Star Wars Işın KılıcıNe zamandır aklımda olan bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum. Bu yazının, özellikle 80’li ve 90’lu yıllarda çocuk olmuş birçok kişinin ilgisini çekeceğine eminim. O yıllara damga vuran en büyük olaylardan biri, benim için Berlin Duvarı’nın yıkılması değil Star Wars serisidir. George Lucas’un büyük rüyasını sinemaya aktardığı film serisi bir devrim niteliğindeydi. Star Wars dediğimiz zaman aklımıza birçok şey gelebilir.


Jedi, Sith, Darth Vader, Obiwan Kenobi… Benim ilk aklıma gelen filmin simgesi olarak düşündüğüm şey ise Star Wars Işın Kılıcı. Star Wars serisinin en büyük simgelerinden biri olan ışın kılıcı hakkında bildiğiniz ya da bilmediğiniz birçok bilgiye bu yazıdan ulaşabilirsiniz.Filmlerini izleyenler bilir, bir ışın kılıcını herkes taşıyamaz. Onu taşımak için yetenek ve güvene sahip olmak gerekir. Kapalı durumda bulunan Star Wars Işın Kılıcı  boyutu yaklaşık olarak 30 cm’dir. Işın kılıcı aktif hale getirildiğinde saf enerji serbest kalır ve 1 metre boyunda enerji açığa çıkar. Işın kılıcı her şeyi kesebilme özelliğine sahiptir. Bir ışın kılcını durdurabilecek tek şey başka bir ışın kılıcıdır. Bir Jedi gücünü kullanarak ışın kılıcı ile lazer silahlarından çıkan ateşi karşılayabilir.

Geleneklere göre bir Jedi’ya ilk eğitim gününde ışın kılıcı verilir. Işın kılıcını kullanmak büyük bir yetenek ve konsantrasyon gerektiğinden dolayı en iyi eğitim aracı olarak görülür. Bir Jedi eğitimini tamamlamak için kendi ışın kılıcını inşa etmek zorundadır.

Star Wars Işın Kılıcı Jedi’ler tarafından kullanılan bir silah olsa da bazı Sith’ler tarafından da kullanıyor. Hangi karakterin hangi renkte kılıç kullandığını sizlere anlatmak için küçük bir araştırma yaptım. Mavi renkli ışın kılıçları koruyucu Jedi’ler tarafından, yeşil renkli ışın kılıçları ise Jedi konseyi tarafından kullanılıyor. Kırmızı renkli ışın kılıçları ise Sith’ler tarafından tercih ediliyor.

Jedi’ler ışın kılıcı eğitimlerinde toplamda 7 farklı dövüş stilinde eğitim alırlar. Bu eğitimler Shii-co, Makashi, Soresu, Ataru, Shien / Djem So, Niman ve Juyo. Tüm eğitimini tamamladıktan ve kendi ışın kılıcını inşa ettikten sonra bir Jedi koruyucu olarak görev yapmaya hazırdır demektir.

Star Wars hayranları için çok özel ürünler çeşitli yerlerde satılıyor. Star Wars Işın Kılıcı sahibi olmak istiyorsanız ÇiçekSepeti Hediye kategorisini ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Kırmızı ve mavi renkte sahip olacağınız ışın kılıçlarına şuradan ulaşabilirsiniz. Güç sizinle olsun!


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş