Trend

Sonbahar Esintisini Evlere Taşıyacak 7 Dekorasyon Ürünü

Havaların hafiften serinlemesi bile sonbaharın geldiğini hissetmemize yetiyor. Birçoğumuzun en sevdiği mevsim olan sonbahar kahve tonlu renklerin ağırlıkta olduğu günler sunuyor bize. Sonbahar yalnızca sokaklara değil aynı zamanda evlere de geliyor. Değişen iklim ile birlikte evlerde de bazı değişiklikler yapmak kaçınılmaz oluyor. Sonbahar modası kıyafetlerde olduğu gibi evlerde de etkisini hissettiriyor.

Yaza veda ettiğimiz bu günlerde evlerinizde yapabileceğiniz dekorasyon değişimleri yeni bir mevsime girmenin enerjisini içinizde hissetmenize yardımcı olabilir. Bu yazımızda evinizin havasını değiştirecek 7 dekorasyon ürünü ile karşınızdayız.

1 – Mumlar ve Mumluklar

Bilhassa sonbahar ve kış aylarının favori dekorlar ürünlerinden olan mumlar ve mumluklar ile evlerinize romantik dokunuşlar yapabilir, sıcaklık katabilirsiniz. Mumların hem rahatlatıcı olduğu gibi hem de güzel görünümleri ile dekorasyonunuzu tamamlarlar. Evinizin dekorasyonuna uygun birkaç mumluk içerisine yerleştirdiğiniz mumlar ile oturma alanlarınızda güzel bir atmosfer yaratabilir, güzel kokulu mumlar seçerek aynı zamanda oda parfümü olarak da kullanabilirsiniz. Sonbahar ruhu evinizin yer yerini sarsın…

Görseldeki ürünler:

2 – Kırlent Kılıfları

Evlerde yapılabilecek en köklü değişiklerden biri koltuk takımını değiştirmektir. Ancak kabul edelim ki bunu bırakın sonbahar teması olarak yapmak, birkaç yılda bir yapmak bile mümkün pek mümkün değil. Ancak koltuk takımını değiştirmemeniz onda küçük değişiklikler yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Evinizin moduna uygun kırlent kılıfları ile koltuklarınızı bambaşka bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Yastık kılıfları için buraya tıklayabilirsiniz.

3 – Sonbahar Temalı Çiçekler

Evlerinizin koridor ve salonlarına yeşil yapraklı çiçeksiz bitkiler veya sonbahar renklerini taşıyan tasarım minyatür bahçeler yerleştirebilirsiniz. Her mevsim evin atmosferine katkıda bulunan saksı çiçekleri, kasvetli ve yağmurlu sonbahar günlerinde bile evinizin içerisinde güzel bir enerji akımına sebep olacaktır.

Görseldeki ürünler:

4 – Ağaç ve Halatlı Avizeler

Doğa eylülün gelmesi ile birlikte yavaşça yeşilliğini kahve ve sarı tonlarına bırakır. Sonbahar denince birlikte dökülen yapraklar, kuruyan dallar canlanır zihnimizde. Doğanın bu güzel dokusunu evlerimize de taşıyabiliriz. Kuru ağaç dalları ve kahve tonlu halatlar evinizin her odası için güzel birer dekor oluşturabilir. Ahşap ve halatlı avizeler hem aydınlatma hem de görsel katkı sağlayan ev dekorlarındandır.

Görseldeki ürünler:

5 – Oturma Odasında Rahat Detaylar

diz battaniyesi
Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Evinize sonbahar ruhunu taşımak için ihtiyacınız olan bir başka dekor ise TV battaniyesi. Hafiften soğuyan havaya rağmen pencereleri kapatmadığımız ancak bir ısıtıcı kullanmaya da ihtiyaç duymadığımız bu mevsimde, TV karşısında uyuklarken dizlerimize serdiğimiz battaniyeler hem bir dekor hem de kullanışlı bir eşya olarak karşımıza çıkıyor.

Sonbahar ve kışın izlerini salonlarda göstermek istiyorsak, evin atmosferini ısıtacak, kahve içip kitabımızı okurken dizlerimizin üzerine örtebileceğimiz bir detay olan battaniyeleri unutmamakta fayda var.

6 – Tablolar

Küçük dokunuşlar ile evinizde bir bahar değişikliği yapmak istiyorsanız yeni bir tablo alabilirsiniz. Salon, yatak odası, hol veya mutfak için sonbahar temalı bir tablo tercih edebilirsiniz. Bu tablolar manzara resimleri olabilir ya da mevsimin favori renkleri olan turuncu, sarı, kahve rengi ve koyu kırmızı tonlarının yer aldığı başka resimler olabilir.

Bu küçük detay bile sonbahara dair bir iz taşıyacağı için evinizdeki atmosfere oldukça katkı sağlayacaktır.

Görseldeki ürünler:

7 – Kilimler

Bir evin en önemli detaylarındandır halılar. Öyle ki birçoğumuz için halısız ev çıplak görünür göze. Yaz ile birlikte kalın halıları kaldırırken kış gelene kadar kilimlerimiz ile evimizi süsleriz. Hem görüntü olarak oldukça hoş durur hem de fayda sağlar kilimler. Mobilyalar ve perdeler ile de uyum sağlar ve ev dekorasyonunu tamamlar. Sonbahar renklerini taşıyan bir kilim ile siz de evinizde bazı değişiklikler yapabilirsiniz.

Görseldeki ürünler:

Kendi tarzını evinizin her yerinde hissetmenizi sağlayacak tüm ürünler Çiçeksepeti‘nde sizi bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir