Hediye ÖnerileriAnneler Günü

SİZİN ANNENİZ HANGİSİ?

Annelerimizin birçok ortak noktası olsa da özünde hepsi birbirinden çok farklıdır. Hal böyle olunca annelerin hediyeleri de birbirinden farklı olur. Gelin bu sene annenize mükemmel hediyeyi seçerken size yardımcı olalım!

Kimi daha gelenekseldir kimi modern şeylere ilgi duyar. Bazısı için börek kokusu olmayan ev eksiktir ancak bazısı için spor hayatın olmazsa olmazı! Her annenin farklı baskın özellikleri ve zevkleri vardır. Bu yüzden onların hediyeleri de birbirlerinden farklı olmalıdır. Mesela bazı anneler değerli taşları olan kolyeleri sever, lüks markaların parfümlerinin hediye edilmesinden mutlu olurlar. Bazı anneler için ise fotoğraflarla ve anılar ile hazırlanan hediyeler daha güzeldir.

Her anneyi mutlu edecek bir hediye mutlaka vardır. Esas mesele hangi annenin hangi hediyeyi daha çok seveceğine karar verebilmektir. Herkes annesini çok iyi tanıdığını düşünür. Sonuçta o bizim ilk tanıştığımız insandır ve hayatını yakından gözlemleme şansımız olan yegane kişidir. Ancak iş hediye seçmeye gelince onu ne kadar iyi tanıdığımızdan şüphe etmeye başlarız kimi zaman.

Sarılan anne ve kızı
Görsel Kaynak: Giphy

Anneye hediye almak aslında çok keyifli bir süreçtir. Bizi her şeyden ve herkesten daha çok seven annelerimizi mutlu edecek o hediyeyi bulmak, hediyeyi seçerken ona verdiğimiz zaman suratının alacağı mutluluk ifadesini hayal etmek ve en nihayetinde bu sahneye canlı canlı tanıklık etmek… Peki sizin Anneler Günü hediyeniz hazır mı?

Annesine, Anneler Günü için ne hediye alacağına hala karar veremeyenlere altın değerinde ipuçlarımız var. Her annenin birbirinden ayrılan keskin özellikleri olduğunu düşündük ve annelerimizi 4 ayrı başlık altında değerlendirip, onları biraz da neşeli bir dille anlattık. Siz de annenize hediye almadan önce annenizin hangi anne grubunda olduğunu öğrenebilir ve ona nokta atışı hediyeler seçebilirsiniz.

1 – Türk Lokumu Anne

türk lokumu anne

Geleneksel annelerdir Türk Lokumu Anneler. Orta yaşların henüz başlarında olan bu annelerin tek düşündüğü çocuklarının mutluluğudur. Kendi sahip olduğu veya olamadığı tüm imkanları çocuklarına sunmak isterler. Naif görünümlerinin altında, söz konusu çocukları olduğunda tırnaklarını çıkarabilecek bir kaplan yatar.

Annelerin en fedakar, en cefakar türüdür. Terli terli su içme” “Nerede kaldın kızım?”, “Terlik geliyor” gibi sözleri sık sık kullanır. Tam bir titizlik abidesidir. Sarmada, su böreğinde ve baklavada dünyaca ünlü bir mutfak şefidir. Türk Lokumu tabiri en çok ona yakışır.

Türk lokumu anneler çiçekleri çok severler. Onlar için hem saksı çiçekleri hem de kesme çiçekler ile hazırlanan çiçek aranjmanlarını tercih edebilirsiniz. Anneler Günü çiçeği seçerken annenizin çiçek zevkini dikkate almayı da unutmamalısınız.

2 – Süper Nine

süper nine

Kaç yaşına gelirse gelsin anne annedir ama anneler de büyür. Annelerin büyümesi yaşlarının büyümesi ile alakalı değildir, çocuklarının büyümesi ile alakalıdır. Anneler, anneanne ya da babaanne olduktan sonra daha bir tonton ve duygusal olurlar. Daha marifetli, daha yüce gönüllü ve daha fazla aranmak isteyen annelere dönüşürler.

Anaların en yücesi, en bilgesidir Süper Nine annesi. Tüm anneler arasında en marifetlisidir. Evine tok gidilmez, tabakta yemek bırakılmaz. Bekar torunlarının mürüvvetini görmek Süper Nine’nin en içten dileğidir. Torun torba ne kadar çoksa o kadar mutludur. Eli bol, harçlığı çoktur.

Süper Nine için en güzel hediye onunla daha sık vakit geçirmeniz ve Anneler Günü’nde onun kanatları altında olmanızdır. Ancak Anneler Günü için hediye seçiminde yine de işine yarayacak bir şeyler tercih etmenizi öneririz buna ek olarak.

3 – Plaza Ana

plaza ana

Her annenin işi zordur ancak çalışan anne olmak biraz daha zordur. Aynı anda hem kariyer basamaklarını tırmanıp hem de çocuklarından ilgisini eksik etmeyen anneler karşısında şapka çıkartmak lazım. Sıradaki anneler Plaza Analar.

“Çocuk da yaparım kariyer de” sözünün yegane sahibidir Plaza ana. Yüksek topuklularla aşındırır plaza merdivenlerini. Bakımlıdır, sağlıklı beslenir, sağlıklı besler. 10 kaplan gücündedir. Aynı anda hem işi hem de evi çekip çevirebilir. Mesai bitince koşar evine, sarılır çocuklarına Plaza Ana.

Çalışan annelere alınabilecek Anneler Günü hediyeleri çok çeşitlidir. İş yerinde kullanabilecekleri hediyeleri tercih edebileceğiniz gibi sosyal hayatındaki ilgi alanlarına hitap eden hediyeleri de tercih edebilirsiniz.

4 – Taze Anne

taze anne

Anne olma duygusunu şimdilik yalnızca içinde yaşayan annedir. Kaçıncı çocuğuna hamile olursa olsun hayatının en farklı duygularını yaşar 9 ay boyunca. Evladını karnında, içinde taşımanın ve onu koruyup kollamanın heyecanının onun ellerini tutarak, mis kokusunu içine çekerek yaşamanın heyecana geçeceği anı bekler.

Anneliğin başlangıç evresindedir Taze Anne. Diğer annelere göre adeta bir stajyerdir. Aşermek, kilo almak bir numaralı görevidir. Bebeğine kavuşmak için gün sayar, ona kavuştuğunda ise mutluluktan havalara uçar Taze Anne.

Taze anneler duygusallığın zirvesindedir. O yüzden onlara alacağınız her hediye onları çok mutlu edecektir. Bunun yanında ona tatlı sürprizler hazırlamanız, hayatı boyunca unutmayacağı anılar olarak hafızasında yer edinecektir. Anneler Günü sürprizleri hakkında fikir edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Birine hediye almak, o kişiyi iyi tanıdığınızda değil, iyi tanımladığınızda kolaydır. Yapacağınız şey çok basit; önce annenizin, özelliklerine göre hangi anne tipine uygun olduğunu belirleyin, sonra onu en çok mutlu edecek Anneler Günü hediyesini seçin. Peki sizin anneniz hangisi? Türk Lokumu mu, Taze Anne mi, Plaza Ana mı, Süper Nine mi?

En değerlimiz, annelerimizi mutlu edecek yüzlerce Anneler Günü hediye alternatifi Çiçek Sepeti’nde! :)

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir