Moda & GüzellikKişisel Bakım İpuçları

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Genellikle bacaklar, kalçalar ve karın bölgesinde görülen selülit, birçok insanın karşılaştığı cilt sorunlarından biridir. Peki, selülit cilt masajı ile bu görüntülerden kurtulabileceğinizi söylesek ne dersiniz? Gelin, kan dolaşımını artırarak dokuların sıkılaşmasına ve selülitin azalmasına yardımcı olacak selülit cilt mesajı detaylarına yakından bakalım!

Yaz geldikçe vücudumuza yaptığımız bakımda bir artış olduğunu söyleyebiliriz. Soğuk kış günlerinde yağlı yiyeceklere, karbonhidratlara düşkünlük artar. Ama yaz geldikçe bu tarz yiyeceklerin vücudumuzda oluşturduğu selülitler göz görünmemeye başlar. Birçok kadının karşılaştığı cilt sorunlarından biri olan ve genellikle bacaklar, kalçalar ve karın bölgesinde görülen selülit de özellikle yazın, görünmesi istenmeyen cilt problemlerindendir. Peki bu cilt problemini gidermek için neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? O zaman gelin sizi selülit masajı ile tanıştıralım!

Selülit Cilt Masajı Nasıl Yapılır?

Cildinizi pürüzsüz bir hale getirmek için selülit masajını deneyebilirsiniz. Selülit masajını en iyi ve doğru şekilde yapmak içinse şunlara dikkat edebilirsiniz:

Selülit cilt masajı
Cildinizi Pürüzsüzleştirecek Selülit Masajı
 1. Yağ Seçimi: İlk olarak selülit masajı yaparken cildinizi kayganlaştırmanız gerekiyor. Bu sayede masajın daha rahat olmasını sağlayabilirsiniz. Yağ ya da losyon ile masajın daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Bu, masajın daha etkili olmasına ve cildinize zarar vermeden masaj hareketlerini sürdürmenize yardımcı olur. Doğal yağlar, zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz.
 2. Hazırlık Aşaması: Masaj yapmadan önce cildinizi temizlemekde önemli bir hazırlık aşaması. Bu sayede cildinizi masaj için hazır hale getirebilirsiniz. Cildinize nemlendirici veya yağsız bir losyon uygulayarak hazırlığa başlayabilirsiniz. Kullandığınız yağ ve losyonlar ile cildinizi masaja daha hazır hale getirebilirsiniz. Böylece yağın emilimini kolaylaştırabilirsiniz.
 3. Masaj Hareketleri: Selülit cilt masajı için farklı hareketlerle masaj yapabilirsiniz. En çok işe yarayan bazı hareketler şunlardır:
 • Yuvarlak hareketler: Parmaklarınızı birleştirerek, selülitli bölgeye yuvarlak hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Bu hareket, kan dolaşımını artırır ve selülitin görünümünü azaltmaya yardımcı olur.
 • Kıvrılma hareketi: Başparmaklarınızı kullanarak cildi kıvırma hareketleriyle masaj yapın. Bu hareket, cilt altındaki yağ birikimini dağıtarak selülitin azalmasına yardımcı olabilir.
 • Vuruş hareketi: Parmaklarınızı hafifçe kullanarak selülitli bölgeye vuruş hareketleriyle masaj yapın. Bu hareket, kan dolaşımını artırır ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
 • Süre ve Sıklık: Masajı ne kadar düzenli şekilde uygularsanız aldığınız sonuç o kadar iyi olur. Her şeyde olduğu gibi masajda da süreklilik önemlidir.

Selülit masajı yapmanın detayları bu şekilde. Şimdi gelin bir de bu masajın faydaları neler, onlara yakından bakalım!

Selülit Masajının Faydaları Nelerdir?

Selülit masajının tek faydası ciltteki selülit görünümünü azaltmak değil. Onun haricinde selülit masajının farklı faydaları da vardır:

Selülit cilt masajı
Selülit Cilt Masajı Faydaları Nelerdir?
 • Kan dolaşımını artırır: Selülit masajı, dokuların daha iyi oksijen ve besin maddeleri almasını sağlayarak kan dolaşımını artırır. Bu, selülitli bölgelerdeki kan akışının düzenlenmesine yardımcı olur. Ayrıca selülit oluşumunu azaltmaya yardımcı olabilir.
 • Doku sıkılaşmasını destekler: Selülit masajı, masaj yapılan bölgelerdeki doku ve cilt elastikiyetini artırarak daha sıkı bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Düzenli olarak yapılan masaj, selülitin görünümünü azaltmada etkilidir ve ciltte daha pürüzsüz bir görünüm oluşmasında etkili olması mümkündür.
 • Lenfatik drenajı teşvik eder: Bu masaj, lenf sisteminin etkinliğini arttırmada etkilidir. Ayrıca bu masaj, lenfatik drenajı teşvik edebilir. Bu, vücuttaki ödem ve toksin birikimini azaltmada etkilidir. Selülitli bölgelerde sıvı birikimini masaj ile azaltabilirsiniz.
 • Rahatlama sağlar: Selülit masajı sırasında uygulanan hareketler, ciltteki gerilimi azaltır ve rahatlama sağlar. Masaj sayesinde stresi azaltabilirsiniz, vücuttaki gerginlikleri çözebilirsiniz ve genel bir rahatlama hissine ulaşabilirsiniz.

Selülit masajının faydalarını elde etmek için düzenli olarak masaj yapmalısınız. Ama tek başına masaj yapmak, en iyi sonuca ulaşmanızı sağlamaz. Bu masajı sağlıklı bir yaşam tarzı, düzenli egzersiz ve dengeli beslenme gibi diğer önlemlerle birlikte uygulamalısınız. Böylece selülitin azalmasını sağlayabilirsiniz ve cilt görünümünün iyileşmesine katkıda bulunabilirsiniz. Selülit masajı için ihtiyacınız olan masaj malzemelerini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir