Hediye Önerileri

Sömestir Sonrası Okul Döneminde Yardımcı Olacak Ürünler

Ocak ayı yerini yavaş yavaş şubat ayına bırakırken ülkenin dört bir yanındaki öğretmeni öğrenci ve velilerin aklında tek bir soru var: Yeni okul dönemi nasıl olacak? Bu sene, 8 Şubat 2021 tarihinde biteceği belirtilen Sömestir tatili sonrasında eğitimin okullarda devam edileceği de ekleniyor. Siz de okullar açılmadan önce öğrenci ve öğretmen sevdikleriniz için, onları mutlu edebilecek ve sömestir sonrası okul döneminde yardımcı olacak ürünler alışverişini şimdiden hazırlayabilirsiniz!

Hayatımıza dahil olan Koronavirüs (covid-19) ile birlikte hayatımızda birçok şey değişti. Evler hem iş yeri hem okul hem spor salonu hem restoran oldu zaman zaman. Öğrenciler, yılın büyük bir kısmı olan ilk dönem eğitimlerini evde tamamladır. Ve şimdilik kısa bir molada, yeni dönemin başlamasını bekliyorlar. Pandeminin gidişatına göre bu durum her an değişebilir. Şimdilik okulların açılacağını ve çocukların yeni dönemde okula gideceğiniz gösteriyor. Sağlıkla geçmesini dilediğimiz bu yeni dönem için ÇiçekSepeti Blog’da, hem çocukların heyecanını üst seviyeye çıkaracak hem de okul için ihtiyaçları olacak ürünleri listeledik. İşte karşınızda öğrenci ve öğretmenler için sömestir sonrası okul döneminde yardımcı olacak ürünler!

Sömestir Sonrası Okul Döneminde Kullanabileceğiniz Ürünler

1-) Kişisel Hijyen İçin Gerekli Ürünler

Sömestr sonrası okul
Sömestir Sonrası Okul Dönemi İçin Gerekli Olan Kişisel Hijyen Ürünleri

2020 yılının hepimize öğrettiği şeylerden biri de temizliğin hayatımızda çok önemli olduğu gerçeğiydi. Yeni dönemde çocukların okula daha iyi bir şekilde uyum sağlaması ve kendilerini korumaları için çantalarından birtakım hijyen ürünlerinin bulunması gerekir. Peki bunlar nelerdir? Islak mendil, selpak, el dezenfektanı, yara bandı, diş fırçası ve macunu, yedek maske gibi çocuklarınızın her zaman kullanması gerekebilen ürünlerdir. Çocuklara sık sık maskelerini değiştirmeleri gerektiğini söylemeniz gerekiyor. Ayrıca ellerini en az 20 saniye boyunca güzelce yıkamaları gerektiğini de sık sık hatırlatmalısınız. Ve temizliklerine çok dikkat etmeleri gerektiğini anlatmalısınız. Ayrıca kış aylarına özel olarak el kremi, dudak çatlak kremi gibi ürünleri de çocukların çantalarına ekleyerek onların kış soğuğundan ciltlerinin zarar görmemesini sağlayabilirsiniz.

2-) Temiz Yedek Kıyafetler

Sömestr sonrası okul
Sömestir Sonrası Okul Dönemi İçin Temiz Yedek Kıyafetler

Hijyen ürünleri kadar temiz kıyafetler de çocukların okulda geçirdiği vakitte kullanabilecekleri önemli ürünlerden biri. Özellikle anaokulu ve ilkokul çağındaki çocuklar için yedek kıyafet daha önemli ve gereklidir. Küçük yaştaki çocuklar ev ortamından çıkıp da okul ortamına geçiş yaptıklarında bazen aksaklıklar yaşayabilirler. Bu yüzden her daim onların konforunu yüksek tutmak için çantalarında yedek giysiler olmalı. Onların çantalarında yedek çorap, tişört, atlet, eşofman gibi ürünler bulundurmalısınız. Okulda ihtiyacınız olacak çeşitli ürünler için Çocuk Giyim kategorisine mutlaka göz atın!

3-) Defter, Kitap ve Araç-Gereçler

Sömestr sonrası okul
Sömestir Sonrası Okul Dönemi İçin Defter, Kitap ve Araç-Gereçler

Defter&kitap ve araç-gereçler tabii ki hem okul döneminin hem de hayatın bir parçasıdır. Birinci dönem bitip de ikinci dönemin başlayacağı günlerde çocukların ilk dönemden farklı olarak çeşitli ürünlere ihtiyaç duyar. Genel olarak okula dönüşte çocuklar için çok kalın olmayan defterler, not defteri gibi ürünler edinmelisiniz. Pandemi dönemi boyunca evde tablet, bilgisayar ve benzeri elektronik cihazları kullanan çocukların okula dönüşte farklı ürünlerle haşır neşir olmaları mümkündür. Bu yüzden Okul Malzemeleri kategorisinden ihtiyacınız olan çeşitli ürünleri satın alabilirsiniz.

4-) Sağlıklı ve Lezzetli Atıştırmalıklar

Sömestr sonrası okul
Sömestir Sonrası Okul Dönemi İçin Sağlıklı ve Lezzetli Atıştırmalıklar

Okul çağı dönemi; fizyolojik, psikolojik ve sosyal gelişimin hızlı olduğu bir dönemdir. Bu yüzden çocukların doğru beslenmesi de oldukça büyük bir öneme sahiptir. Gelişim çağındaki çocuklar için doğru ve sağlıklı beslenme için: Süt ve ürünleri grubu; et, yumurta, baklagiller ve yağlı tohumlar grubu; ekmekler ve tahıllar; sebzeler; meyveler olmak üzere beş besin grubundaki yiyecekler tüketilmelidir. T.C Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’ne göre okulda sağlıklı beslenme önerileri şöyle:

Okulda Sağlıklı Beslenme Önerileri

  • Beslenme çantası, beslenme örtüsü, peçete ve su her gün getirilmelidir.
  • Öğrencilerin getirdikleri besinleri tüketme durumu iyi takip edilmelidir.
  • Getirilen sebze ve meyveler çok temiz olmalıdır.
  • Beslenme çantasında yer alacak besinler önerilirken Millî Eğitim Bakanlığı’nın yürürlükteki ‘kantinlerde bulundurulacak besinlerle ilgili genelgesi’ göz önünde bulundurulmalıdır. İlgili genelge ile okullarda satışı uygun görülmeyen besinler beslenme çantasında önerilmemelidir.
  • Beslenme çantası her gün çok iyi bir şekilde yıkanmalıdır.
  • Çantanın içeriği hazırlanırken velilerin ekonomik durumlarının göz önünde bulundurulması yerinde olacaktır.
  • Beslenme çantasının içeriğini İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi/Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde görev yapan diyetisyenler ile hazırlayabilirsiniz.

Çocukların okuldaki beslenme alışkanlığının düzenli olması ve daha kolay olması için çocuklara uygun Matara, Yemek Kabı ve atıştırmalık kutusu çeşitlerinden birkaçı ile yeni döneme hazır olabilirsiniz.

5-) Eğitime Yardımcı Kitaplar

Sömestr sonrası okul
Sömestir Sonrası Okul Dönemi İçin Eğitime Yardımcı Kitaplar

Eğitime yardımcı kitaplar da yeni dönemin tabii ki olmazsa olmazlarından. Hem okuma kitapları olarak hem de derslere yardımcı çalışma kitapları olarak kitaplar en iyi yardımcılarınızdır. Çocukların erken yaşlarda kitaplarla tanışması, gelecek hayatlarında iyi birer okuyucu olmaları için de önemlidir. Çocukların yaşına ve ilgi alanlarına uygun kitap seçimi yapmak hem gelişimleri hem de okuma alışkanlığını kazanmaları için önemlidir. Siz de çocuklarınız için ÇiçekSepeti‘nden hem eğitici yardımcı kitapları hem de okuma kitaplarını kolayca satın alabilirsiniz. Birbirinden eğitici ve öğretici, eğlenceli ve macera dolu kitap çeşitleri için Kitap kategorisine göz atmayı unutmayın!

6-) Kırtasiye Malzemeleri

Sömestr sonrası okul
Sömestir Sonrası Okula Hazırlık İçin Kırtasiye Malzemeleri

Kırtasiye malzemeleri de yeni dönemde hem evde hem okulda ihtiyacınız olacak ürünlerden. Çocuklar için okulda sıklıkla kullandıkları kurşun kalem, kırmızı kalem ve silgi gibi ürünleri ve bu ürünlerden birer tane de yedek olacak şekilde çantalarında bulundurabilirsiniz. Çocukların hem evde hem okulda kullanabilecekleri, sömestir sonrası okula dönüşte ihtiyacınız olacak tüm ürünlere Okul malzemeleri kategorisinden kolayca ulaşabilirsiniz. Ve evinizin konforunda rahat rahat alışveriş yapabilirsiniz!

7-) Tablet&Bilgisayar

Sömestr sonrası okul
Sömestir Sonrası Okula Hazırlık İçin Tablet&Bilgisayar

Sömestir sonrası okul döneminde ihtiyacınız olabilecek ürünlerden şimdilik sonuncusu Tablet&Bilgisayar çeşitleri. Pandemi dolayısıyla öğrenciler ve öğretmenler eğitime evde devam ettikleri için eğitimde en gerekli gereçlerden biri de tablet ve bilgisayarlar oldu. Yeni dönemde şimdilik çocukların okula fiziksel olarak gideceği öngörülse de içinde bulunduğumuz pandemi dolayısı ile her an her şey olabileceğini de biliyoruz. Bu yüzden çocukların eğitimleri için kullanabilecekleri tablet ve bilgisayar modellerini evde bulundurmak her zaman için iyidir.

Okula dönüş alışverişi için, çocuğunuzun odasını yeni döneme hazırlamak için ya da okula uygun kıyafetler için ÇiçekSepeti‘ne göz atabilirsiniz. Okul alışverişini evinizin konforunda yapabilirsiniz! Hem ÇiçekSepeti Mobil Uygulama üzerinden hem de online olarak alışverişinizi yapabilirsiniz. Çeşitli ödeme seçenekleri ve teslimat imkanlarıyla alışveriş keyfinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir