Trend

SİNGAPUR MİLLİ ORKİDE PARKI

Kusursuz güzellikleri ile Singapur Orkideleri…

Bir çiçekçiye girdiğinizde ya da internetten çiçek sipariş vermek için göz attığınızda hangi çiçeğe bakarsanız bakın aklınız hep orkidede kalır. Öyle büyüler insanı çünkü. Çekiciliğine karşı koyamadığınız çiçektir orkide.

orkide bordo

Evet, her zaman gizemli olmuştur orkide. Gizemli, ve büyüleyici bir güzellikte… Uzakdoğu’nun hediyesi Singapur orkideleri de en az diğer orkideler kadar güzeldir. Estetik görüntüsü sizi kendine aşık ederken renklerinin canlılığı da neşe getirir evinize. Zordur orkidelere bakmak; meşakkatli iştir ama bu güzelliğe değer, değil mi? Dünyaya nam salmış bir botanik güzellikten bahsediyoruz; Singapur orkidesinden…

Singapur’a gidenlerin dilinden düşüremediği bir yer var. Botanik Bahçesi ve özellikle de içindeki Milli Orkide Parkı. Bahçenin en yüksek tepesinde yer alan 3 hektarlık parkta yaklaşık 600 tür orkide sergileniyor.

image

Singapur’un meşhur Botanik bahçesinin içinde yer alan Milli Orkide Parkı 20 Ekim 1995 yılında Lee Kuan Yew tarafından açılmış. Bu orkide parkının en belirgin özelliği dört farklı renkte bölüme ayrılmış tasarım konseptidir. ‘Bahar’ bölümü parlak ve canlı altın, sarı ve krem renklerinden, ‘yaz’ bölümü iddiali kırmızı ve pembelerden, ‘sonbahar’ bölümü koyu renlerden, ‘kış’ bölümü ise beyaz ve pastel mavilerden oluşuyor. Bu renkler tabii ki özenle seçilmiş ağaçlar, çalılar, bitkiler ve orkidelerle sağlanmış. Her gidenin ilk bahsettiği bu oluyor.

image (1)

Sinagapur Milli Orkide Parkı’ndaki renk şöleni ziyaretçilerin başını döndürüyor.

orkide parkı

Parktaki kış bölümü beyaz ve pastel mavilerden oluşuyor.

Bu desenli ve bir hayli değişik orkide, parkın mankeni gibi. Her gelen mutlaka bir fotoğraf çekiyor.

 

image (2)

Bir de internetteki bir kaynağa göre Singapurlular burayı ziyaret eden ülke devlet başkanları için orkide cinsi yaratmışlar, yarattıkları ve büyüttükleri bu tür orkidelerin altına da hangi devlet başkanı için yaratıldığı yazılı olan minik tabelalar asmışlar.

image (3)

Salonunuzda ev boyutundaki saksı içinde gözünüz gibi baktığınız orkidenizi burada doğal ortamında ve muhteşem boyutlarında görmek, sizin için de unutamayacağınız bir deneyim olurdu muhtemelen.

Sevdiklerinize ve sizin için özel olan kişilere bu büyüleyici Singapur Orkidelerinden göndermek isterseniz Ciceksepeti.com’un indirimli Singapur Orkidelerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

image (4)

Silindir cam vazo içerisinde lila renkli dendrobium singapur orkideleri 49 TL yerine 39 TL + KDV!

singapur orkidesi 1

Yuvarlak cam vazo içerisinde lila ve mor Singapur Orkideleri 59 TL yerine 52 TL + KDV!

singapur orkidesi 2

Cam kase içerisinde lila renkli dendrobium singapur orkideleri, bambu ve beyaz güller 54 TL + KDV

singapur orkidesi 3

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir