Trend

SİZİ EN İYİ ÇİKOLATA ANLATIR!

Duygularınızı anlatmanın bin bir (belki daha fazla) yolu var. Tabi birincisi konuşmak, o ayrı, ama bazen konuşmadan da anlaşılmak ister ya insan, konuşmaya mecali yoktur, konuşacak ortam yoktur, öylece anlaşılmak ister. Bir de beden dilinden anlamıyorsa karşınızdaki, durum vahim. Böyle bir durumda bir çikolatanın size yardımcı olabileceği hiç aklınıza gelmiş miydi peki? Bitter yiyorsanız ayrı, sütlü çikolata yiyorsanız ayrı, beyazçikolata yiyorsanız apayrı bir şey anlatıyorsunuz. Nasıl mı? Beraber inceleyelim.

Bitter çikolata yiyorsanız;

image

Belli ki o an ne yaşıyorsanız aşırı derecede yoğun. Sinirlenmiş olabilirsiniz, aşık olmuş olabilirsiniz, heyecanlanmış olabilirsiniz, her ne ise çok yoğun duygular yaşatıyor size. O yüzden sıradan bir çikolata sizi kesmiyor, buram buram kakao tadı almak istiyorsunuz, tıpkı duygularınız gibi. İyi yapıyorsunuz ama, sizi biraz sakinleştirip dizginleri yeniden elinize almanıza yardım edecektir bitter çikolata. Afiyet olsun.

Sütlü çikolata yiyorsanız;

image (1)

Her şey sütliman demektir. Mutlusunuz orası kesin, ama öyle hayatınızda bir aşırılık yok. Aşk hayatınız yerinde, aşık değilseniz de bunu problem etmiyorsunuz. Eviniz huzurlu, kediniz mutlu, arabanız sağlam, kısacası hayat size güzel. Sütliman hayatınızın size verdiği hazzı da bir tek sütlü çikolata veriyor, o yüzden onu tercih ediyorsunuz. Ağzınızın tadı bozulmasın efendim, afiyet olsun.

Beyaz çikolata yiyorsanız;

Siz evinizin küçük prensesi/prensisiniz. Hiçbir şeyi sorun etmiyorsunuz, kafanız rahat, çok şükür yediğiniz önünüzde, yemediğiniz arkanızda. Elinizi şıklatınca sorunlarınız çözülüyor, zaten ona da pek gerek kalmıyor çünkü sorunlar daha size ulaşmadan çözülmüş oluyor zaten. Mutluluğunuz daim, çikolatanız uzun ömürlü olsun.

Hala kendini anlatamamış olanlardansanız;

image (2)

O halde ne söylemek istiyorsanız bu çikolatanın üzerine yazın. Sizi yediğiniz çikolatadan bile(!) anlamayan sevdiklerinize ne demek istediğinizi bu harf çikolata üzerine yazdığınız mesajla verin, o da rahatlasın, siz de. Ha bir de, afiyet olsun.

Tabi ki bu tespitlerin bilimsel hiçbir tarafı yok, amacımız eğlenmek Jİçinde çikolatanın olduğu her şey gibi, bu yazı da sizi biraz gülümsetebilmiştir umarız. Çikolata tadında bir hafta geçirmeniz dileğiyle J

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir