Hediye Önerileri

Sevgiliye Sürpriz Yaparken Renklerin Büyüsünü Kullanın

Sürp-riz! İsminin kısa durduğuna bakmayın; güzel bir sürpriz hazırlamak dünyanın en meşakkatli işidir. Hem heyecanlandıracaksın hem de mutluluktan havaya uçuracaksın. Hem istediği bir şey olacak hem de beklemediği bir yerden vuracak. Hem içini titretecek hem de gönlünü fethedecek.

İşte, sevgiliye sürpriz noktasında, renklerin gücünden ve büyüsünden yararlanmak etkili bir sonuç yaratabilir.

yaz-gecesi-at2427-1-4

Renklerin Hikayesi

Gökkuşağının hikayesini belki duymuşsunuzdur. O hikayede bütün renkler bir araya toplanır ve aralarındaki hangi rengin en önemli, en faydalı olduğunu tartışmaya başlarlar. Onlar böyle hep bir ağızdan kavga ederlerken birden şimşek çakar, gök gürülder ve yağmur yağmaya başlar. Yağmur, bütün renklere hepsinin farklı bir amaç için yaratıldığını, hepsinin farklı ve özel olduğunu farkında olmalarını öğütler. Renkler, bir araya toplanarak yay şeklini alırlar ve gökkuşağını oluştururlar.

Hangi Renk Neyi Simgeler?

Bu hikayeden yola çıkarak, hangi rengin neyi simgelediğini ve renklerin kişi üstündeki psikolojik etkilerini bilmek ister misiniz?

Yeşil; hayatın ve umudun rengidir. Yeşil renk kalbi güçlendirir. Gökyüzünün rengini temsil eden mavi insanlara huzur verir. Doğal bir antiseptik etkisi vardır. Nezaketi, güvenilirliği simgeler. Sarı; güneşin rengidir ve sıcaklık sunar; sakinleştirir. Turuncu; sağlığı ve gücü temsil eder. Örneğin, önemli vitaminleri taşıyan havuç, portakal, bal kabağı, mango turuncu renktedir. Kan rengi olan kırmızı üstüne en çok anlam yüklenen renktir. Tehlikenin ve cesaretin; savaşın ve ateşin; aynı zamanda aşkın ve tutkunun rengi olarak gösterilir. Kırmızı, bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesinde önemli rol oynar. Mor asaleti ve gücü; otorite ve bilgeliği temsil eder. Ruhsal güçlenmeyi sağlamak için mor rengin etkisinden faydalanılmaktadır. Konsantrasyonu artırır. İnsanları neşelendiren ve rahatlatan pembe renk; şirinliği ve uyumu simgeler. Son olarak; beyaz renk masumiyeti temsil eder. Vücuttaki negatif enerjinin atılmasına yardımcı olur. Beyaz, tüm renklerin bütünüdür. Dolayısıyla, her rengin taşıdığı özelliği ve etkileri kendinde toplar.

renkli-duygular-at2405-1-4

Renkler Mesaj Taşır

Renkler mesaj taşır. Anlaşılmaları, benimsenmeleri kolay şifreler içerirler. Her rengin kendine has bir asaleti ve büyüsü bulunur. Sevgiliye sürpriz yaparken renklerin büyüsünü kullanın. Bunun için; örneğin, turuncu güller, mor listanyuslar, kırmızı gül şeklinde kakaolu kekler, asaletli mor renkli orkide, kırmızı çilek buketi gayet iyi fikir olabilir. Ya da bütün renkleri bir araya getirip, siz de gökkuşağı yaratmaya ne dersiniz?

essiz-tatlar-kek-ve-kurabiye-sepeti-gr644-1-4

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir