TrendKişisel Bakım İpuçlarıModa & Güzellik

Sağlıklı ve Güçlü Tırnaklar için Tırnak Bakımı

Sağlıklı, güçlü ve güzel görünen tırnaklar herkesin hayalidir. İster renk renk olsun, isterse düz olsun… Bakım olmazsa olmazdır. Güzel, bakımlı ve göz alıcı görünmenin yanı sıra, hijyen ihtiyacını karşılamak için de tırnaklar bakımlı olmalıdır. Çünkü ellerimiz, en kirli olan ve en çok bakıma ihtiyacımız olan bölgelerdir. Her mevsim sağlıklı ve güzel ellere sahip olmak içinse manikür ve pedikür yaptırabilirsiniz. Sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olmak için kullanabileceğiniz tırnak bakımı ürünleri, yazımızda sizi bekliyor!

Sağlıklı ve şık tırnaklar için bakım yapmak oldukça önemlidir. Bu bakım için iyi bir rutin oluşturmak ve bu rutine uymak gerekir. Bu rutine uyarken de tırnaklarınızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız önemlidir. Tırnak bakımı için yapmanız gerekenleri genel olarak şöyle sıralayabiliriz:

1-) Tırnaklarınızı nemlendirin: Tırnakların nemlendirilmesi en önemli konulardandır. Sadece tırnaklar için değil, cilt için de en gerekli şeylerden biri nemdir. Tırnaklarınız için doğru nemlendiriciyi bularak el&tırnak bakımınızın ilk adımını atabilirsiniz. Özellikle soğuk kış aylarında ellerinizin çatlamaması, tırnaklarınızın kırılmaması için nem dengesine önem vermeniz gerekir. Bakım rutininize bir nemlendirici ekleyerek bakımınıza başlayabilirsiniz.

2-) Kimyasallardan uzak durun: Nerede kullanıyor olursanız olun kimyasallar, zarar verebilir. O yüzden mümkün oldukça kimyasallardan uzak durmanız gerekir. Aseton, temizleyici gibi sert kimyasalların ellerinize ve tırnaklarınıza zarar vermesi mümkündür. Bu yüzden tırnaklarınıza daha az zarar verecek ürünleri tercih edebilirsiniz.

3-) Nazik Dokunuşlar ve Bakım Takviyeleri: Tırnaklarınızı kısaltıp şekillendirirken nazik olmanız önemlidir. Sert darbeler tırnaklarda kırılmalara, çatlamalara ya da çeşitli hasarlara sebep olabilir. Törpü ve benzeri ürünler çok sert yapılara sahip oldukları kullanırken dikkat etmek önemlidir. Tırnaklarınızın yapısına zarar vermeden bu ürünleri kullanmanız gerekir. Ayrıca kapak açma gibi işlemleri yaparken tırnaklarınızı kullanmamaya dikkat edebilirsiniz. Tırnaklarınız için ekstra vitaminler de kullanabilirsiniz. B vitamini, E vitamini, Biotin gibi takviyeleri kullanarak tırnaklarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Peki evde tırnak bakımı nasıl olur derseniz;
  • Evde tırnak bakımı yapmanın temel adımları; elleri temizlemek, nemlendirmek, besleyici ürünler kullanmaktır. Buna ek olarak tırnakları ölü derilerden arındırmak, tırnak etlerini düzeltmek de sık sık yapılan bakımlardandır.
  • Evde manikür ve tırnak bakımı yapmak istediğiniz ilk olarak ellerinizi güzelce temizleyerek bakıma başlayabilirsiniz. Bu aşamada, varsa tırnaklarınızdaki ojelerden kurtulabilirsiniz. Daha sonra ellerinizi ılık suda bekleterek tırnak etlerinin yumuşamasını sağlayabilirsiniz.
  • Yumuşayan tırnak etlerini manikür makası ile temizleyerek tırnak şekillendirmeye geçebilirsiniz.
  • Artık, kısaltma ve törpüleme işlemini yapabilirsiniz! Tırnak şekillendirmenin bu ilk adımlarından sonra dilediğiniz gibi farklı ürünleri kullanarak bakıma devam edebilirsiniz.
  • Tırnaklarınızın bakımına başlarken nemlendirici kullanabilirsiniz. Özellikle tırnakları ve çevresini yumuşatmak için bu adım gereklidir. Bu aşamada çeşitli nemlendiriciler kullanabilirsiniz veya masaj yağlarından faydalanabilirsiniz.
  • Eğer tırnaklarınızı renklendirecekseniz renklendirme öncesinde tırnaklarınız için güçlendirici bir cila kullanabilirsiniz. Böylece tırnağınız için bir koruma sağlamış olursunuz. Renklendirici sürmek istemiyorsanız sadece cila ile de tırnak bakımını sonlandırabilirsiniz.

Şimdi gelelim, evde tırnak bakımı yaparken kullanabileceğiniz çeşitli ürünlere! Tüm bu ürünleri ÇiçekSepeti‘nin geniş ürün yelpazesinde kolayca bulabilirsiniz. Hem sevdikleriniz hem kendiniz için bu ürünleri satın alabilirsiniz!

Tırnak Bakımı Ürünleri

1-) Comb Experts Ayak Törpüsü

Tırnak bakım ürünleri
Tırnak Bakımı için Kullanabileceğiniz Ürünler, Comb Experts Ayak Törpüsü Siyah Taban

Sürekli ayakta durduğunuzda ya da yürüdüğünüze ayaklarınızda nasır, topuk sertleşmesi gibi sorunlar oluşabilir. Bu görünüm de hem sizi fiziksel olarak rahatsız eder hem de bakımsız bir görüntü oluşmasına sebep olur. Ayak törpüsü kullanarak bu tarz problemlerin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca bu problemleri gidermede de topuk törpüsü kullanabilirsiniz. Özellikte duşta, ayak deriniz daha yumuşak haldeyken ayak bakımının ilk adımı diyebileceğiniz törpüleme işlemini uygulayabilirsiniz.

2-) Banyo Ayak Yıkama Terliği

Tırnak bakım ürünleri
Ayak Bakımı için Kullanabileceğiniz Ürünler, Banyo Ayak Yıkama Terliği Topuk Ponza Törpü Taşlı Vantuzlu Terapi

Yine ayak bakımı için kullanabileceğiniz ürünlerden biri var sırada. Bu ürün, ayaklarınızı baştan aşağıya temizlemenizi sağlar. Vantuzlu yapısıyla banyo zeminine tutunan ürün, dengenizi korumanıza yardımcı olur. Ayaklarınıza eğilmeden ayaklarınızı temizlemenize yardımcı olan bu terliği kullanarak ayak bakımınızı yapabilirsiniz. Ayrıca bu ürün masaj etkisine de sahiptir. Bu ürün sayesinde ayaklarınızdaki ölü derileri temizleyebilirsiniz ve ayaklarınızı kirlerden arındırabilirsiniz. Tasarımıyla, kullanım kolaylığıyla ve her yaştan insan için uygun olmasıyla bu terlik oldukça pratiktir. Siz de ayak bakımınız için bu ürüne bir şans verebilirsiniz!

3-) Besleyen&Nemlendiren Krem

Tırnak bakım ürünleri
El ve Ayak Bakımı için Kullanabileceğiniz Ürünler, Besleyen&Nemlendiren Krem

Nemlendirici kremlerin öneminden yazımızın girişinde bahsetmiştik. Hem elleriniz hem de ayaklarınız için nemlendirici kremler kullanmak son derece önemlidir. Özellikle soğuk kış aylarında çatlama gibi problemlerle sık sık karşılaşabilirsiniz. Ellerinizi nemlendirerek bu problemin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca ellerinize bakım yapmadan önce etlerinizi yumuşatmak için de kremlerden faydalanabilirsiniz. Losyon başlığı ile kullanım kolaylığı sağlayan bu ürünü el ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz. Hızlıca emilen yapısı, nemlendirme yoğunluğu ve pratik kullanımı sayesinde bu ürünü çok seveceksiniz!

4-) 17 Parça Manikür Seti

Deri Çantalı Siyah 17 Parça Manikür Seti MUJGAN
Sık Sık Kullanabileceğiniz Çeşitli Tırnak Bakım Ürünleri, 17 Parça Manikür Seti

Tırnak bakımı denince tabii ki en gerekli olan şeylerden biri manikür pedikür setidir. Ellerinizin ve ayaklarınızın tıpkı kuaförden yeni çıkmış gibi görünmesi için bu setleri tercih edebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan bu ürünler ile bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Sertleşen etleri temizleme, tırnak etlerini dibe itme, tırnak etlerini kesme… Tüm bunlar için doğru ürünü, setinizde bulabilirsiniz!

Kuaför ürünlerinden kişisel bakım ürünlerine, süpermarket ürünlerinden yenilebilir çiçek BonnyFood çeşitlerine kadar aradığınız her şey ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor! Siz de mobil uygulama veya online site üzerinden alışveriş yapın, en güzel kampanyalardan faydalanın!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir