Kültür & SanatFilm

Sizi Çocukluğunuza Döndürecek Animasyon Filmler

Animasyon filmler sadece çocuklar için diyenlerden misiniz yoksa yaşınız ne olursa olsun keyifle, eğlenerek animasyon filmler izleyenlerden mi? Biz kesinlikle ikinci gruptayız! O yüzden bugün sizinle birbirinden güzel, isterseniz çocuklarla birlikte izleyebileceğiniz çeşitli animasyon filmleri bir araya getiriyoruz!

Animasyon filmler sadece çocuklar için değildir. Birçok animasyon film çocuklar kadar yetişkinler için de öğretici ve eğlendirici olabilir. Onlar için de derin duygular hissettirecek bir parçası vardır mutlaka. Yani kısacası yaşı yoktur animasyon film izlemenin! İsterseniz sanatsal bir stop-motion animasyon isterseniz görsel olarak çarpıcı bir animasyon izleyebilirsiniz. Veya çocuklarla birlikte izleyeceğiniz bir animasyon film arıyor olun; bu listede aradığınız her şeyi bulacaksınız!

Animasyon Filmler

1-) Onward

Onward IMDb Puanı: 7.4/10

Onward (Hadi Gidelim) Disney Pictures için Pixar Anamation Studios tarafından üretilmiş bir film. Ve aynı zamanda üç boyutlu olan bir bilgisayar animasyonu filmi. Yönetmen koltuğunda Dan Scanlon’un oturduğu Onward, babalarını küçük yaşta kaybeden iki genç elfin babalarıyla son bir gün geçirme şansı yakalamasını konu alıyor. Hadi Gidelim; eğlenceli, keyifli ve sürükleyici bir film. Bu film sayesinde siz de dilerseniz çocuklar ile dilerseniz tek başınıza izleyebilirsiniz!

2-) Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog IMDb Puanı: 6.5/10

Küçükken çizgi filmlerini mutlulukla izlediğimiz Kirpi Sonic, 2020 yılında bir sinema filmiyle çıktı karşımıza. Peşindeki yetkililerden kurtulup doktorun elinde olan yüzükleri geri almaya çalışan Sonic’in hikayesi, büyük küçük herkesi ekran başına kilitliyor diyebiliriz. Sonic’in maceralarıyla çocukluğunuza dönmek isterseniz siz de hemen şimdi bu filme bir şans verebilirsiniz! Ayrıca Sonic Tasarımlı Defter ve Sonic Tasarımlı Kupa gibi ürünleri ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Hem kendiniz hem de Sonic hayranı sevdikleriniz için tercih edebilirsiniz!

3-) Soul

Soul IMDb Puanı: 8.1/10

Ortaokulda müzik öğretmenliği yapan Joe Garden’ın hayallerine uzanan yolculuğuna birlikte çıkmak ister misiniz? Hayatındaki en önemli geceye hazırlanırken ufak bir hata yapan Joe’nun kendini New York yerine The Great Before’da -ruhların, kişiliklerini Dünya’ya getirmeden önce bulundukları fantastik yer- bulmasıyla başlayan film, Joe’nun hayata geri dönmeye çalışma mücadelesiyle devam ediyor. Yönetmen koltuğunda Up ve Inside Out’un da yönetmenliğini yapmış olan Academy Award ödülü sahibi Pete Docter’ın oturuyor. Soul, sizi hayatta gerçekten ne olmak istediğinizi düşünmeye ve kendinizi keşfetmenizi keşfetmeye davet ediyor.

4-) Zootopia

Zootopia IMDb Puanı: 8/10

Hayvanların dünyasına hoş geldiniz! Hayvanların bir arada olduğu bir şehir diyebileceğimiz Zootopia’da farklı mevsimsel koşullara göre ayrılan mahallelerde yaşayan çeşitli hayvanlar bulunuyor. Film genel olarak tavşan Judy ve tilki Nick’in bir araya gelerek bir soruşturmanın peşine düşmelerini anlatıyor. Bununla birlikte film, hayvanlar arasındaki fiziksel farklardan sınıfsal ve mesleki farklara kadar pek çok konu üzerinden kendi toplumsal normlarımızı düşünmemizi de sağlıyor. Gizem, suç, komedi ve dostluğun bir arada olduğu bu animasyon filmi ile siz de gününüzü güzelleştirebilirsiniz!

5-) Klaus

Klaus IMDb Puanı: 8.2/10

Netflix tarafından yapılan ilk orijinal animasyon olma özelliğini taşıyan Klaus, yeni yıl ve Noel Baba temalı bir film.  Komedi, aksiyon ve dramın bir arada olduğu, farklı bir bakış açısıyla Noel Baba efsanesinin ele alındığı Klaus Sergio Pablos’un yönettiği bir film. Film, Posta Akademisi’nin en kötü öğrencisi olarak bilinen Jesper’ın gizemli maragoz Klaus’u keşfetmesiyle başlıyor. Ve ardından Jesper’ın değişmesiyle devam ediyor. Diğer birçok animasyon filminden farklı olarak Klaus 2D olarak karşımıza çıkıyor. 2D filmler, birbirinin ardına çizilmiş karelerden oluşan bir teknik aslında. AAma Klaus filminde bu geleneksel yöntem teknolojiyle harmanlanarak bizimle bir araya geliyor. Beklenmedik dostlukların, aşkın, sevginin ve çocukluğun filmi olan Klaus’u sevdiklerinizle bir arada keyifle izleyebilirsiniz!

6-) Isle of Dogs

Isle of Dogs IMDb Puanı: 7.9/10

Sıradaki film Wes Anderson hayranlarını çok mutlu edecek türden! Stop-motion bir animasyon filmi olan Isle of Dogs, Japonya’daki tüm köpeklerin sahiplerinden ayrılarak karantinaya alındığı bir adada geçiyor. Film, köpeğini geri almak için adaya kaçan bir çocuk ve hayatta kalmaya çalışan köpeklerin maceraya atılmasıyla oluşuyor. Ayrıca film; görselliğiyle, müzikleriyle ve konusuyla her yaştan insanı mutlu ediyor.

7-) Inside Out

Inside Out IMDb Puanı: 8.1/10

Inside Out (Ters Yüz) filmi, hem eğlenceli hem de dokunaklı olmasıyla ön plana çıkıyor. Disney ve Pixar işbirliği ile yapılan filmi seslendirenler arasında Amy Poehler, Phyllis Smith, Lewis Black ve Mindy Kaling bulunuyor. Bir çocuğun zihnindeki beş duygunun (neşe,üzüntü, korku, öfke ve tiksinti) çocuğun hayatını yönlendirmesini konu alan film, bir labirentten oluşuyor diyebiliriz. Bir çocuğun ergenliğine yön veren beş duygunun hikayesi hem 73. Altın Küre Ödülleri’nde hem de 88. Akademi Ödülleri’nde En İyi Animasyon Film ödülünün de sahibi oldu. Siz de duygular ile bir yolculuğa çıkmak isterseniz bu muhteşem filme bir şans verebilirsiniz!

8- ) The Lion King

The Lion King IMDb Puanı: 6.9/10

Çocukluğa dair hatırladığımız şeylerden biri de hafta sonları televizyon karşısında kahvaltı ederken izlenen Aslan Kral değil midir? 1994 yılında gösterime giren bir Disney animasyon filmi olan Aslan Kral, yıllar sonra 2019’da tekrar vizyona girerken zamanın çocukları şimdinin yetişkinlerini çok heyecanlandırmıştı diyebiliriz. Shakespeare’nin Hamlet eserinden etkilenerek yazıldığı söylenen Aslan Kral, müzikleriyle, sinema teknikleriyle ve konusuyla herkesi kendine hayran bırakan bir film olmuştur. Bu hikaye; bir çocuğun büyümesi, ailesinden uzak kalması ve sorunlarla başa çıkarken dostlarından yardım alması ile şekilleniyor. Bir hafta sonu çocuklarınızla keyifle izleyebileceğiniz bir film diyebiliriz.

9-) Hotel Transylvania

Hotel Transylvania IMDb Puanı: 7.1/10

İnsanlar ve insan dışı canlıların hikayesi her zaman filmlere, dizilere konu olmuştur. Hotel Transylvania da buna örnek olarak insanlar, vampirler ve farklı canavarların bir arada bulunduğu bir animasyon filmi olarak çıkıyor karşımıza. Bir seri olarak çekilen Hotel Transylvania’nın şimdilik 4 ayrı filmi var. Birbirini takip eden konulardan oluşan bu seri; kızının büyümesinden korkan vampir bir babanın kontrol düşkünlüğü ile başlayıp kızının bir insana aşık olması ile devam ediyor. Hem hikaye hem de kullanılan teknikler ile izleyicilerin gönlünde taht kuran animasyon filmi siz de sevdiklerinizle izleyerek keyif dolu vakit geçirebilirsiniz!

10-) Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron IMDb Puanı: 7.2/10

Spirit ya da daha bilindik adıyla Özgür Ruh, çocukluğumuza dair en güzel anıları canlandıran animasyonlardan. Dreamworks tarafından beyaz perdeye taşınan film, özgürlük dolu bir yolculuğun filmi. Spirit: Stallion of the Cimarron, sizi de kendinize doğru bir yolculuğa çıkaracak!

Birbirinden etkileyici animasyon filmler ile zaman zaman kahkahalara boğulup zaman zaman gözyaşları dökebilirsiniz. Sizi bambaşka dünyalara götürecek bu filmleri izlerken keyfinizi artırmak için ÇiçekSepeti’nin en güzel lezzetlerinden BonnyFood çeşitlerini film keyfinize ekleyebilir, mükemmel fiyatlı abur cubur kutularını deneyebilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden veya online olarak dilediğiniz gibi alışverişlerinizi yapabilirsiniz! ÇiçekSepeti istediğiniz her zaman yanınızda! :)

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir