Sevdiklerinizi Gülümsetecek Bayram Hediyesi Fikirleri


-1
-1 points

Bayram, milletçe kutladığımız özel günlerdir. 7’den 77’ye mutluluktur. Son yıllarda biraz da dinlenmek için zaman, tatil gibi yorumlanmasa da hala çocuklar için bayramlık sevincidir… Başucunda kırmızı rugan ayakkabıyla uykuya dalmaktır. Anne, baba, anneanne, babaanne, dede,  teyze, amca, hala ve dayının elini öpmektir.

Geniş aileyle büyük yemek sofralarında, yemekler, tatlılar ve tatlı bir sohbet içinde geçirilen en güzel zamanlardır bayramlar. Bütün kuzenlerin bir araya gelerek oyunlar oynaması, birbirleri ile kenetlenmesidir. Bayramı bayram yapan birlikte olmaktır. Mutluluğu, sevgiyi birlikte paylaşmaktır.

bayramda çocuklar
Görsel: Brian Leiter

Özellikle ailenin büyükleri tarafından her bayram aynı heyecanla beklenir sevdikleri ve her kapı çalışında aynı sevinçle yaşanır. Ailemizden, sevdiklerimizden uzak geçirdiğimiz bayramlar da var elbet. Ne kadar uzak olsak da kalbimiz hep onların yanında olur. İşin aslı şudur ki, bayramın ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlanır bu zamanlarda. Ne kadar geleneksel biri olmadığınızı düşünseniz de ailenizden uzak geçirdiğiniz ilk bayram boğazınızda bir düğüm olur, asla unutulmaz.

Bayram, en çok uzakta olanların eve dönmesi ile hissettirir kendini. Tüm aile bir arada olunduğu zaman eve gelir ve bayram denilince sade el öpülen ziyaretler gelmemelidir akla. Ailenizle doyasıya zaman geçirmek için en güzel zaman dilimlerinden biridir. Birlikte olmanın tadını doyasıya çıkarabileceğiniz, bayram tatilinde aileniz ile birlikte yapabileceğiniz aktiviteleri öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Bayram önerisi: Bayramlarda ailecek fotoğraf çekilin ve bu fotoğrafları mutlaka baskıya verin. Her sene yenisini eklediğiniz bayram fotoğraflarında yıldan yıla değişiminizi ve çoğalmanızı izlemek oldukça keyifli olacak. Dilerseniz her yıl aynı kıyafetlerle aynı pozu vererek kendinize bir konsept oluşturabilirsiniz.

Bu bayram uzakta olan sevdiklerinizi telefonla aramakla kalmayıp hiç beklemedikleri bir sürprizle onları mutlu etmek ister misiniz? Sizin yerinizi elbette tutmaz ama göndereceğiniz bayram hediyeniz ile aile büyüklerinizi, sevdiklerinizi ve minikleri daha da mutlu edebilirsiniz.

Bayram Çikolataları
çikolata
Benzer ürünlere gitmek için tıklayın.

Bayram hediyesi ne alınır sorusuna verilecek en güzel cevap çikolatadır. Bayram çikolatasız olmaz. Çocukluğumuzda midemiz bulanana kadar çikolata yediğimiz ve kolonya kokusu ile kendimizden geçtiğimiz o bayramları hatırlayın. Ceplerimizde birbirine yapışan, eriyen şekerler; dişlerimizin çürüyeceği bilgisiyle bizi korkutan koşu ablalar ve niceleri. Bayram demek çikolata demektir.

Sevdiklerinizin bayramlarına tat katmak için bayram çikolatası siparişi verebilirsiniz. Konuklarına sizin gönderdiğiniz çikolataları ikram eden sevdikleriniz, sizin yerinizi tutmasa da sizi anımsatan bu sürprizinizle çok mutlu olacaktır. Üstelik bayram çikolatası seçenekleri o kadar çok ki, çikolata göndereceğiniz kişinin damak tadına en uygun çikolatayı bulabilmeniz mümkün.

bonnyfood
Benzer ürünlere gitmek için tıklayın.

Eğer daha farklı seçeneklere de göz atmak isterseniz Bonnyfood buketlerinden, kek veya kurabiye aranjmanları gönderebilirsiniz. Yanında dilediğiniz mesajı içeren bir not göderebileceğiniz bu kek buketlerinin bir kısmının üzerine de mesajınızın bir kısmı yazılabiliyor.

Bu bayram yanına gidemediğiniz tatlı sever anneannenizin kalbini biraz olsun çalmak için elinden geleni yapabilecek buketlerden bütçenize ve zevkinize en uygun olanını seçebilirsiniz.

Bayram Çiçekleri

image (1)

Uzaktaki sevdiklerinize, bayram dileklerinizi en içten şekilde ifade edecek en güzel bayram hediyeleri kuşkusuz çiçeklerdir. Güller, lilyumlar, lisyantuslar, gerberalar, orkideler, aile büyüklerinizi gülümsetmek için en güzel diğer seçenekler. Bayramda herkese alınabilecek çiçekler farklıdır ve aslında bayram çiçeği seçmenin de bir adabı vardır. Öncelikle bir buket mi yoksa salon çiçeği mi göndereceğinize karar vermeniz gerekir. Çiçek bakımından zevk duyan birine saksı çiçeği hediye etmek daha işlevsel olabilir. Güllere aşık bir anneniz varsa ona gül dolu bir buket gönderebilirsiniz. Yeniliklerden hoşlanan birine çiçek gönderecekseniz minyatür bahçeleri ve teraryumları tercih edebilirsiniz.

Anlayacağınız çiçek seçenekleri oldukça fazla. Hadi siz de bu bayramda annenizin yüzünü gülümsetecek bir buket çiçek gönderin ona. Salonun en güzel köşesinde gelen konuklarına sergileyebileceği, gururlanacağı bir çiçek!

Çiçek seçimi konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, bayramda sevdiklerinize gönderebileceğiniz çiçekler, çiçeklerin anlamları ve bakımları için buraya tıklayarak ilgili yazıya yönlendirilebilirsiniz.

Bayram Hediyeleri
fincan seti
Ürüne gitmek için tıklayın.

Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı varsa, gelecek günlerde birlikte içilecek kahve için birer fincan hediye etmenin ne kadar hatırı vardır? Her gelen misafirin gözlerini alamayacağı şık ve otantik bir kahve fincanı ve fincanın yanında yazılan “Bir sonraki bayramda birlikte kahve içeceğiz” notu annenizi mutlu etmek için hayli etkili olabilir.

Küçükken bayram ziyaretlerinde “o kahve içmez teyzesi” cümlesinden ötürü yıllar yılı kahve sevmediğinizi düşünen bir çocukluk geçirdiyeniz özellikle anneniz için oldukça esprili bir bayram hediyesi olabilir kahve fincanı. “Anne ben büyüdüm ve artık seninle kahve içiyorum” düşüncesi annenizi biraz duygusal hale getirecek olsa da bu günlere geldiğinizi görmek onu sevindirecektir.

peluş
Benzer ürünlere gitmek için tıklayın.

Bayramda çocukları da unutmamak lazım. Bayram hediyesine en çok sevinenler onlardır. Üstelik bayramda çocukları mutlu etmek için yalnızca uzaktayken değil, yanlarındayken de hediyeler alabilirsiniz. Yeğenlerinize, kuzenlerinize ve çocuklarınıza alacağınız bayram hediyesi oyuncaklar hafızalardan büyüdüklerinde dahi silinmeyecektir.

Bayram hediyesi almanız için illa uzakta olmanız gerekmiyor. Ellerinizle sevdiklerinize sunacağınız hediyenin yaratacağı mutluluk paha biçilemez. Uzakta veya yakında… Sevdiklerinizi bu özel günde hep yanınızda hissedeceğiniz nice güzel bayramlar geçirmeniz dileğiyle…

Bayramınız Kutlu Olsun! 🙂


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir