TeknolojiTeknolojik Ürünler

Su Sebili Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler ve Ürün Önerileri

Su, insanların ve diğer tüm canlıların yaşamında en önemli maddedir. Hayatın her alanında ve her durumda suya ihtiyaç duyulur. İçme suyu ise insan sağlığı açısından hayati bir önem taşır. Temiz ve kaliteli su tüketimi, vücudun zinde kalması için oldukça önemlidir. Özellikle sıcak yaz günlerinde soğuk, kış günlerinde ise ılık su tüketimi artar. Buzdolabına su koymak ve soğumasını beklemek ise çoğu zaman istenilen sonucu vermez. Çünkü kalabalık bir ortamda su tüketimi oldukça fazla olacağı için su, istenilen seviyede soğumaz. Tüm bu sorunların önüne geçmek için en pratik çözüm, su sebilidir. Su sebili; sıcak veya soğuk ihtiyacınızı sürekli bir şekilde sağlayan elektronik bir cihazdır. Şimdi gelin bu cihaz hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Evlerde, iş yerlerinde veya yazlıklardaki sıcak ve soğuk ihtiyacını karşılayan su sebili, hayatı oldukça kolaylaştırır. Çünkü bir kere su damacanasını yerleştirdiğinizde otomatik olarak haznesine suyu alır ve size ihtiyacınız olan suyu istediğiniz sıcaklıkta verir. Yaz günlerinde soğuk su ihtiyacının had safhada olduğu düşünüldüğünde, özellikle kalabalık şirket ve ofislerde en önemli ihtiyaçların başında su sebili gelir. Yaşam alanlarında ise daha uygun boyutta ve daha basit çözümler sunan modeller tercih edilir.

Su Sebili Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su sebili alırken dikkat edilmesi gerekenler
Sürekli olarak sıcak ve soğuk ihtiyacını karşılayan su sebili, farklı modellerle birbirinden ayrılır.
Görsel kaynak: royalvending.net
  • Farklı markalarca üretilen su sebilleri, farklı ihtiyaçları gözeterek çözümler sunar. Burada ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz, en doğru ürünü satın almanızı sağlayacaktır. Eğer küçük bir aileniz varsa veya tek başınıza yaşayan biriyseniz mini su sebili modelleri sizin için en uygun çözüm olacaktır. Su kapasitesi daha az olan bu modeller, alan olarak da oldukça az yer kaplar.
  • Ofis, iş yeri gibi daha büyük ve kalabalık alanlar için büyük su haznesi olan su sebilleri daha idealdir. Hızlı soğutma ve ısıtma özellikleri bulunan modeller, anlık su ihtiyacını en kısa sürede karşılamak üzere tasarlanır.
  • Mutfakta daha az yer kaplasın veya ofiste alanımız az diyorsanız mini su sebillerinden biraz daha fazla kapasitesi olan tezgah üstü su sebili modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Spesifik istekler içinde su sebili modelleri bulmak mümkündür. Örneğin; çocuklar için çocuk su sebilleri veya evcil hayvanlar için sıcak ve soğuk veren pet su sebili modelleri oldukça fazla tercih edilir. Çocukların güvenli bir şekilde su ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayan çocuk su sebilleri, çocuğunuzun su ihtiyacını kendi başına karşılamasına yardımcı olur. Pet su sebilleri ise kedi veya köpek gibi evcil hayvanları istedikleri an su ihtiyaçlarını temiz bir şekilde karşılamalarını sağlar.
  • Su sebilleri, elektrik tüketen cihazlardır. Bu nedenle alacağınız cihazın enerji tüketim sınıfına ve değerlerine dikkat etmeniz gerekir. Yüksek enerji tüketimi, hem faturalar hem de doğa için zararlıdır.
  • Alacağınız su sebilinin bilinen bir marka olması işinizi kolaylaştırır. Arıza, yedek parça temini gibi konularda bilinen markaların destek ağı daha geniştir. Bilinmeyen markalarda sorunları çözmek sandığınızdan uzun sürebilir.

Su Sebili Önerileri

Yukarıda modeller ve dikkat etmeniz gerekenleri kısaca sıraladık. Sıra geldi önerilerimize…

1-) Funtiktoys Kedi Figürlü Mini Çocuk Su Sebili

Funtiktoys su sebili
Funtik su sebili, çocukların su içme alışkanlığı kazanmasına yardımcı olur.

Sebil önerilerimize minikleri düşünerek Funtik su sebili ile başlıyoruz. Çocukların, küçük yaştan itibaren su içme alışkanlığı kazanması oldukça önemlidir. Su içmek; baş ağrısını giderir, vücut ısısını dengeler, yorgunluğun azalmasına yardımcı olur ve vücudu dinginleştirir. Bu nedenle çocukların, büyüklere göre algıları da farklı olduğundan onların sevebileceği ve kullanabileceği bir sebil edinmek oldukça faydalı olacaktır. Pratik kullanımı ile öne çıkan Funtik su sebili, dolu olması halinde tek tuşla bardağı doldurur. Renkli görüntüsü sayesinde çocukların ilgisini çeker ve onlara özel olması nedeniyle su içmeye teşvik eder.

2-) Aqua Bella LG Silver Eco Tezgah Üstü Sebil

Aqua Bella su sebili
Aqua Bella tezgah üstü sebil, 2.7 litre soğuk su ve 1 litre sıcak su deposuna sahiptir.

Yaşam alanınızda yer sorununuz varsa ve su sebilinin aynı zamanda içme suyunu arıtmasını da istiyorsanız Aqua Bella tezgah üstü sebil, tam size göre diyebiliriz. Sağlıklı ve kaliteli içme suyunu kendiniz üretebilir, sıcak ve soğuk depoları sayesinde istediğiniz ısıda tüketebilirsiniz.

3-) Bosch RDW1275

Bosch RDW1275 su sebili
Bosch RDW1275, su soğutma konusunda oldukça başarılıdır.

Elektronik ev ürünlerinin en güvenilen markaları arasında yer alan Bosh, RDW1275 modeli ile su sebili alanında da oldukça başarılı bir ürün ortaya koyuyor. 1,2 litre soğuk su kapasitesi, 10°C altında soğuk su sağlama ve enerji tasarrufu sağlayan soğutma ve ısıtma açma/kapama tuşları, cihazın öne çıkan özellikleri arasında yer almaktadır.

4-) Awox Quax SSD120 Poseidon

Awox Quax SSD120 Poseidon
Awox Poseidon, sıcak ve soğuk su deposu olarak toplam 3200 ml su kapasitesi sunar.

Fiyat/performans olarak oldukça başarılı bir ürün olan Awox Quax SSD120 Poseidon, sıcak ve soğuk suyu verimli bir şekilde istediğiniz an sunar. Tasarım olarak oldukça şık görünen cihazın geniş depolama tankları, suya ihtiyacınız olduğu her anda istediğiniz tarzda su tüketimine olanak tanır. Ayrıca düşük enerji tüketimi ile oldukça bütçe dostudur.

5-) Siemens DW15701

Siemens DW15701 su sebili
Şık tasarım, ergonomik kullanım; Siemens DW15701.

Sadece soğuk su sağlayan Siemens DW15701, antrasit gövde ve özel kumanda paneli ile öne çıkar. Damacanayı üste takmak yerine, alt kısımda bulunan gizli bölmeye yerleştirmeniz yeterlidir. Çelik su tankı, 2 litre kapasitesiyle anında suyu depoya toplar. Hızlıca soğutur ve size de keyifle içmek kalır.

6-) Profilo SS1161 

Profilo SS1161 su sebili
Profilo SS1161, soğuk su ihtiyacınızı en temiz ve kaliteli şekilde karşılamanızı sağlar.

Soğuk su tüketimi için tasarlanan bir başka ürün var sırada; Profilo SS1161. Gizli damacanalı bölmesi sayesinde damacana yerleştirme işlemi oldukça kolaydır. Soğuk ve oda sıcaklığında su için iki ayrı çeşmesi bulunan cihazın, su tankı çeliktendir. Bu sayede su, her zaman taze kalır ve koku yapmaz. LED gösterge panelleri ile damacanada kalan su miktarı ve ne zaman değişmesi gerektiği gibi bilgileri takip edebilirsiniz. Ayrıca soğutma özelliği kapatıldığında, ekstra enerji tasarrufu modunda çalışır.

7-) Vestel SP 113 S

 Vestel SP 113 S
Kullanışlı ve oldukça şık; Vestel SP 113.

Sıcak, oda sıcaklığı ve soğuk olmak üzere 3 adet musluk çıkışı olan Vestel SP 113 S, yaz ve kış günlerinde tüm içme suyu ihtiyacınızı karşılar. LED ekran üzerinden su durumunu ve damacana doluluk oranını takip edebilirsiniz. Damacana yükleme alanı alt kısımdadır. Paslanmaz çelik su tankı, suyu her zaman taze bir şekilde tüketmenizi sağlar. Çocuk kilidi özelliği ise çocukların gereksiz yere su harcamasının önüne geçer.

8 -) Arçelik 1150 Gd

Arçelik 1150 Gd
Yüksek kapasite, yüksek performans; Arçelik 1150 Gd.

Sıcak ve soğuk su sağlayan Arçelik 1150 Gd, yüksek kapasiteli tankları sayesinde kalabalık ortamlar için idealdir. Tasarım olarak oldukça şık olan ürünün, yan tarafında özel mekanik bardaklığı bulunmaktadır. Mekanik bardaklık, özellikle ofis ve iş yerlerindeki kağıt bardaklar için rahat bir kullanım alanı sunar.

Su sebili başta olmak üzere tüm elektronik ürün ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir