Sağlıklı YaşamBeslenme

Sağlıklı Beslenme İçin Evinizde Bulundurmanız Gereken Ürünler

Bir diyet yapıyor ya da beslenme düzeninizi değiştirmeye çalışıyor ve daha sağlıklı yemek hazırlamak istiyor olabilirsiniz. Yemek düzeninizi değiştirmeye başlamadan önce mutfağınızdaki ürünleri değiştirmeniz, yenilerini eklemeniz gerekebilir. Sağlıklı beslenme için evinizde bulundurmanız gereken ürünler neler, gelin birlikte bakalım!

Bazen sağlıklı yemekler pişirmek istediğinizde bazı ürünlere sahip olmadığınız için o yemekten vazgeçebilir, Çeşitli küçük mutfak aletleri sayesinde daha sağlıklı ve lezzetli yemekler hazırlayabileceğinizi biliyor musunuz? Üstelik bu küçük aletler sayesinde zaman kazanıp kısa zamanda zor yemekleri bile yapabiliyor olacaksınız.

Keyifle sağlıklı yemekler pişirip yiyebileceğiniz, beslenme düzeninizi çeşitlendirebileceğiniz, hızlı ve pratik mutfak aletlerini sizin için bir araya getirdik. Bu mutfak aletleri sayesinde mutfak becerileriniz gelişecek, tarif repertuvarınız artacak ve mutfakta geçirdiğiniz saatler de yaptığınız yemekler de sıkıcı olmaktan çıkacak! Yazıda bir araya getirdiğimiz 10 mutfak ürününü de ÇiçekSepeti‘nden hızlıca satın alabilirsiniz.

Smoothie Blender

Smoothie blender

Tek bir tuş ile kolayca besinlerin karışmasını sağlayan smoothie blender ile mutfakta harikalar yaratabilirsiniz. Smoothie blender, çeşitli meyve ve sebze lapaları, fındık ve fıstık ezmesi, humus ve pesto gibi lezzetli ve sağlıklı besinler hazırlamanızı sağlayan pratik bir mutfak ürünüdür. Hatta soğuk çorbalar ve çeşitli salata sosları yapmak için bile blenderı kullanabilirsiniz.

Elektrikli Izgara

Elektrikli ızgara yemeklerinizi hazırlarken yağ kullanmamanızı ya da daha az yağ kullanmanızı sağlayan bir mutfak ürünüdür. Kızartarak pişirilen yemeklerin sağlıklı beslenmede yeri olmadığını hepimiz biliyoruz. Buna alternatif olarak hiç yağ kullanmadan tavada pişirilmeye çalışılan yemekler de tavaya/tencereye yapışacağı için hüsranla sonuçlanabilir. Ama elektrikli ızgara sayesinde yemekleriniz hem sağlıklı ve beslenmenize uygun olacak hem de sizi üzmeden pişecek; üstelik tadı kızartmadan farksız olacak!

Elektrikli ızgara

Sebze Doğrayıcı

Sebze doğrayıcı

Kes, karıştır, kurula; hem de elektriksiz sebze doğrayıcı ile! Pratik bir kullanımı olan bu sebze kurutucu ile meyve ve sebzeleri kısa bir sürede doğrayabilir, yemeklerinizi tatlandırabilirsiniz. Sebze doğrayıcı; taze otları çevirerek kurutmanızı, çorbaları, et soslarını ve diğer sosları karıştırmanızı ve kesilmiş yiyecekleri taze şekilde saklamanızı sağlayan, sağlıklı beslenmek için ihtiyacınız olan ürünlerden biri!

Farklı dilimle makinası modelleri için ÇiçekSepeti’ni ziyaret edebilirsiniz.

Meyve Sıkacağı

Kahvaltılarda ya da ara öğünlerde keyifle tüketebileceğiniz bir meyve suyu ister misiniz? O zaman hem temizlemesi kolay olan hem de sizi lezzetli karışımlarla buluşturacak olan bu meyve sıkacağı ile tanışabilirsiniz! Nar, portakal, greyfurt gibi lezzetli meyveleri kolayca beslenme düzeninize ekleyebilir; vitamin ve mineraller açısından zengin öğünler ile gününüzü güzelleştirebilirsiniz.

Meyve sıkacağı

Mikser

Mikser

Mikser, birçok yemeği yaparken kullanabileceğiniz; özellikle pancake, krep, çırpılmış yumurta gibi kahvaltılıkları hazırlamak için kullanabileceğiniz işe yarar bir mutfak aletidir. Sağlıklı yemekler ve sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayabilmek için küçük bir mikser edinmeniz mutfaktaki işlerinizin kolaylaşmasını sağlar. Hem pratik hem kullanışlı ürüne mutlaka mutfağınızda yer vermelisiniz!

Ekmek Makinesi

Sağlıklı bir beslenme düzeni için evde kendi ekmeğinizi yapmaya ne dersiniz?İstediğiniz unu, diyetinize uygun olan istediğiniz malzemeler ve ekmek yapma makinesi ile kolayca lezzetli ekmekler yapabilirsiniz. Üç farklı kızartma fonksiyonuna sahip olan bu ürünün aynı zamanda 12 farklı program ayarı olduğu için çeşitli ekmekler yapmanıza şans tanıyor!

Ekmek makinesi

Mutfak Tartısı

Mutfak tartısı

Hem bazı yemekleri yaparken miktarları iyi ayarlayabilmek hem de yeni beslenme düzeninizde yediklerinizi kontrol altında tutabilmek için hassas mutfak tartısı kullanabilirsiniz. Küçük olduğu için az yer kaplayan ve besinleri doğru, ölçüsüne uygun bir şekilde kullanmanızı sağlayacak olan bu tartı ile sağlıklı beslenmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Sebze Kurutucu

Sağlıklı beslenmenin olmazsa olmazları arasında yeşillikler bulunur. Yapraklı yeşillikleri yıkamak, temizlemek ve kurutmak için kullanabileceğiniz sebze kurutucu sayesinde hayatınız kolaylaşacak diyebiliriz. Hızlı bir şekilde yeşilliklerin temizliğini yapabileceğiniz bu ürün sayesinde daha fazla yeşillik yemek isteyebilir, beslenme düzeninize katkı sağlayabilirsiniz. Üstelik kurutucu sayesinde mükemmel şekilde kuruyan yeşillikler daha geç bozulacak ve daha uzun süre yeşillik ile beslenebileceksiniz!

Sebze kurutucu

Çoklu Doğrama Makası

Çoklu doğrama makası

Zamandan tasarruf etmek ve pratik şekilde yeşillik doğramak istiyorsanız çoklu doğrama makası tam size göre bir ürün! Fesleğen, maydanoz, taze soğan gibi ince ince doğranan yeşillikleri çoklu makas ile daha hızlı ve ince şekilde doğrayabilir, yemeklerinize kolayca bu lezzetleri ekleyebilirsiniz. Üstelik keskin bir bıçak ile yeşillikleri incecik doğramaya çalışmadığınız için tehlikeli anlar da yaşamazsınız. Eşit dilimleme özelliğine sahip olan bu ürün ile düzgün, eşit ve kolay şekilde yeşillik doğramanın keyfini çıkarın!

Sebze Dilimleyici

Bazı yemekleri daha eğlenceli hale getirmek ya da yemek sunumlarınızı daha şık hale getirmek için kullanabileceğiniz sebze dilimleyici mutfakta en iyi yardımcılarınızdan biri olacak. Sıradanlıktan sıkıldıysanız, yemeklerinize ve salatalarınıza farklı şekillerde lezzetler eklemek istiyorsanız iki farklı boyutta doğrama yapabileceğiniz spiral sebze doğrayıcı vegetti slicer ile harikalar yaratabilirsiniz.

Sebze dilimleyici

İlginizi çekebilecek bazı yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir