Trend

TEMMUZUN PEMBE ÇİÇEKLERİ

Yazın en güzel ayıdır Temmuz, mevsimi belki de en çok hissettiğimiz ay. Artık güneş bulutların arasından tamamen sıyrılmış, doğayı sıcaklığıyla ısıtmaya, ışığıyla aydınlatmaya başlamıştır bile… Belki içimizi ısıttığından, belki neşe verdiğinden, Temmuz ayının rengi pembedir, bu yüzden de yaz mevsiminin pembe renkli çiçeklerini Temmuz ayının çiçekleri ilan ettik. Büyüleyici renkleri ve ruhu dinlendiren kokularıyla, bakalım bu ay karşımıza hangi pembe çiçekler çıkacak?

Hanımeli

image

Bir kadının zarif elleri, narin parmakları gibidir hanımeli, ismini de bu zarafetinden alır. Temmuz ayı başlarında hafiften pembeye kaçan renkte açar, yazı büyüleyici kokusu ve zarafetiyle selamlar. Kolay yetiştirilebilen bir bitki olmasından ötürü evde bakım için idealdir. Şayet gözünüze, rengi pembeye kaçan hanımeli çiçekleri takılmaya başladıysa, yazın en güzel dönemini yaşıyoruz demektir.

Begonya

image (1)

Yeşilin ve temmuz rengi pembenin en tatlı hallerini bünyesinde barındıran, narin görüntüsü ve canlılığıyla tam anlamıyla bir yaz çiçeğidir begonya. Yazın gelişiyle mutluluğa bürünen tohumları, büyüleyici renklerle açılıp, çevresini çiçeklerle donatabilir. Onun enerjisine kapılır, neşesini içinize çekersiniz. Şayet onun büyülü pembeleri, evinizde, sokağınızda ya da yaşadığınız bir yerlerde karşınıza çıkıyor ve sizi selamlıyorsa, tüm yaz harika geçecek demektir.

Sardunya

image (2)

O güneş ışığını kanatlarına öyle güzel yakıştırır ki, etrafa yaydığı büyülü pembesi, yoğun yeşillerin arasında daha da bir hissettirir varlığını. Öylesine cömerttir ki, sihirli güzelliğini çevresinden hiç esirgemez, kolayca çoğalır, enerjisini yayar, güzel çiçeklerinin sihrine kapılmamak elde değildir. Dünyanın en sevilen çiçeklerinin başında gelen sardunyalar, şayet hoş kokularıyla burnunuzu, cazibesiyle gözlerinizi okşamaya başladıysa şanslısınız, yazın muhteşem bir dönemindesiniz!

Petunya

image (3)

İşte yazın en neşeli çiçeği Petunya! Onun var olduğu her yer, neşe ve huzurla dolar. Bu çiçek öylesine canlıdır, renkleri ile sevginize öyle güzel karşılık verir ki enerjisine kapılmadan edemezsiniz. Şayet ilginizi esirgemezseniz, o da göz alıcı renkleriyle şahane güzelliklerini sizden esirgemez, tüm yaz boyunca gözlerinizi de ruhunuzu da şenlendirir. Şayet etrafınızda renkleriyle sizi cezbeden petunyalar varsa, bu yaz çok neşeli geçecek demektir.

 

Elbette Temmuz ayının pembe çiçekleri bu kadarla sınırlı değil, siz de bu enerjiye kapılmak, pembenin neşesini yaşamak istiyorsanız, evinize ışıltısını yayacak pembe bir yaz çiçeğiyle bu yazı düşler ülkesinde geçirebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir