Sonbahara Uygun Yemek Masası Dekorasyon Fikirleri ve Ürünler


0

Sonbahar demek; hafif soğuk akşamlarda, belki yağmurun tıkırtısını dinlerken uzun yemek masalarında sevdikleriniz ile bir arada olmak demek kimi zaman. Bu güzel, uzun ve keyifli masaları süslemeniz, sonbahara biraz daha uygun bir hale getirebilmeniz için sonbahara uygun yemek masası dekorasyon fikirleri ile karşınızdayız!

Sıcak yaz günleri sona ermiş; artık yavaş yavaş etkinlikler evlerin içinde yapılmaya, evde geçirilen vakit artmaya başladıysa evdeki dekorasyon da değişmeye başlamış demektir. Evde zaman zaman değişiklik yapmak evin havasını ve enerjisini değiştireceği ve sizi mutlu edeceği için oldukça önemlidir. Peki sonbahar kapıdayken evde nasıl değişiklikler yapılabilir?

Sevdiklerinizi evinizde ağırlamak için en güzel mevsimlerden biri olan sonbaharda, misafirlerinizi çeşitli yollarla şaşırtabilirsiniz. Bunun için yemek masası dekoruna daha fazla özen göstererek arkadaşlarınıza ve ailenize rahatlamaları ve sonbahar manzarasını seyretmeleri için ilham verebilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız birkaç öneri:

  • Yemek masasını evin en aydınlık yerlerinden birinde konumlandırabilirsiniz. Böylece yemek yerken hiç kimse karanlıkta kalmayacak, herkes daha mutlu olacaktır.
  • Eğer seviyorsanız; yemek masanızı antika eşyalar ile süsleyebilirsiniz. Sonbahar ruhunu yansıtan antika eşyalar, masanızda dikkat çekici bir parça olacaktır.
  • Seramik ürünlere daha fazla yer açın! Sonbahara uygun tonlarda şık ve rahat bir aranjman oluşturmak için seramik kaseler kullanın; kaseleri meyveler ve çiçekler ile doldurun.
  • Masada çeşitli göz alıcı vurgular yapın. Metalleri karıştırın, bardak renklerini ve yüksekliklerini değiştirin, masayı sıcak, misafirperver ve yaşanmış hissettirecek mum, yeşillik ve özel dokunuşlar ekleyin.

Tüm bu fikirlerin yanı sıra şık yemek takımlarını, peçeteleri, dekorları ve yemek masası dekorasyon fikirleri için bir araya getirdiğimiz tüm ürünler ÇiçekSepeti‘nde bulabilirsiniz!

Sonbahara Uygun Yemek Masası Dekorasyonu Ürünleri

Kurutulmuş Yapraklar ve Çiçekler

Kurutulmuş çiçek

Kurutulmuş çiçek ve kuru yaprak çeşitleri sonbaharda yemek masanızı süsleyebileceğiniz en güzel ve ihtişamlı ürünler arasında yer alır. Çiçek aranjmanları, yemek masasında mükemmel bir görsellik oluşturmanızı sağlar. Kuru çiçekleri bir vazo içerisinde yemek masasının farklı yerlerine yerleştirebilir, kuru çiçek çeşitlerini masanın zeminine serperek adeta ahenkli ve uyum içinde bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Meyve Sepeti

Meyve sepeti

Yemek masanız için özenle hazırladığımız BonnyFood lezzetleri arasından meyve sepeti çeşitlerini tercih edebilir ya da güzel bir sepet içerisinde taze meyveleri sunumunuza dahil edebilirsiniz. Sonbahar meyveleri ile oluşturulan bir meyve sepetini masanızın en güzel köşesine yerleştirebilirsiniz.
Renkli meyvelerin karışımı, hazırladığınız sonbahar yemek masasını bir anda bir sonraki seviyeye taşıyabilir.

Masa Örtüsü

Masa örtüsü

Masanızdaki şıklığı artırmak, sonbahara uygun bir masa dekorasyonu hazırlamak için sahip olmanız gereken ürünlerden biri de masa örtüsü çeşitleridir. Masa örtüsü, masanızın çok daha zarif, sakin ve şık görünmesini sağlar. Evinin dekorasyonuna uygun bir masa örtüsü seçerek yemek masası dekorasyonunuzu iyileştirebilirsiniz. Zarif bir zemin görevi gören masa örtüleri ile oluşturduğunuz şıklık herkes tarafından çok beğenilecek!

Mum Çeşitleri

Mum

Mum çeşitleri, bulunduğu her ortama romantiklik ve şıklık katan dekorasyon ürünleri arasında yer alır. Kuru çiçekler ile süslenmiş dekoratif mumlar, kokulu mumlar, şamdandaki mumlar ve hatta yapay mumlar bile yemek masasının şıklığını bir adım ileriye taşıyan ürünlerdir. Evinizin dekorasyonuna uygun birkaç mumluk içerisine yerleştirdiğiniz mumlar ile mükemmel bir atmosfer oluşturabilir, , güzel kokulu mumlar seçerek aynı zamanda odada mis gibi bir koku oluşmasını da sağlayabilirsiniz.

Vazo

Vazoda çiçek

Vazoda çiçek ile kurutulmuş çiçekler her ne kadar aynı görünse de aslında arada birtakım farklılıklar vardır. Birbirinden şık vazo çeşitlerini yemek masanıza yerleştirip içerisine de canlı, kesme çiçek çeşitlerini ekleyerek masanızı süsleyebilirsiniz. Canlı çiçekler kuru çiçeklerden farklı olarak yaydıkları mis gibi koku ve ve oluşturdukları görüntü ile ön plana çıkar. Vazonun masaya kattığı şıklığa eşlik eden çiçekler ile yemek masanızın şıklığını artırabilirsiniz.

Şık Bir Yemek Takımı

Yemek takımı

Şık bir yemek takımı tabii ki güzel bir yemek masası dekorasyonu için olmazsa olmazdır. Renkleri ile, desenleri ile masanızın görüntüsünü değiştirir yemek takımı çeşitleri. Bu yüzden seçim yaparken oldukça dikkat etmek gerekir. Genelde açık renk tonlarını, pastel tonları tercih ederseniz daha uzun yıllar trend olarak kullanabileceğiniz bir yemek takımı sahibi olabilirsiniz.

Renkli Peçeteler

Peçete

Peçete deyip de geçmeyin! Birbirinden renkli, güzel ve şık peçete çeşitleri de son olarak yemek masanızı tamamlayacak ürünlerden biridir. Yemek masanızı ve yemek takımınızı tamamlayacağını düşündüğünüz bir renkte, ve hatta isterseniz farklı modellerde peçeteler ile masanızdaki şıklığı artırabilirsiniz.

Yemek masanızı sonbahara uygun bir hale getirmenize yardımcı olacak tüm bu ürünlere ve daha fazlasına ÇiçekSepeti’nden kolayca ulaşabilir, sipariş verebilirsiniz!

İlginizi çekebilecek bazı yazılarımız:


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aybuke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke Dizman, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya, içerik üretimi, editörlük gibi pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.