Anne & BebekHamilelik ve Doğum

Yeni Anneler İçin Doğumdan Önce Mutlaka Olması Gereken 7 Ürün

Yepyeni bir hayatın başlaması kadar büyük bir mucize olamaz… Peki bu mucizeye tanık olmadan önce yeni anneler için tüm hazırlıklarınızı tamamladığınızdan emin misiniz?

Heyecanla beklenen misafire kavuşmak için geri sayımda sona doğru yaklaşılırken hem anne-baba adayları hem de yakınları için artık saatler geçmemeye başlar. En az sizin kadar sabırsız olan bebeğin hayata gözlerini açacağı o ilk anın hayali ile günler günleri kovalarken son hazırlıklar da tam gaz devam eder.

Yeni bebeğin hayatınıza katılmasına çok kısa süre kalmışken alınması gereken çok fazla şey vardır. Bilhassa yeni anneler ve bebeğin konforu için gerekli ihtiyaçları giderilmelidir. Bu yazıda yeni anne-baba olanların ihtiyacı olabilecek ürünleri listeledik. İster kendiniz için, isterseniz de yeni anne ve baba olacak yakınlarınız için aradığınız tüm ürünler Çiçeksepeti Anne- Bebek sayfasında sizleri bekliyor.

Şimdi doğumdan önce olmazsa olmaz 7 ürünü sıralamaya başlayalım.

1-) Kişiye Özel 12 Parça Hastane Çıkışı

Küçük meleğin hayatınıza katıldığı, gözlerini açtığı yerdir hastane. Kolunda minik bir bileklik, ilk kez ve dileriz ki son kez ağlarken, anne ve babanın hislerini anlatmanın tarifi yoktur. Minik yavrumuzun ilk ihtiyaçları da burada çıkar karşımıza. Bu hastane çıkış seti içerisinde bebeğinizin ilk gününde ihtiyacı olabilecek tüm eşyalar yer alıyor. Battaniye, Yastık, Çanta, Tulum, Zıbın, Önlük, Alt Üst Takım, İç Atlet, Ağız Bezi, Şapka ve Eldiven bulunan bu set aynı zamanda minik bebeğin adına özel olarak hazırlanıyor.

2-) Yeni Anneler İçin Bebek Bakım Sırt Çantası

Yeni anneler için en önemli ihtiyaçlardan bir diğeri ise bebek çantası. Bir süre için küçük bir çanta ile evden çıktığınız günleri unutun. Artık fazladan 2-3 tulum, bebek bezi, biberon ve emzikler, minik battaniye, şapka, ıslak mendil gibi birçok ayrılmaz parçanız olacak. Bu sebeple sırt destekli, biberon gözlü, içi geniş ve termos özelliği taşıyan bir çantanız mutlaka olmalı.

3-) Doğal Bebek Masaj Seti

Bebeğinizin rahatlaması ve huzurla uyuyabilmesi için bebek masajı son derece önemlidir. Bu sebeple sizin için bir diğer önemli önerimiz bebek masajı seti. Bu set içerisinde hepsi %100 doğal olan fındık yağı, kayısı çekirdeği yağı, tatlı badem yağı, papatya yağı, lavanta çiçeği yağı, zeytin yağı ve gül yağı ile hazırlanan masaj yağı, bebek kremi, boyasız %100 saf pamuk havlu, lavanta kesesi ve nasıl masaj yapılacağına dair bir kitapçık yer alıyor.

4-) Şişme Zeminli Sırtlıklı Bebek Küveti

Ürünü incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hiçbir şampuandan kaynaklanmayan, asla geçmeyen, her defasında size dünyayı daha güzel bir yer olarak hissettiren yegane şeydir bebek kokusu. Ama bu bebeklerimizi yıkamayacağımız anlamına gelmiyor tabii ki :) Bebeğinizle geçireceğiniz banyo zamanlarını onun için çok daha eğlenceli ve güvenli bir hale getirebilmeniz için destekli bir bebek küvetine ihtiyacınız olacak. Şişirilebilir ve taşınabilir bir bebek küveti ile bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

5-) Yağmur Ormanı Üçü Bir Arada Jimnastik Merkezi 

Küçücük olmalarına rağmen çok sesli kişilerdir bebekler. Yalnızca onlar değil, onlara zevk veren tüm oyuncaklar da seslidir. Oyuncaklı, müzikli bir oyun halısı ya da jimnastik minderi ile bebeğinizin keyifli vakit geçirmesini sağlayabilir, bir yandan da hareketlerini kontrol altında tutabilirsiniz.

6-) Ana Kucağı Kanguru

Bebeğin hayatınıza katılması kendinizi eve hapsetmeniz anlamına asla gelmiyor! Bebeğiniz ile birlikte her yere gidebilir, bol oksijenli yürüyüşler yapabilir ve sosyalleşebilirsiniz. Tabii bunu yaparken bebeğinizi rahat taşıyabileceğiniz, bel destekli bir ana kucağı, diğer adıyla kangurunuz olmalı.

Bu şekilde hem bebeğinizi güvenle taşıyabilir hem de onunla birlikte dışarıda dilediğiniz kadar rahatça zaman geçirebilirsiniz.

7-) Şişme Alt Açma ve Oyun Matı

Bebeğiniz dünyaya geldiğinde daha önce hiç alt değiştirme tecrübeniz olmamış olabilir. Merak etmeyin, zamanla alışacaksınız. Ancak altları açıldığında gülücükler kaçan bebeğinizin altını kapatmak biraz zorlu olabilir. Eğer oyuncaklı bir alt açma matı edinirseniz, bu durumun da kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz.

Bebeğiniz için ya da yeni ebeveyn olacak tanıdıklarınız için satın alabileceğiniz bütün ürünler ve hediye seçenekleri için ÇiçekSepeti Bebek Hediyeleri sayfasını ziyaret edebilir, El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri yazımızı okuyabilirsin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir