Tarifler

SOĞUK HAVALARA SICAK MEYVE SALATASI

Meyve salatası hep soğuk olur, kremşantiler dondurmalarla süslenir, buz gibi yenir, serinletir ferahlatır diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. En çok vitamine ihtiyaç duyduğumuz bu kış günlerinde size içinizi ısıtacak bir meyve salatası önerisinde bulunsak, ne dersiniz?

image

Sıcak meyve salatası, kurutulmuş meyvelerden yapılıyor. Sizi zinde tutacak tüm vitaminler, bağışıklık sisteminizi güçlendirecek mineraller bu hazırlayacağınız meyve salatası içinde sizin için hastalıklarla savaşmayı bekliyor. İsterseniz sizi daha fazla bekletmeden bu enteresan salatanın tarifini verelim.

image (1)

Kuru elma, kuru kayısı, kuru erik ve kuru incir (kurutulmuş başka meyveleriniz varsa onları da ekleyebilirsiniz) bir kase içerisine koyuyoruz, üzerine 1 bardak elma suyu ekliyoruz ve bir gece bekletiyoruz. Bu haliyle kaynatıp 15 dakika da kısık ateşte pişirdikten sonra (ister yoğurtla, ister likörle) kaselere koyuyor ve servis ediyoruz.

Bu alışılmışın dışında meyve salatası ile soğuk havalarda sevdiklerinize sıcacık bir sürpriz yapacaksınız. Afiyet olsun.

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir