TeknolojiTeknolojik Ürünler

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve 7 Su Arıtma Cihazı Önerisi

Vücudumuzun en temel gereksinimleri arasında yer alan su, kaliteli ve sağlıklı olmalıdır. Kötü su tüketimi sağlık açısından zararlı olduğu gibi gündelik yaşamı da etkileyen bir unsurdur. Nitekim büyük şehirlerde su hattının eski olması veya su kaynaklarının yetersiz olması nedeniyle çeşmeden akan su tam olarak temiz değildir. Bu nedenle birçok kişi çeşme suyu yerine hazır suları tercih eder. Fakat daha iyi bir çözüm mevcut; su arıtma cihazı. Bu yazımızda su arıtma cihazları hakkında merak edilen her şeyin cevabını bulabilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşamın anahtarı olan su tüketimi, vücut sisteminin ve organların işlevlerini yerine getirebilmesi için hayati bir öneme sahiptir. Peki, tükettiğiniz suyun ne kadar temiz olduğunu biliyor musunuz? Hazır sular da dahil olmak üzere birçok su; virüs, bakteri veya çeşitli kimyasallar barındırabilir. Suyu zararlı maddelerden arındırmak için su arıtma cihazı kullanmak gerekir.

Su Arıtma Cihazları Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Su arıtma cihazı işe yarıyor mu?
Temiz su, sağlıklı yaşamın en temel unsurları arasında yer alır.

İş yerleri, evler veya ofislerde kullanılan su arıtma cihazları, günümüzde oldukça farklı model ve marka tarafından üretilmektedir. Teknik özellikleri, kapasiteleri ve sunulan özellikler bakımından farklılaşan cihazlar, genelde kullanım alanına göre tasarlanmaktadır. Ülkemizde temiz su kaynakları oldukça fazla olsa da şehir şebeke sularını direkt olarak tüketmek güvenilir değildir. Tabii ki bu durumda su arıtma cihazı devreye girer. Ancak birçok kişi “Su arıtma cihazları gerçekten işe yarıyor mu?” sorusunu sormaktadır. Özel olarak filtrelerle donatılan su arıtma cihazları, suyun temiz hale getirilmesinde oldukça başarılıdır.

Su Arıtma Cihazı Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su arıtma cihazı almadan önce dikkat edilmesi gerekenler
Su arıtma cihazı almadan önce aşağıdaki konulara dikkat etmeniz faydalı olacaktır.
  • İlk dikkat edilmesi gereken konu kapasitesidir. Yaşam alanında kaç kişinin yaşadığı ve günlük su tüketimi göz önünde bulundurularak bir seçim yapmanız bütçeniz açısından faydalı olacaktır. Çünkü arıtma kapasitesi ve tankeri büyük olan modeller fiyat olarak daha yüksektir.
  • Su arıtma cihazları tezgah altı ve tezgah üstü olmak üzere iki farklı modelde sunulur. Tezgah altı modeller şehir şebekesinden gelen suyu direkt olarak alır ve filtreleyerek musluğun yanında ek bir musluktan verir. Tezgah üstü modeller ise daha kompakt ve küçük boyutlarda aynı işlevi yapar. Eğer evde yaşayan kişi sayısı azsa tezgah üstü modeller, kişi sayısı fazlaysa tezgah altı modeller daha idealdir.
  • Bir diğer konu ise şehir şebekesinden gelen su basıncıdır. Arıtma cihazları pompalı motorlu ve pompasız yani motorsuz olarak iki çeşitte üretilir. Su basıncı düşük olan yerlerde pompalı cihazlar tercih edilmelidir. Su basıncı ile ilgili bir sorun yoksa pompasız modeller fiyat olarak daha uygundur.
  • Arıtma cihazları ile ilgili en çok sorulan sorular; “Su arıtma cihazı kaç aşamalı olmalı?” ve “En iyi su arıtma cihazı kaç filtreli olmalı?” sorularıdır. Aslında bu iki sorunun cevabı benzerdir. Çünkü su arıtma cihazının aşaması, kaç filtreli olduğuyla eşdeğerdir. 1 ile 12 arasında filtre seçenekleri sunan su arıtma cihazlarında minimum 5 filtre olması tavsiye edilmektedir.
  • Arıtma cihazı almadan önce alacağınız cihazın uluslararası kalite standart belgelerinin olmasına dikkat etmeli ve satış sonrası hizmet kalitesine göz atmalısınız. Ayrıca tüm dünyanın kabul ettiği Reserve Osmosis sistemleri kullanan cihazları tercih etmeniz en iyi sonucu almanızı sağlar.
  • Son olarak gündelik kullanım için su arıtma sürahileri de oldukça iyi bir çözümdür. Filtresini değiştirerek uzun süre kullanabildiğiniz bu cihazlar, içme suyu konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.

Su Arıtma Cihazı Önerileri

Temel olarak dikkat edilmesi gerekenleri anlattığımıza göre su arıtma cihazı konusundaki tavsiyelerimizle işinizi daha kolaylaştıralım.

1-) 12 Aşamalı Hypnos Su Arıtma Cihazı

Hypnos su arıtma cihazı
Hypnos arıtma cihazı ile tertemiz su tüketin.

12 aşamalı Hypnos su arıtma cihazı, özel tasarlanan filtreleri sayesinde temiz ve güvenilir su temin etmenizi sağlar. Gündelik kullanım için ve içme suyu olarak istediğiniz kadar su arıtarak kullanabilirsiniz. Uluslararası sertifikaları bulunan cihaz, ülkemizde de gerekli tüm sertifikalara sahiptir.

2-) AquaFlo 13 Aşamalı Pompalı Su Arıtma Cihazı

AquaFlo su arıtma cihazı
Sağlıklı ve kaliteli su için AquaFlo en iyi seçimler arasında yer alır.

13 farklı aşama ve filtre sunan AquaFlo, su içerisindeki klor ve diğer kimyasalları arıtır. Suyun renk, doku ve tadını düzenler. %100 doğal mineraller ekleyerek suyun kalitesini artırır ve daha sağlıklı içme suyu elde etmenizi sağlar. Detoks filtresi sayesinde suyun molekül yapısını küçültür ve suyun hücre emiliminin artmasına yardımcı olur.

3-) LG Membran


LG Membran
Yaşam alanınızda ihtiyacınız olan tüm suyu LG Membran ile temiz şekilde kullanın.

LG Membran, anti bakteriyel özellikli filtreleri sayesinde en temiz içme suyunu elde etmenizi sağlar. 12 litre çelik tank kapasitesi günlük ihtiyaçlarınız için oldukça yeterli alanı sağlar. %100 Coconut post karbon filtreler bakteri, virüs, kurşun, arsenik, baryum gibi zararlı tüm etkenleri temizler. Size de gönül rahatlığıyla lezzetli suyu tüketmek kalır.

4-) Doulton Tezgah Üzeri İkili Su Arıtma Cihazı

Doulton tezgaz üstü su arıtma cihazı
Tezgah üstü Duo, 2 aşamalı sistem, alandan tasarruf etmenizi sağlar.

Kurulumu oldukça kolay olan Doulton HCP Double, mutfak musluklarına bağlanarak direkt şekilde kullanılır. Kireç azaltıcı kartuş ve temizlenebilir Ultracarb SI Seramik filtreler sayesinde saate 300 litre arıtılmış su alabilirsiniz. Bakteri, parazit ve kistleri %99 oranında temizleyen cihaz, DUO sistemi gıda sınıfı plastikten yapılmıştır.

5-) Spring Water ph 9,5 Alkali Su Arıtma Cihazı

Spring Water su arıtma cihazı
Spring Water,, temiz ve güvenli Alkali su içmenizi sağlar.

Özellikli filtreleri ile alkali su içmenizi sağlayan Spring Water, en verimli şekilde çalışacak şekilde tasarlamıştır. Suyun en kaliteli ve temiz halini sunmak için her aşamadan farklı bir filtreleme uygulayan cihaz, şebeke suyunu doğal kaynak suları kadar lezzetli hale getirir. Su içerisindeki zararlı maddeleri arındırdıktan sonra içme kalitesini artırır ve ihtiyacınız olan tüm mineralleri su içiresine ekler. Böylece daha zinde ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

6-) BRITA Beyaz Aluna XL Filtreli Su Arıtmalı Sürahi

Brita sürahi
Su arıtma için hızlı ve pratik bir çözüm; Brita su arıtmalı sürahi.

Su arıtma cihazları bütçenizi aşıyor ve şebeke suyunu kullanmaktan çekiniyorsanız, Brita su arıtmalı sürahi tam size göre. Özel filtreleme sistemi sayesinde içerisine eklediğiniz suyu dakikalar içerisinde arıtır. Su içerisindeki zararlı maddelerden arınan su temiz bir şekilde kullanılabilir. Filtreleri eskidiğinde üzerinde çıkan uyarı ışığına istinaden filtre değişimi yaparak kullanmaya devam edebilirsiniz.

7- ) Fakir Aqua Gio

Fakir Aqua Gio sürahi
Yüksek kalitede içme suyu için tek tuşa basmanız yeterli; Fakir Aqua Gio.

Su arıtma sürahisinde bir üst seviye olan Fakir Aqua Gio, tek tuşla farklı özelliklerde su temin etmenizi sağlar. Manyetik özellikli içme suyu oluşturmak için 8 dakika, standart hidrojen özellikli içme suyu için 10 dakika, yüksek hidrojen içerikli içme suyu için ise sadece 13 dakika yeterlidir. 1,6 litre sürahi kapasitesi ile günlük içme suyu ihtiyacınızı rahatlıkla karşılar. Ek olarak kendi kendini temizleme özelliği bulunmaktadır.

Su arıtma cihazı başta olmak üzere tüm elektronik ürün ihtiyaçlarınızı ÇiçekSepeti‘nde bulabilirsiniz. Hemen mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret edin, fırsatları kaçırmayın!

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir