SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE SEVGİLİYLE BİRLİKTE İZLENECEK FİLMLER


Sevgililer Günü’nü evde geçirmeye karar verdiniz; sevgiliye hediye alma işlemini tamamladınız ve son olarak evde güzel bir akşam yemeği planladınız. Peki yemek sonrasında ne yapacaksınız? Baş başa romantik bir aşk filmi izlemek güzel olmaz mıydı? Size önerdiğimiz en güzel aşk filmlerinden birini izleyip, sevgilinizle birlikte geçireceğiniz romantik bir akşamı en güzel şekilde noktalandırabilirsiniz. 

image

Geçmişten günümüze kadar en romantik aşk filmlerini sizin için bir araya topladık. 

Selvi Boylum, Al Yazmalım (1977)

image (1)

Bir klasik haline gelmiş filmi bilmeyeniniz yoktur, biz yine de sizin için filmi kısaca anlatalım. Başrollerde Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray ve Kadir İnanır yer alıyor. Selvi boylu İlyas ve güzeller güzeli Asya’nın aşk hikayesi felaketle sonuçlanır. İlyas, Asya’yı aldatır. Hayatta en büyük tutkusu kamyonu olan İlyas’ın geçimsiz tavırları da üstüne eklenince Asya sonunda evi terk eder…

Joe Black (Meet Joe Black / 1998)

image (2)

Brad Pitt, Anthony Hopkins ve Claire Forlani rol aldığı film vizyona girdiği 1998 yılının en çok konuşulan filmlerinden biri olmuştu. Filmin konusunu kısaca anlatacak olursak; Zengin bir medya patronu olan William Parrish’in karşısına Joe Black adına bir adam çıkar ve kızı Suzan’a aşık olur. Bu ilişkinin sonuçları hem Suzan hem de aile için çok acı sonuçlar doğurur. Suzan’ın aşık olduğu Joe Black gerçekte kimdir? 

Romeo + Juliet (1996)

image (3)

William Shakespeare’in ölümsüz eseri Romeo ve Juliet, Baz Luhrman 1996 yılında, modern haliyle sinemaya uyarlandı. Filmin başrollerini Leonardo DiCaprio ve Claire Danes yer alıyor. Şehrin iki düşman ailesinin çocukları trajik bir rastlantı sonucu tanışıp birbirlerine aşık olur. Çiftimiz iki aile arasında yaşanan savaşın ortasında bir kaçış noktası bulmaya çalışır…

Not Defteri (The Notebook / 2004)

image (4)

Nicholas Sparks’ın aynı adlı romanından uyarlanan film sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesini anlatıyor. Nick Cassavetes’in yönettiği filmin baş rollerini Rachel McAdams ve Ryan Gosling paylaşıyor. 40’lı yıllarda Seabrook’a kasabasına yaz tatilini geeçirmek için Allie isimli bir kız gelir. Allie, karnavalda Noah isimli değirmende çalışan bir işçi ile tanışırlar ve aralarında büyük bir aşk başlar. İkinci Dünya Savaşı’nın en çok kızıştığı dönemde Noah, savaşa katılmak için Allie’den ayrılmak zorunda kalır. Savaş sona erip Noah evine döndüğünde Allie bir başkasıyla evlenmek üzeredir… 

Kasımda Aşk Başkadır (Sweet November / 2001)

image (5)

Keanu Reeves ve Charlize Theron’un başrollerini paylaştığı ve bir klasik haline gelen filmde iş kolik Nelson Moss ve özgürlüğüne düşkün Sara Deever arasındaki ilişkiyi anlatılıyor. Ama bu hikaye biraz farklı… Bittiğinde kendi yollarına gidecekleri bir aylık deneme. Beklenti yok. Baskı yok. Bağ yok. Sonunda aşık olabilirler mi?

İhtiras Rüzgarları (Legends of the Fall / 1994)

image (6)

1900’lerin Amerikası’nda geçen film albay William Ludrow ve üç oğlunun yıllara uzanan ihtiras dolu hikayesini anlatıyor. Herşey kardeşlerden birinin nişanlısı olan güzel Susannah kentten gelip hayatlarına girmesiyle başlar. Birinci Dünya Savaşı patladığında işler iyice karışmaya başlar…. 

50 İlk Öpücük (50 First Dates / 2004)

image (7)

Film, her gece hafızasının silinmesine yol açan ender bir nörolojik rahatsızlığa sahip sanat öğretmeni Lucy ve büyük çapkın Henry arasındaki Hawai’de geçen aşk ilginç aşk hikayesini anlatıyor. Başrollerinde Adam Sandler ve Drew Barrymore’ın yer aldığı filmi, komedi filmlerinin usta yönetmeni Peter Segal yönetti. 

Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind / 2006)

image (8)

Jim Carrey’i çok farklı bir rolde izlediğimiz film, ilginç senaryosuyla 2003 yılının en çok ilgi çeken filmlerinden biri olmuştu. Joel Barish ve Clementine Kruczynski’nin hikayesini anlatan filmde ilişkileri bitmek üzere olan çiftin birbirlerini unutmak için hafızalarını sildirmeye karar verir. Clementine hafızasını sildirir, Joel bütün anılarını sildirmek için derin uykuya yattığında, gözlerinin önünden Clementine ile yaşadığı günler geçer. Joel aslında Clementine’i unutmak istemediğini anlar ve müdahaleyi durdurmak için çabalar…

Sevgiliniz için henüz Sevgililer Günü hediyesi almadıysanızÇiçekSepeti Hediye Sevgililer Günü Hediyeleri kategorimizi ziyaret edebilir, sevgilinize özel, en güzel Sevgililer Günü hediyesini sipariş edebilirsiniz.


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş