Yaz Makyajı Nasıl Olmalı? 8 Kozmetik Ürün Önerisi


0

Erimiş, bulaşmış ve dağılmış makyajları kimse sevmez değil mi? Bu yüzden yaz aylarında uyguladığımız makyajın nasıl olduğuna, kullandığınız ürünlere çok daha fazla dikkat etmelisiniz. Sizin için bu yazımızda yaz makyajı nasıl olur biraz ondan bahsedeceğiz ve yaza yakışır ürünler önereceğiz. Hazır mısınız?

Havalar ısınmaya başladığında “Yaz makyajı nasıl olmalı?” sorusu da herkesin aklında belirlemeye başlar. Havaların ısınması makyaj yapmakta vazgeçmeniz anlamına gelmiyor; birkaç ürün değişikliği yapmanız yeterli. Yaz makyajı yaparken ağır olmayan, cildinize nefes aldıracak ürünleri kullanmanız çok oldukça önemli. Hem yazın sıcağı hem de cildinize nefes aldırmayan ürünler kullandığınızda istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Yaz makyajının altın kurallarını şu şekilde sıralayabilir:

  • Doğru ürünler ve doğru renkleri kullanmak. Yaz aylarında siyah, bordo, kahverengi gibi daha çok kışa uygun olan tonları tercih etmemelisiniz. Bunun yerine şeftali tonları, mavi tonları, krem tonları gibi yaz aylarında görüntüsüyle de sizi boğmayacak renkleri tercih edebilirsiniz.
  • Fondöten ve kapatıcı gibi ürünleri kullanmaya devam ederken yaza uygun olarak daha hafif, yok gibi, cilde nefes aldıranları tercih etmelisiniz. Kış aylarında kullandığınız yoğun ve güçlü kapatıcılar yaz aylarındaki sıcaklara maruz kaldığında farklı sonuçları beraberinde getirebilirler.
  • Makyajınızı yapmadan önce ince bir kat olarak cildinize nemlendirici sürerek makyajın cildinizdeki kalıcılığını artırabilirsiniz. Böylece gün içinde makyajınızın akması, dağılması gibi sorunlar yaşamanın önüne geçebilirsiniz.
  • Yine makyajınızı yapmadan önce makyajınızın altına koruyucu güneş kremi sürmeyi unutmayın. Güneşin cildinize olası olumsuz etkilerinden korunabilirsiniz.
  • Krem bazlı cilt ürünleri yerine jel ve sıvı formdaki ürünleri tercih edebilirsiniz.

Yaz makyajı için önerilerimizi yazdık. Şimdi sırada yaz makyajınızın taze ve güzel görünmesi için gerekli olan ürünler var! Aradığınız her türlü kozmetik ürünü ÇiçekSepeti’nin Kozmetik kategorisinde bulabilirsiniz! ÇiçekSepeti’nde her şey #VarVar!

1- Yok Gibi Görünen Kapatıcılar

Teint Idole Ultra Wear Fondöten
Teint Idole Ultra Wear Fondöten, Sıvı Kapatıcıların Erime Olasılığı Az Olduğu İçin Yaza Uyundur

Kapatıcılar her zaman kurtarıcı olan ürünlerden biridir. Yaz makyajı yaparken kapatıcı konusunda biraz daha seçici olmanız gerekiyor. Kış aylarında daha çok krem bazlı ürünleri kullanırken jel ve sıvı formlarda ürünler kullanmalısınız. Sıvı formdaki kapatıcıların erime olasılığı daha düşük olduğu için yaz aylarında kullanımına daha uygundur.

2- Dudaklarınızı Parlatacak Bir Lipglosslar

Golden Rose Sensation Lipgloss 119
Golden Rose Sensation Lipgloss 119, Dudaklarınıza Yaz Ferahlığı Getirir

Yaz aylarında ışıl ışıl parlayan dudaklar olmazsa olmazdır! Kalın, kalem çekilmiş, koyu renkli dudaklar yerine dudaklarınıza parıltı veren, hafif renklendiren ve ağır görünmeyen lipglossları tercih edebilirsiniz. Dudaklarınızın daha doğal görünmesi için yaz aylarında pembe ve şeftali tonlarını deneyebilirsiniz. Eğer dudaklarınızı herhangi bir şeye sürmek istemiyorsanız sadece dudaklarınızı nemlendirmenizi sağlayacak dudak kremi gibi ürünler kullanabilirsiniz.

3- Kusursuz Bronzluk Sağlayan Bronzerlar

Bobbi Brown Bronzing Powder- Elvis Duran 14
Bobbi Brown Bronzing Powder- Elvis Duran 14, Yüzünüzde Mükemmel Bir Bronz Görüntü Oluşturur

Makyaj artisti Troy Surratt’e göre bronzer gözlerinizi daha parlak, dişlerinizi daha beyaz gösteriyor. Cildinizin yaz aylarında daha taze ve doğal görünmesi için kullanabileceğiniz bronzerı özellikle elmacık kemikleri, alın, burun ve çenenize uygulayabilirsiniz. Yaz güneşi yüzünüze yansıdığında mükemmel sonucu göreceksiniz!

4- Cildinizi Işıl Işıl Yapacak Bir Highlighter

Golden Rose Highlighter Stick
Golden Rose Highlighter Stick, Cildinizin Işıl Işıl Görünmesini Sağlar

Parlak ürünler yaz makyajı için vazgeçilmez ürünlerdir. Pırıltılı ürünler hem cildinizi ışıl ışıl parlatırken hem de cildinize nemli bir görünüm verir. Unutmayın; iyi bir highlighter, teninize sağlıklı bir ışıltı vermenin en güzel yollarından biridir.

5- Esneklik Sağlayan Nemlendiriciler

Yaz kış demeden cildinizi nemlendirmek oldukça önemli. İsterseniz sabahları evden çıkmadan, isterseniz makyajınızı yapmadan önce ya da uzun bir günün ardından yatağınıza girmeden önce hem yüzünüzü hem de vücudunuzu nemlendirmeli, bunu günlük rutininizin bir parçası haline getirmelisiniz. Hatta cilt bakım rutininizin en üst maddesine cildinizi nemlendirmek olmalı! Yeterince nemlenmiş bir cilt taze ve parıltılı görünür. Hala herhangi bir nemlendiriciniz yoksa cildinize uygun bir nemlendirici alarak hemen cildinize uygulamaya başlayın.

6- Suya Dayanıklı Maskaralar

Note Lash Code Maskara
Note Lash Code Maskara, Akmayan Yapısıyla Her Koşulda Kullanıma Uygundur

Su geçirmez (waterproof) maskara kullanmanın birçok önemi var. Özellikle yaz geldiğinde sıcakların gelmesiyle terleme oranımız artar. Terlemenin artmasıyla birlikte makyajınızda dağılmalar meydana gelir. Su geçirmez maskaralar hem böyle durumlarda bozulmazken hem de gün içinde gözlerinizde oluşan ıslaklık dolayısıyla kaybolan maskaraların da önüne geçer. Gün boyu upuzun ve simsiyah kirpiklerle dolaşmanın keyfini waterproof maskaralarla yaşayabilirsiniz. Hatta eğer istiyorsanız yazın deniz kenarında bile waterproof maskaraları kullanabilirsiniz.

7- Yaza Uygun Renkli Ojeler

Gabrini Matte 10'lu Oje Seti
Gabrini Matte 10’lu Oje Seti, Tırnaklarınızı Yaza Hazırlar

Yaz demek renk demek! Ve tabii ki güzel bir yaz makyajı rengarenk ojelerle tamamlanır. Kot şortlar, renkli elbiseler ve renk renk ojeler… Yaz için şeftali tonları, kırmızı tonları, mavi tonları gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Düz renk ojelerin yanı sıra tırnaklarınıza farklı desenler çizebilir, karışık renkler uygulayabilir, yaza uygun nail art yapabilirsiniz.

8- Onsuz Olmaz: Güneş Kremi

Dermoskin Ultra Face Protection Spf 97 Güneş Kremi
Dermoskin Ultra Face Protection Spf 97 Güneş Kremi, Güneşin Olumsuz Etkilerinden Sizi Korur

Yaz için son ürün önerimiz asla çantanızdan eksik etmemeniz gereken güneş kremleri! Her ne kadar güneş kremlerini yaz mevsiminde kullansak da yaz, kış demeden güneş kremi kullanmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Güneş kremi cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korurken ciltteki hasarlı görünümü ve lekelenmeleri de azaltır.

İlginizi çekebilecek bazı yazılarımız:


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aybuke