı krizinizi durdurmak istiyorsanız, hemen bir kek veya kurabiye buketi sipariş verin, çünkü Çiçek Sepeti Gurme’de sizin her modunuza göre bir tatlı var!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir