SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE YENİ TREND SÜRPRİZLER


Sevgililer Günü’nde çiçek gönderilecek, o kesin. Peki bu çiçek gönderme işini nasıl daha farklı yapabilirsiniz, sevgilinizi gerçekten nasıl şaşırtabilirsiniz?

Amerikan Çiçekçiler Derneği (SAF) ülke genelinde çiçekçilere ve çiçek tasarım uzmanlarına sormuş; Sevgililer Günü’nde sevgiliye gerçek bir sürpriz yapmak için neler yapılabilir? Aşağıda verilen cevapların genel bir özetini bulabilirsiniz.

–          Sevgilinizin hem evine hem de iş yerine çiçek gönderin

Ofisin kapısından içeri çiçek girdiği an o ofiste çalışan herkes bir durur, bakar. Bu etki bile sevgilinizin gururunu okşamak için yeterlidir.  Bu sene Sevgililer Günü pazartesi gününe denk geldiği için sevgilinizin bütün haftayı iyi geçirmesini ve pazartesi sendromundan kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Çiçek siparişinizi pazartesi sabah 10-11 gibi teslim edilecek şekilde ayarlayın.

Sevgilinizin günün sürprizi bitti diye düşünürken asıl sürpriz şimdi başlıyor aslında. Sevgilinize bir çiçek de evine gönderin. İşten çıkıp mutlu ama yorgun bir şekilde eve gittiğinde gerçekten beklemediği bir sürprizle karşılaşması sizi sadece o günün değil, yılın kahramanı bile yapabilir.

–          Sevgilinize çiçeklerle bir ev SPA’sı hazırlayın

SPA ÇİÇEK SPA GÜL

Beyaz atlı prens edasıyla sevgilinizi şehir hayatının stresinden kaçırıp kurtarmak için illa bir yerlere gitmenize gerek yok. Bunu minik çiçek ayarlamaları ile evde de yapabilirsiniz. Sıcak ve köpüklü bir banyo, loş bir ışık… Her taraf çiçek, çiçek kokusu ve mum… Sevgililer Günü tatiliniz hazır bile!

–          Evde ya da dışarıda romantik bir Sevgililer Günü yemeği yedikten sonra artık eve gitme vakti. E malum, ertesi gün iş var. Yine günün bütün sürprizleri yapıldı, gün bitti sanılıyor. İşte asıl sürprizin tam sırası. Sevgiliniz yatmaya hazırlanırken, yatağın ya da yastığının üzerinde tek bir gül görse, o mutluluğu bir düzine gülle bile sağlayamayabilirsiniz.

YATAKTA GÜL

Diğer fikirler;

–        Eğer kısa bir tatile çıkmayı planlıyorsanız otel lobisine birkaç saat önceden teslim edilen bir çiçek ve ufak bir notla karşılanmayı ayarlayabilirsiniz.

–        Evliyseniz düğününüzde sevgilinizin kullandığı buketin aynısını hazırlatıp gönderebilirsiniz. Hem özel bir çiçek göndermiş hem de düğününüzü tekrar canlandırmış olursunuz.

DÜĞÜN ÇİÇEĞİ

– Ofise romantik ve bol çilekli bir meyve sepeti, eve de mükemmel bir orkide gönderebilirsiniz.

– Sevgilinizin ofisine çiçeği akşamüzeri bir küçük şişe şarapla birlikte gönderebilirsiniz. Bir de not: Eğlence yeni başlıyor…

– Süslü ve bakımı kolay bir salon çiçeği ya da minik saksı çiçeği gönderebilirsiniz. Üzerinde de bir not: Bu çiçek yeşerdikçe biz de yeşereceğiz.

Sevgililer Günü’nde hangi çiçekler gönderilebilir?

İlk sırada tabii ki kırmızı gül var.
Orkideler de bu gün için özel bir seçenek.
Papatya veya gerberalar da Sevgililer Günü’nde oldukça popüler olan çiçekler.
Gelin çiçeği gibi bir beyaz lale buketi.
5. İris ve zambaklar da hem farklı hem de özel olmak isteyenler için ideal.

 


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş