Kozmetik ÜrünlerSpor

Spor Çantanızda Bulunması Gereken Bakım Ürünleri

Spor yapmak hem fiziksel hem de zihinsel sağlık için oldukça önemlidir. Bu nedenle düzenli olarak spor yapmanız gerekir. Peki, spora gittiniz ve deliler gibi efor sarf ederek terlediniz. Sonrasında neye ihtiyacınız var? Tabii ki güzel bir duşa ve bakım yapmaya… Şimdi gelin “Spor çantasında bulunması gereken bakım ürünleri nelerdir?” sorusunun cevabına birlikte bakalım.

Spora giderken yanınıza aldığınız spor çantasının içerisinde sadece temiz çamaşırlar, havlu ve ayakkabılarınız olmamalı. Spor sonrasında hem kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak hem de daha iyi görünmenize yardımcı olacak ürünlere çantanızda yer vermelisiniz.

Spor Sonrası İhtiyacınız Olacak Bakım Ürünleri

Bu yazımızda spor çantanızda olması gereken kişisel bakım ürünlerini sizin için bir araya getirdik. Hemen listemize başlayalım.

1-) Şampuan

Spor sonrası bakım ürünleri - şampuan
Spor sonrasında daha iyi görünen saçlar için iyi bir şampuan kullanmanız gerekir.

Spor ile bedeninizi canlandırdınız. Peki, saçlarınız neden spor salonunda markası bile belli olmayan bir şampuana maruz kalsın? İşte bu nedenle spor çantasında kesinlikle iyi bir şampuan bulunması gerekir. Büyük şampuan kutuları için çantanızda yer açamıyorsanız, uçak boyu plastik kutulardan alarak içine doldurabilirsiniz. Ek olarak duş alamadığınız zamanlar için ise iyi bir kuru şampuan kullanabilirsiniz. Kuru şampuanlar, saçın ihtiyacı olan her şeyi sağlarken günü kurtarmanıza da yardımcı olur.

Şampuan önerilerimiz: OGX Biotin & Kolajen Sülfatsız Şampuan, Kuaf Tuzsuz Şampuan, Batiste Clean & Classic Original Kuru Şampuan.

2-) Vücut Temizliği İçin Vücut Jeli veya Vücut Sabunu

Spor sonrası bakım ürünleri - sabun
Vücut sabunu veya duş jeli, duş alırken vücudunuzu derinlemesine temizlemenize yardımcı olur.

Spor ile yorulan bedeninizi dinlendirmenin en güzel yolu, iyi bir duş almaktadır. Bunun için aromatik yağlar içeren vücut jeli ve adeta spa keyfi yaşatan sabunları kullanabilirsiniz. Spor sonrası açılan gözenekleri kapatmayacak ve doğal malzemelerden üretilmiş ürünleri tercih ederek derinlemesine bir vücut temizliği elde edebilirsiniz.

Duş jeli ve vücut sabunu önerilerimiz: Aymis spa zeytinyağlı sabun, Nivea Creme Soft Kremsi Duş Jeli, Dermokil Okyanus Esintisi Duş Jeli.

3-) Yüz Temizleyicisi

Spor sonrası bakım ürünleri - yüz temizleyicisi
Spor sonrasında cilt temizliği yapmak oldukça önemlidir.

Spor sırasında terlemeye bağlı olarak cildinizde fazladan kir oluşur. Bu nedenle spor bittikten sonra tıpkı vücudunuz gibi cildinizi de arındırmanız gerekir. Cildinizde oluşan kiri, yüz temizleyici ile derinlemesine temizleyebilirsiniz. Günlük yüz temizleyicisini duştan sonra bile yüzünüze uygulayarak silmeniz bile yeterli olacaktır.

Yüz temizleyici ürün önerilerimiz: La Roche Posay temizleyici jel, WIWIFY Arındırıcı Tazeleyici Yüz Temizleme Jeli, Herbal Essentials Neem Yüz Yıkama Jeli.

4-) Nemlendirici Krem

Spor sonrası bakım ürünleri - nemlendirici krem
Vücut ve cilt sağlığı için düzenli bir şekilde nemlendirici krem kullanmanız gerekir.

Bedeniniz ve yüzünüzü derinlemesine temizledikten sonra nem dengesini korumanız oldukça önemlidir. Bu nedenle iyi bir nemlendirici ile hem yüzünüzü hem de vücudunuzu nemlendirmeniz gerekir. Küçük bir masaj eşliğinde uygulayacağınız nemlendirici krem, oldukça iyi hissetmenize de yardımcı olacaktır.

Nemlendirici krem önerilerimiz: CeraVe Nemlendirici Krem, La Mer The Moisturizing Soft Cream, Farmasi Naturelle Sea Therapy.

5-) Deodorant

Roll on deodorant
Ter ve diğer tüm kötü kokuları önlemenin en pratik yolu deodorant kullanmaktır.

Duşunuzu alıp, nemlendiricinizi sürdüğünüze göre sıra geldi deodorant kullanmaya. Hem koltuk altı hem de teninizin daha güzel kokması için deodorant çeşitlerinden bir tanesini kesinlikle çantanızda bulundurmanız gerekir. İster roll on isterseniz de klasik deodorant modellerini seçin… Fakat seçtiğiniz ürünün paraben içermemesine dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Deodorant önerilerimiz: Lactone Orıental Musk Body Mist, Old Spice Deodorant Stick, Emotion Ocean Fresh.

6-) Alternatif Ürünler

Spor çantası
Spor çantanızda çok fazla yük yapmayacak ürünlere yer açabilirsiniz.

Spor çantanızda parfüm bulundurmanız, spor sonrası yapacağınız planlarda size yardımcı olacaktır. Bunun dışında yüzünüzdeki yağlanma ve parlamayı engellemek için yağ emici sünger bulundurabilirsiniz. Kadınlar spordan sonra hafif bir makyaj yapmak isteyebilir. Bunun için; nemlendirici fondöten, likit allık ve dudak nemlendiricisi yeterli olacaktır. Son olarak acil durumlar için her zaman ıslak mendil çantanızda kesinlikle bulunmalıdır.

Spor çantanızda bulunması gereken bakım ürünleri hakkında bilgiler verdiğimiz yazımız burada sona eriyor. İhtiyacınız olan tüm kişisel bakım ürünlerini Çiçeksepeti Extra’da bulabilirsiniz.

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir