Trend

Yaz Aylarında Çantanızda Bulunması Gereken Ürünler

Yaz demek genelde deniz, kum, güneş demektir. Şehirde ise yaz demek; çantada taşınan güneş kremleri, parfümler, güneş gözlükleri anlamına gelir. :) Güzel, sıcacık, keyif dolu yaz günlerini geçirirken kullanabileceğiniz ürünleri bu yüzden bir araya getirdik. Yaz aylarında çantanızda bulunması gereken ürünler ve çeşitli öneriler, yazımızda sizi bekliyor!

Sıcak yaz günlerinde hem kendinizi hem de cildinizi korumak için kullanabileceğiniz bazı ürünler vardır. Kimi ürünleri çantanızdan hiç ayırmamanız önemlidir. Böylece güneşin zararlı etkilerinden kolayca korunabilirsiniz. Yaz mevsiminin görünmeyen kahramanlarına gelin, yakından bakalım!

Çantanızda Bulunması Gereken Ürünler

1-) Parfüm & Deodorant

Avon Wish Of Love Kadın Parfüm Edt 50 Ml
Kötü Kokuların Önüne Geçecek Parfüm ve Deodorantlar Kullanın, Avon Wish Of Love Kadın Parfüm Edt

Sıcak yaz günlerinde çantanızdan eksik etmemeniz gereken ürünlerin başında tabii ki parfüm ve deodorant çeşitleri geliyor! Yaz mevsimi, en çok terlediğimiz mevsimlerden biridir. Bu yüzden bazen kötü kokular ortaya çıkar. Bunun önüne geçmek için düzenli olarak kişisel bakım yapmanın yanı sıra deodorant ve parfümler de kullanmak gerekir. Ayrıca yaz ve kış mevsimlerinde farklı kokular kullanmanız da oldukça önemlidir. Mevsimin sıcaklığına göre daha ağır ve hafif kokular kullanarak gününüzü kurtarabilirsiniz. Avon, Aqua di Polo, Calvin Klein, D&P, You & Me gibi pek çok farklı markanın en iyi parfüm ve deodorantlarını Çiçeksepeti’nde online olarak keşfedip satın alabilirsiniz!

2-) Dudak Nemlendiricisi

Gabrini Dudak Koruyucu Nemlendirici Lip Balm Care Çilek
Parlak, Sağlıklı ve Göz Alıcı Dudaklar için Gabrini Dudak Koruyucu Nemlendirici Lip Balm Care Çilek

Dudak nemlendiricileri, sadece kışın kullanmanız gereken ürünlerden değildir. Hatta, sadece dudaklarınızın kuruduğunu hissettiğinizde kullanmanız gereken ürünlerden biri de değildir. Sıcak yaz günlerinde saçlarınız ve cildiniz kadar dudaklarınızda da kurumalar olur. Maruz kaldığınız güneşin etkisini azaltmak için dudak kremi kullanabilirsiniz. Dudaklarınızı düzenli olarak nemlendirmek, dudaklarınızın daha sağlıklı olmasını sağlar. Bunun için dudak balmı çeşitlerini cilt bakımı rutininize ekleyebilirsiniz.

3-) Güneş Kremi

Güneş kremleri, yaz kış demeden mutlaka kullanmanız gereken bir ürün. Güneşin zararlı ışınlarından korunmanızı sağlayacak bu ürün aynı zamanda yaşlanma karşıtı diyebiliriz. Sıcak yaz günlerinde çantanızdan eksik etmemeniz gereken güneş kremleri ile etkili bir koruma sağlayabilirsiniz. Güneş kremlerinin farklı koruma seviyeleri vardır. Cildinizin hassasiyetine göre, cilt renginize göre ve cildinizin ihtiyacına göre bu kremler arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece kendinizi koruyabilirsiniz. Ayrıca güneş kremlerini sadece yüzünüze değil; boynunuza, kollarınıza, bacaklarınıza da uygulamanız önemli. Kısaca, güneş gören her yerinize güneş kremi uygulamanız gerekiyor. Sprey formda, kapatıcı etkili, krem formda… Çok çeşitli güneş kremleri arasından seçim yapabilirsiniz!

4-) Güneş Gözlüğü & Gözlük Askısı

Yaz günlerinde çantanızda mutlaka bulunması gereken ürünlerden biri de tabii ki güneş gözlük modelleri. Güneş ışınları, gözlerinizi rahatsız edebilir. Bu yüzden sürekli gözlerinizi kısmak zorunda kalabilirsiniz. Bunu yapmak yerine her zaman güneş gözlüğü kullanabilirsiniz. Güneş gözlüğünüzü kullanmadığınız yerlerde ise gözlüğü çantanızda taşıyabilirsiniz ya da gözlük ipi ile gözlüğünüzü boynunuza asabilirsiniz. Böylece dilediğiniz zaman gözlüğü kullanıp dilediğiniz zaman muhafaza edebilirsiniz!

5-) Şapka

Kova Balıkçı Şapkası Bucket Şapka
Sıcak Yaz Günlerinde Korunmanızı Sağlayan Ürünler, Kova Balıkçı Şapkası Bucket Şapka

Sıcak yaz günlerinin en önemli koruyucularından biri de şapkalardır! Hasır şapkalar, balıkçı şapka, kasket şapkalar… Çok farklı tarzlarda şapkaları online olarak Çiçeksepeti’nde keşfedebilirsiniz. Güneş, özellikle belli saatlerde çok daha etkilidir. Bu yüzden özellikle bazı saatlerde dışarı çıkıyorsanız mutlaka şapka da kullanmanız gerekir. Şapkalar ile kendinizi güneşten korumanız biraz daha mümkün olur. Kendi tarzınıza uygun, stilinizi yansıtan bir şapkayı her zaman çantanızda taşıyabilirsiniz. Böylece dilediğiniz zaman kendinizi güneşten koruyabileceğiniz ek bir ürününüz olur!

6-) Mini Vantilatör

3 Kademeli Şarjlı Masa Üstü USB Mini Taşınabilir Vantilatör Fan
Her Zaman Her Yerde Sıcaklara Karşı Korunmanız için 3 Kademeli Şarjlı Masa Üstü USB Mini Taşınabilir Vantilatör Fan

Ve tabii ki dayanılmaz sıcakların çözümlerinden biri, soğutucu ürünlerdir. Yelpaze ve vantilatör gibi ürünler, çok sıcak olduğunda kendinizi serinletmek için kullanabileceğiniz ürünlerden biridir. Bu ürünleri kullanarak serin bir rüzgar esiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte bu tarz ürünlerin iyice küçüldüğünü de söyleyebiliriz. Bu yüzden kolayca küçük bir vantilatör alıp çantanıza atabilirsiniz. Ve sıcak yaz günleri geldiğinde kendinizi serinletmek için çantanızdan vantilatörünüzü çıkarabilirsiniz!

Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde her ihtiyacınıza yönelik ürün bulabilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde çantanızdan eksik etmemeniz gereken ürünleri de tek tıkla, online olarak kolayca satın alabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir