Moda & GüzellikKozmetik Ürünler

Makyajda Yeni Trend: Strobing Tekniği

Aydınlık ve ıslak görünen bir makyaj sevenler buraya! Son zamanların trendi olan strobing makyaj tekniği ile siz de cildinizde ıslak bir görünüm oluşturabilirsiniz. Hollywood ünlülerinin de sık sık kullandığı strobing tekniğini nasıl uygulayabileceğinizin detayları, yazımızda sizi bekliyor!

Strobing tekniği, cildinizi ıslak gösteren makyaj tekniklerinden biridir. Bazı ürünleri kullanarak bu makyajı yapabilirsiniz. Bu sayede cildiniz ışıl ışıl parlarken canlı bir görünüm de kazanırsınız. Peki bu makyajı nasıl uygulayabilirsiniz? Cevabı, yazımızda!

Strobing Tekniği ile Makyaj

Işıltılı Makyaj Bazı

Strobing tekniğinde ilk olarak dikkat edebileceğiniz nokta, cildinizi nemlendirmenizdir. Makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi nemlendirirseniz cildinizde daha parlak bir görüntü olur. Bu da cildinizin ışıldamasında etkilidir. Makyajınıza başlamadan önce cildinizi parlatacak bir makyaj bazı kullanarak cildinizi nemlendirebilirsiniz. Ayrıca bu nemlendirici, cildinizde doğal bir parlaklık efekti oluşturacağı için de önemlidir.

Aydınlatıcı Ten Makyajı

Makyaj bazını sürdükten sonra uygulayabileceğiniz ikinci adım, ten makyajıdır. Ten makyajınızı yaparken birkaç ufak değişiklik yapabilirsiniz. Mesela likit fondöteninizi sürmeden önce fondötenin içine 1-2 damla likit aydınlatıcı karıştırabilirsiniz. Bu sayede cildinizde istemediğiniz görüntülerin oluşumunu engellerken cildinizin parlamasını da sağlamış olursunuz. Likit aydınlatıcıların kullanımı da oldukça kolay olduğu için makyajınızda kolayca bu adımı tamamlayabilirsiniz.

Yüksek Bölgelerde Aydınlık Efekt

Cildinizi parlatacak makyaj
Cildinizi Aydınlatmak için Kullanabileceğiniz Maybelline New York Master Strobing Stick Aydınlatıcı

Aydınlık makyaj tekniğini uygularken her bölgeyi aydınlatmanız tabii ki önemli. Ten makyajınızı bitirdikten sonra cildinizin yüksek bölgelerine, yani; elmacık kemikleri, burun ve çene gibi alanlara aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Aydınlatıcı uyguladığınız yerler, ön plana çıkar. Bu yüzden, ön plana çıkmasını istemediğiniz noktalara aydınlatıcı uygulamamalısınız. Kremsi formülü ile cildinizi kolayca aydınlatabileceğiniz bu ürün ile cildinizi ışıl ışıl yapabilirsiniz. Bu stick aydınlatıcı aynı zamanda mikro inciler içeriyor. Bu yüzden de cildinizde extra bir parlaklık oluşmasında oldukça etkili diyebiliriz.

Işıltıyı En Üst Seviyeye Çıkarın

Strobing makyajın son aşaması olarak bir ışıltı uygulaması daha yapabilirsiniz: Toz aydınlatıcı. Likit ve krem aydınlatıcıların üzerine hafifçe toz aydınlatıcı sürerseniz daha güçlü bir ışıltı elde etmeniz mümkündür. Ara rötuşları yapmak, ışıltınızı arttırmak için toz aydınlatıcıyı cildinize uygulayabilirsiniz. Elmacık kemiklerinize, burnunuzun üzerine ve çenenize toz aydınlatıcısürdüğünüzde strobing makyajınızı tamamlamış olursunuz!

Her türlü makyajı yaparken kullanabileceğiniz ürünü, Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde bulabilirsiniz. Strobing etkili makyajlar için de aradığınız her şeye, tek tıkla online olarak kolayca ulaşabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir