Hediye Önerileri

TV Dizilerinde Gördüğümüz En Güzel Buketler

Gece gündüz demeden izlediğimiz, kendimizi senaryonun birer bireyleri haline getirerek bolca dizi içi meselelere karıştığımız TV dizilerinin en unutulmaz sahnelerini hatırlıyor musunuz? Peki bu sahnelerde yer alan çiçekleri… Bu yazımızda size o meşhur sahnelerin diğer kahramanları olan çiçekleri sizin için derledik.

Heyecan, entrika, fırtınalı aşklar derken kendimizi kaptırdığımız dizileri herkes takip ediyor. Genellikle gerilimin dozu yüksek olsa da zaman zaman dizi dekorları içerisinde yer alan ya da dizi içerisindeki karakterlerin birbirlerine hediye ettikleri çiçekleri gördüğümüz sahneler, bize rahat bir nefes aldıran anlara dönüşüyor diyebiliriz.

Şimdi hazırsanız, en unutulmaz dizilerde yer alan çiçekli sahnelere göz atalım!

Aşk-ı Memnu (Behlül Nihal çiçek sahnesi) 

Tekrarları bile reyting rekoru kıran, başrollerini Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Hazal Kaya, Nebahat Çehre ve Selçuk Yöntem’in üstlendiği Türk televizyonlarının unutulmaz dizisi Aşk-ı Memnu! Genellikle kaçarken görmeye alışık olduğumuz Behlül’ü güllerle dolu bir kamyon kasasında görünce hepimiz Bihter’le birlikte küçük bir şok geçirmiştik. Hatta Nihal’in daha çiçekleri eline alıp koklayamadan bayılacağını tahmin ediyorduk. Fakat herhalde şokun etkisinden olsa gerek o da bu jest karşısında çok mutlu olmuştu. Uzun lafın kısası, yine bir ilan-ı aşk için kırmızı güllerin tercih edildiğine şahit olmuştuk. 

Siz de aşkı en iyi kırmızı güllerin anlatacağını düşünenlerdenseniz, kamyon dolusu olmasa da bir buket kırmızı gül ile aşkınızı ifade edebilirsiniz ;)

4N1K (Yaprak Barış çiçek sahnesi)

Son dönemdeki yeni TV dizileri arasında gençlerin favorisi 4N1K dizisi. Başrollerini Gözde Mutluer, Burak Yörük, Sina Özer, Cemrehan Karakaş ve Turan Cihan Şimşek gibi genç oyuncuların üstleniyor. İlk bölümlerinde, Barış karakterinin Yaprak karakterine olan aşkını ifade etmek için gece gizlice odasına girerek başucuna bir demet beyaz papatya bırakmasını izlemiştik. 

Tabii biz olsak çoktan uyanmış polisi aramıştık ama dizide beyaz papatyaların masumluğunu temsil edilen bu sürprizde neyse ki uyanan olmamıştı.

Siz de keşke bana da böyle bir sürpriz yapılsa diyenlerdenseniz gece yatmadan başucunuza uygun miktarda su içeren bir sürahi ya da vazo koymayı unutmayın. Yok ben sürprizi yapacak tarafım diyorsanız, en güzel papatyalar için sizi şöyle alalım.
Bu arada bizce gündüz vakti elden vermek en iyisi ama yine de siz bilirsiniz.

İstanbullu Gelin (Fikret İpek düğün sahnesi)

Daha ilk bölümleriyle efsane Türk dizileri arasındaki yerini alan bir dizi var sırada: İstanbullu Gelin. Baş rollerini İpek Bilgin, Özcan Deniz, Aslı Enver gibi isimlerin paylaştığı İstanbullu Gelin dizisi dizilerdeki çiçek dekorasyonu örneklerinin en iyilerinden olmayı başardı.

Salih Bademci ve Dilara Aksüyek tarafından canlandırılan İpek ve Fikret karakterlerinin düğününde ise alışılagelmişin dışında, şık ve sade bir yapay çiçek dekorasyonu tercih edilmişti. Bu tercih dizinin izleyicilerinden yine tam not almıştı.

Siz de yapay çiçek sevenlerdenseniz buradan pek çok modeli inceleyebilirsiniz.

Med Cezir (Mira Yaman düğün sahnesi)

Yayınlandığı dönemde büyük ilgiyle takip edilen, başrollerini Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy’un üstlendiği dizi fenomen dizi: MedCezir! Bu dizide kullanılan her aksesuar, her kıyafet olay olurdu. Dizideki çiçek detayları da izleyicileri tarafından örnek kabul edilenler arasına girmeyi başarmıştı. Mira ve Yaman’ın düğününde, Mira tarafından fırlatılan beyaz güllerden oluşan sade gelin çiçeği pek çok gelin adayı için örnek teşkil etti ve takip eden süreçte pek çok gelinin benzer buketleri kullandığına tanık olduk.

Siz de gelin buketi ya da gelin çiçeği arayışında olan bir gelin adayı iseniz, buradan gelin çiçeği modellerine göz atabilirsiniz.

Tüm bu çiçekler ve çok daha fazlası için Çiçeksepeti‘niz ziyaret edebilir, diğer çiçek yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir