Hediye Önerileri

Yıllarca Kendini Hatırlatan Hediye: Saksı Çiçekleri

Çiçeklerin güzelliği elbette yadsınamaz bir gerçek. Hem bir hatıra hem de güzel bir kutlama hediyesi olarak bilhassa kadınları belki de en çok mutlu eden seçenek olması hiç de şaşırtıcı değil. Peki sevdiklerinize gönderdiğiniz çiçeklerin daha uzun süre onlarla birlikte olmasını yani kalıcı olmasını ister misiniz?

Birçok erkek çiçek almayı saçma bulur ve bu kadınlar tarafından hiçbir zaman anlaşılamaz. Hatta erkeklerin bu düşüncesi öylesine yerleşmiştir ki nice genç kızımız da çiçekleri sevmediğine inandırır kendini. Sanki çiçek sevmek kötü bir şeymiş gibi :) Biraz dürüst olalım. Çiçekleri seviyoruz kızlar. Birinden gelen çiçekleri daha çok seviyoruz hele ki eşimizden ya da sevgilimizden gelen çiçeklere bayılıyoruz.
Çiçek göndermenin gereksiz olduğunu düşünenlerin çiçek seven sevdikleri varsa, düşünce yapılarının farklı olması bazen bu konu üzerinde sürüp giden tartışmalara yol açar. Ne yapılırsa yapılsın bu tartışmaların sonu yok. Düşünce farkını kabul edip karşıdaki insanı mutlu etmek için gidip çiçek almak en doğrusu gibi ne dersiniz? Sonuçta kadınların da erkeklerin mutlu olduğu ancak anlam veremediği birçok şey var. Yazmaya kalksak roman olur ama aynı kokmuş forma ile totem uğruna maç izlemek gibi genel bir örnek verebiliriz değil mi? :)
saksı çiçeği
Görsel: iGNANT
Sevdiklerinize çiçek almanız onları oldukça mutlu edecek davranışlardan biridir. Ancak birçok kişi için birkaç hafta içerisinde solup çöpe gidecek çiçeklere para vermek mantıksızdır. Aslında vazodaki çiçeklerinizi uzun süre canlı tutabilmenin yolları var. Vazodaki Çiçeklerin Solmaması İçin Ne Yapılır? yazımızdan bu konu ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Fakat yine de kesme çiçekleri yıllarca yaşatmanın imkanı yok. Bazıları için de çiçek bir canlıdır ve onun ticari amaçlar için kullanılması uygunsuzdur. Bu durumda sevdiklerine bir buket çiçek almak istemeyenler için de başka bir çıkış yolu var aslında. Hem daha kalıcı olmasını sağlamak hem de kadınların bu ihtiyacını gidermek için saksı çiçekleri seçilebilir.
ev bitkileri
Görsel: Adela Parvu

Sevdiklerimize saksı çiçeği göndermenin anlamı bir bakıma onların yanı başına kendimizden bir hatıra bırakmaktır. Gün içerisinde yorulan annelerimizin pencerenin yanında güneşlenen çiçeğine bakarak gülümsemesi, yoğun iş telefonlarından bulanan eşimizin masasındaki orkideye bakarak mutlu olası, işe yeni başlayan arkadaşımızın kendi kariyeri gibi hızla büyüyen çiçeğine bakarak motive olmasıdır. Çiçekler yaşayan hediyelerdir. Sevdiklerinize saksı çiçeği göndererek onlara daima kendinizi hatırlatabilirsiniz. Yıllarca her çiçeği suladıklarında sizi anmalarına, akıllarından hiç çıkmamanıza sebep olabilecek hediyelerdir bu bakıma saksı çiçekleri. Yaprakları okşanıp, konuştuğumuz o çiçekler adeta sevdiklerimiz olurlar.

Nasıl yani hediye olarak saksıda çiçek mi göndereceğim demeyin. Annelerimizin evinde mutlaka bulunan çeşitli saksı çiçekleri artık güzel süslemeler ve birbirinden fazla seçeneğiyle oldukça hoş bir hediye haline gelmiş durumda. Kutlanılan günün önemine ve kişinin zevkine göre bembeyaz orkidelerden, evinize şıklık katacak son yılların en gözde tercihi bonsailere kadar birçok çeşit mevcut. Salonun en güzel köşesinde yer alacak ve evi süsleyecek spathiphyllum veya daha renkli bir seçenek olan guzmania da seçilebilir. Ya sa son zamanların favorisi sukulentler… Bu çiçekler yıllar yılı sevdiklerinizle birlikte olur aynı ona olan sevginiz gibi büyüdükçe büyür.
Çiçeklerden çok fazla anlamıyor olabilirsiniz. Bu konuda yardım almak için belki da en yakınınızda bulunan kadına başvurmayı düşünebilirsiniz. Bunun sebebi aslında çiçeklerin kadınların tekelinde olması değilidir. Ancak kadınlar daha ilgilidir çiçeklerle, bu bir gerçek. Bunun anlamı erkeklerin çiçeklerden anlamadığı değildir elbette. Bahçıvan denilince neden her zaman erkekler gelir akla? Çiçeklerle erkekler de çok iyi anlaşır. Çiçek seçerken kadın ya da erkek fark etmez bir bilene danışabilirsiniz.
orkide
Görsel: eBay
Fakat illa birinden tavsiye almanıza gerek yok. Sizin zevkiniz karşınızdaki insan için çok daha değerli olacaktır. Bu konuda da bloğumuz en büyük yardımcınız. Kime hangi saksı çiçeği gönderilir öğrenmek için ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bol çeşitliliğiyle sadece bir fikir değil görsel olarak da size yardımcı olma konusunda ideal olan Çiçek Sepeti’nden de yararlanarak sevdiklerinize en uygun çiçekleri bulabilirsiniz.
saksı bitkileri
Görsel: My Decorative

Hayatınızdaki insan için çeşitli buketler tercih edebilirsiniz. Bu belki de partnerinizin daha çok tercih edeceği bir şeydir. Fakat eğer doğum gününü veya evlilik yıl dönümünü kutlayacağınız insan annenizse o zaman bir saksı çiçeği seçmek hem yaşına daha uygun olacak hem de daha anlamlı gelecektir. Bakımı en kolay olan saksı çiçeklerinin başında Orkide, Guzmania, Dracena Massengena, Dieffenbachia, Yucca, Kraton, Schefflera ve Spathiphyllum yani Barış Çiçeği gelir. Ev çiçekleri bakımı o kadar da zahmetli değildir. Az önce bahsettiğimiz çiçeklerin bakımlarına Bakımı En Kolay Salon Çiçekleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Çiçek hediye etmek çok önemlidir aslında. Binalarla dolup taşan çevremizde yeşil alan özlemini mutlaka duyarız. Her ne kadar ihtiyacımız olan yeşil alanı sağlamıyor olsa da en azından evin veya işyerinin içerisine kısmen de olsa taşıyan saksı çiçekleri hem huzur hem de şıklık bakımından günlük hayatın ihtiyacını az da olsa karşılayacak ve uzun süre sizden bir hatıra olarak kalacaktır.

Saksı bitkileri ile alakalı ilginizi çekebilir; Kendin Yap: Saksılarla 3 Katlı Minyatür Bahçe Yapımı

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir