Moda & Güzellik

Sandalet Giyerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazın gelmesiyle bayan sandalet ve erkek sandalet ürünleri vitrinlere çıktı. Yazın en büyük sorunu ise sandaletlerin vurması, sıcak havada rahat edememek ve topuklu olanların bıraktığı yorgunluk ağrıları… Ayakkabıdan ziyade yanlış kullanımdan, ayak formundan ve dikkatsizlikten kaynaklanan bu sorunların yok edilmesi ise mümkün. Peki, doğru sandalet kullanımı için nelere dikkat etmek gerekiyor? Sandalet ile rahat etmek için öneriler neler?

Jel tabanlıkları denediniz mi?

Öncelikle sandalet giyerken eczane veya marketlerde satılan jel tabanlıklardan yardım alabilirsiniz. Yazın sıcakta terleyen ayaklarınız özellikle topuklu modellerde öne doğru kayabilir ve ayakkabının ön bantlarının ayağınızı vurmasına neden olabilir. Parmak arası şeritten vuran ayakkabılar için de özel tabanlıklar piyasada mevcut.

Bayan Sandalet
Bayan Sandalet

Jel bantlar ayak çevresini koruyor

Ayağın farklı bölgeleri için çeşitlenen farklı genişlikteki jel bantlar sayesinde ayakkabının vurmasını önleyebilirsiniz. Ayağınız kemikliyse ön kemiğin üzerine yapıştırılan, eğer sorun parmaklarsa bölge için uygun, jel bantları tercih edebilirsiniz.

Bayan Sandalet Modelleri
Bayan Sandalet Modelleri

Ayak bakımını ihmal etmeyin

Sandaletlerin ön bantları parmaklarımızın uçlarını rahatsız edebilir. Rahat bir sandalet deneyimi için ayak bakımını ihmal etmemek mühim. Düzenli pedikür ayakkabı giyerken de daha rahat olmanızı garantiliyor.

Sandalet Ayakkabı
Sandalet Ayakkabı

Rahatlatıcı sprey ve kremleri denediniz mi?

Gün boyu ayakta çalışanlar veya günün yorgunluğunu en çok ayakta hissedenler için hayati önem taşıyan önerilerden biri de rahatlatıcı ürünler… Ayak bakım kremleri, rahatlatıcı esanslı spreyler, soğuk komprex etkili bantlar ayaklarınızın yorgunluğunu dindirmeye ve bir sonraki günü daha rahat geçirmenize yardımcı olacaktır.

Çizme Sandalet
Çizme Sandalet

Ayak masajı deyip geçmeyin!

Vücutun en gözenekli alanlarından biri olan ayak tabanı aynı zamanda birçok sinir ucunu da bir arada bulunduruyor. Hassas ayak tabanı masaja karşı da duyarlıdır ve özel masaj aletleri sayesinde sizlere eşsiz bir dinlenmişlik hissi verir.

Bayan Sandalet Ayakkabı
Bayan Sandalet Ayakkabı

Sandalet ile rahat etmenin yolları öncelikle bakımdan sonra da ayak formunu jel tabanlık ve bantlar yardımıyla ayakkabıya uyumlu hale getirmekten geçiyor. Bu yaz sandaletler çok moda, siz siz olun önerileri dikkate alın dolabınızdan sandaletleri eksik etmeyin…

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir