Sevgililer Günü’nde Neler Yapılır? (Öneriler)


Sevgililer Günü yaklaşırken akıllarda tek bir soru olur “Sevgililer Günü’nde ne yapacağım?” Bu soru yalnızca erkeklerin değil kadınların da düşünmesi gereken bir durumu kapsar. Bu yazımızda size bu sorunun yanıtını bulabilmeniz için yardım edeceğiz!

Sevgililer Günü birkaç dal çiçek ve bir hediyeden çok daha fazlasıdır. Bundan yıllar yıllar önce aşıkları kavuşturmak isteyen bir adamın vefatının ardından aşıklara adanmıştır. O günden bu yana da aşkın günü olmuştur 14 Şubat. Peki 14 Şubat’ta bu özel günün hakkını vermek için neler yapılır. Sevgililer Günü’nde çiçek gönderilecek, o kesin. Peki bu çiçek gönderme işini nasıl daha farklı yapabilirsiniz, sevgilinizi gerçekten nasıl şaşırtabilirsiniz?

sevgililer
Görsel: Giphy

Amerikan Çiçekçiler Derneği (SAF) ülke genelinde çiçekçilere ve çiçek tasarım uzmanlarına sormuş; Sevgililer Günü’nde sevgiliye gerçek bir sürpriz yapmak için neler yapılabilir? Aşağıda verilen cevapların genel bir özetini sizler için derledik.

Sevgililer Günü’nde esas amaç sevgilimize onu ne kadar çok sevdiğimizi hissettirmek ve aşk tazelemektir. Yıldönümleri kadar önemlidir bu sebeple. O yüzden bu günde sevgilinizi kendnize tekrardan aşık edebilecek hamleler yapmanız gerekir.

çiçek vermek
Görsel: Ten Thousand Villages
  • Sevgilinizin hem evine hem de iş yerine çiçek gönderin.

Ofisin kapısından içeri çiçek girdiği an o ofiste çalışan herkes bir durur, bakar. Bu etki bile sevgilinizin gururunu okşamak için yeterlidir.  Bu sene Sevgililer Günü pazartesi gününe denk geldiği için sevgilinizin bütün haftayı iyi geçirmesini ve pazartesi sendromundan kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Çiçek siparişinizi pazartesi sabah 10-11 gibi teslim edilecek şekilde ayarlayın.

Sevgilinizin günün sürprizi bitti diye düşünürken asıl sürpriz şimdi başlıyor aslında. Sevgilinize bir çiçek de evine gönderin. İşten çıkıp mutlu ama yorgun bir şekilde eve gittiğinde gerçekten beklemediği bir sürprizle karşılaşması sizi sadece o günün değil, yılın kahramanı bile yapabilir.

spa
Görsel: Lifestyle Magazine
  • Sevgilinize çiçeklerle bir ev SPA’sı hazırlayın.

Beyaz atlı prens edasıyla sevgilinizi şehir hayatının stresinden kaçırıp kurtarmak için illa bir yerlere gitmenize gerek yok. Sevgilinizi çok mutlu ve rahatlamış hissettirmek için illa kredi kartı ekstrenizi zorlayacak hamleler yapmanız gerekmiyor. Bunu minik çiçek ve mum ayarlamaları ile evde de yapabilirsiniz. Sıcak ve köpüklü bir banyo, loş bir ışık… Her taraf çiçek, çiçek kokusu ve mumlar. Hafif tonlu rahatlatıcı bir müzik ve serin bir bardak içecek… Sevgililer Günü tatiliniz hazır bile! Artık Sevgililer Günü’nde nereye gidilir sorusunu aklınızdan çıkarabilirsiniz.

yatakta çiçek
Görsel: Shutterstock
  •  Uyumadan önce son sürprizinizi yapmayı unutmayın.

Sevgililer Günü’nde yapılabilecek sürprizler oldukça fazladır ve bunların büyük bir kısmı zahmetsizdir. Evde ya da dışarıda romantik bir Sevgililer Günü yemeği yedikten sonra artık eve gitme vakti. E malum, ertesi gün iş var. Yine günün bütün sürprizleri yapıldı, gün bitti sanılıyor. İşte asıl sürprizin tam sırası. Sevgiliniz yatmaya hazırlanırken, yatağın ya da yastığının üzerinde tek bir gül görse, o mutluluğu bir düzine gülle bile sağlayamayabilirsiniz. Sürprizi sürpriz yapan hiç beklenmedik bir anda gelmesi değil midir zaten?

Sevgililer Günü için erkeklere romantik sürprizler yapılmaz algısı ise oldukça yanlıştır. Belki bekledikleri yastık üzerinde bir not değildir ancak uyumadan önce okuyabilecekleri sevgi dolu bir mesajın yazılı olduğu kağıt da oldukça etkilidir.

sevgili
Görsel: chrispoeteofficiel
  • Küçük detaylarla onu hala ne kadar önemsediğinizi hissettirin.

Sevdiklerimizi mutlu etmek ne büyük ve pahalı hediyelerde ne de uzun tatillerde gizli. Sevgilimizi esas mutlu edecek hamleler inceliklerde gizlidir.  Mesela bu gün için kısa bir tatile çıkmayı planlıyorsanız, otel lobisine birkaç saat önceden teslim edilen bir çiçek ve ufak bir notla karşılanmayı ayarlayabilirsiniz. Çiçekleri karşılaştığı anda sevdiğinizin gözlerinin içine bakın. O heyecanı yaşayacağınızdan şüphe yok.

Evliyseniz düğününüzde sevgilinizin kullandığı buketin aynısını hazırlatıp gönderebilirsiniz. Hem özel bir çiçek göndermiş hem de düğününüzü tekrar canlandırmış olursunuz. bu devirde eşinin gelin çiçeğinin türünü bilen erkek bile mucize beyler, üzgünüz ama bu konuları pek önemsemiyorsunuz.

Ofise romantik ve bol çilekli bir meyve sepeti, eve de mükemmel bir orkide gönderebilirsiniz. Güne lezzetli başlayıp romantik bitirebilme fikri sevgilinizin de hoşuna gidecektir.

Sevgilinizin ofisine çiçeği akşamüzeri bir küçük şişe şarapla birlikte gönderebilirsiniz. Bir de not: Eğlence yeni başlıyor… Gecenin geri kalanını hayal ederken mesai bitti bile! Tabii böyle bir not ile göndermeyi planlıyorsanız gecenin geri kalanı için de romantik bir organizasyon hazırlamayı ihmal etmeyin.

Süslü ve bakımı kolay bir salon çiçeği ya da minik saksı çiçeği gönderebilirsiniz. Üzerinde de bir not: Bu çiçek yeşerdikçe biz de yeşereceğiz. Çiçeklerin sonsuzluğu ifade edebilmesi sevgililer için eşsiz bir metafor değil mi zaten?

sevgiliye çiçek
Görsel: Understanding Relationships
Sevgililer Günü’nde hangi çiçekler gönderilebilir?

Sevgililer Günü için sevdiğinize onun en sevdiği çiçekleri veya mevsim çiçeklerini gönderebilirsiniz. Bunun yanında elbette aşkı anlatan çiçek kırmızı güllerdir. Size tavsiyemiz tek bir gül değil buket göndermeniz yönünde. Ya da farklı çiçeklerle hazırlanmış gül aranjmanları.

Sevgililer Gününe en çok yakışan gül aranjmanı da lilyumlarla bir arada olduklarıdır. “Sen benim için lilyumlar kadar beyaz, temiz ve kırmızı güller kadar tutkulusun” mesajını içerebilecek eşsiz aranjmanlar hazırlatabilirsiniz.

Sevgililer Günün diğer güzel seçenekleri de orkideler, papatyalar, karanfiller ve rengarenk güllerdir.  Sevgililer Gününde Alınabilecek Çiçekler için tıklayın!

 


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş