Yeni Öğretmene Ne Hediye Alınır? (Hediye Önerileri)


1
1 point

Hayatımız boyunca birçok dönüm noktası yaşarız. Bunların bir kısmını yeni başlangıçlarımız şekillendirir. Hatırımızda kalan ilk dönüm noktamız ise okul hayatımızın başladığı gündür. Ama ilk okul günü yalnızca öğrenciler için dönüm noktası olmaz, yeni öğretmenler için de yepyeni bir hayatın başlangıcı olur.

Bugün okullar açıldı ve mini mini birler biraz daha büyüdüklerini anladılar. Siz okula başladığınız ilk günü hatırlıyor musunuz? Elinden tutulup da sınıfa getirildiğimiz an ve sonrası birçoğumuzda hayal meyal de olsa canlanır. İlk günün verdiği o heyecan her sınıfta devam eder. Bu heyecanı meslek hayatları boyunca yaşayan öğretmenlerimizin penceresinden baktığımızda ise mesleğe yeni atılan yeni öğretmenlerin heyecanının katbekat fazla olduğunu söyleyebiliriz.

öğretmen
Kaynak: tenor

En az okula yeni başlayan öğrenciler kadar heyecanlıdır taze öğretmenler. Okul sıralarından çıkıp da gerçek hayatta öğretmenliği tadacaklardır. Yaptıkları stajlarda iyice deneyim kazanmış olsalar da bu durum hepsinden farklıdır. Bu sefer kendi öğrencileridir karşılarındaki. İster bir lise öğretmeni olsunlar ister ilkokul ister anaokulu. Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğe adım attıkları o ilk gün hayatlarının en önemli günlerinden biri olarak bir ömür hafızalarına kazınacaktır. Siz de meslek hayatına yeni adım atan, çiçeği burnunda ve heyecanı yüksek sevdiklerinize güzel bir hediye gönderebilir, onun yanında olduğunuzu ve onu desteklediğinizi gösterebilirsiniz.

Geleceği şekillendiren, yol gösterici bu mesleğe yeni adım atacak olanlar için, yeni öğretmene hediye edebileceğiniz birbirinden güzel hediyeler yine ÇiçekSepeti‘nde “Standart hediyelerden sıkıldım, farkımı ortaya koymalıyım” ya da “O standartların çok üzerinde bir öğretmen olacak” diyorsanız birazdan bahsedeceğimiz hediyeler tam da sizin için seçilmiş.

Küçük kahramanların süper kahramanı bir yeni öğretmene verilebilecek güzel bir hediye seçeneği olarak Yılın en İyi Öğretmeni Sertifikası. İsme özel olarak hazırlanan bu sertifika biraz iddialı bir hediye olabilir. ancak siz onun yılın en iyi öğretmeni olacağından zaten şüphe duymuyorsunuz değil mi?

kişiye özel sertifika

İlk tecrübe hayat boyu unutulmaz. İlk öğrenciler, ilk okul… Her zaman zorluklarla ve güzelliklerle anlatılır.  Zamanın kıymetini bir kez daha hatırlatmak istiyorsanız kişiye özel hazırlanmış saatler ile bu mesajınızı iletebilirsiniz. Çiçke Sepeti’nden dilediğiniz kişiye özel saati seçebilir ve istediğiniz şekilde tasarımı tamamlayabilirsiniz. Bu saatlerden bazılarına yalnızca isim soyisim eklenebilirken bazılarında dilediğiniz metinler de yer alabilir yani seçim tamamen size ait!

kişiye özel saat Bazı öğretmenler vardır ki tüm okul onun şıklığını konuşur. Öğretmenler arasında da öğrenciler arasında da karizması ile nam salan öğretmenleri hepimiz biliyoruz değil mi? Şık öğretmenlerimizin vazgeçilmezi bu İsme Özel Kol Düğmesi-Anahtarlık ve Kalem Set ile özel hazırlanmış kalıcı bir hediye verebilirsiniz. Bu sayede aldığı her notta, giydikleri her gömlekte ve açtıkları kapıda sizi hatırlayacak olan sevdiklerinize mutlulukla kullanacakları bir hediye seti sunabilirsiniz.

kalem anahtarlık ve kol düğmesi seti

Farklı hediyeler onu ne kadar mutlu eder bilemiyorum, klasiklerden gideceğim diyorsanız her dönemin galibi bu kırmızı bir gül buketinin anlatamayacağı sevgi yoktur. Ancak biraz daha farklı çiçeklere yelken açmak isterseniz de minyatür bahçeler sizin için ideal sürprizlerden. Yani taze öğretmeninize ona ait bir bahçe hediye edebilir, son zamanların en trend çiçek gruplarından olan bu mini bahçelerle masasının üzerinde sergileyebileceği şık bir jest yapabilirsiniz.

minyatür bahçeler

Özel tasarım ve el boyaması olan öğretmen figürlü bir biblo da şık ve kaliteli bir hediye tercihi olabilir. Her öğretmenin evinde severek sergileyeceği bu bibloların tasarımcısı ise Warren Stratford.

Üstelik hem erkek öğretmen hem de kadın öğretmen figürü olarak planlanmış bu biblolar birinci sınıf işçilik ile üretilmiş.  Sizce de çok şık değiller mi?

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım, meslek hayatının ilk günü de son günü de neşe içerisinde, en tatlı şekilde geçsin dediğiniz sevdikleriniz için isme özel hazırlanan kartlık, çikolata ve kalem seti tercih edebilirsiniz.öğretmene özel hediye

Şimdi de Türkçe öğretmenlerine esprili bir hediye önerelim. biliyorsunuz ki “dahi” anlamındaki -de hepimiz için oldukça önemli bir hale geldi. Bir yazışma esnasında bu eki bitişik yazdıysanız vay halinize! Mutlaka yanlışınızı yüzünüze vuran biri olacaktır. Aynı zamanda Türk Dili öğretmenleri de bu konuda oldukça takıktır -haklı olarak- Bu sebeple ona bu esprili dil bilgisi kupasını hediye ederek gülümsemesine yardımcı olabilirsiniz.

Yeni bir işe başlamak herkes için hem heyecanlı hem streslidir. Aynı zamanda başlanan iş kişilerin ilk işleri ise bu heyecan daha da artar. Üstüne üstlük bu kişi bir öğretmense heyecanın seviyesini sormayın gitsin. Öğretmenlik diğer mesleklerden ayrılan özellikleri olan bir alandır. İşin içine bilgi aktarmak, yeni nesilleri yetiştirmek olgusu girdiği için bu mesleğin kutsallığı kimse tarafından inkar edilmez. Meslek hayatına yeni adam atan öğretmenleri zorluklara karşı yılmamaları için teşvik etmek, onları desteklemek ve kendilerine inanmalarını sağlamak oldukça önemlidir. Siz de yeni öğretmen olan sevdiklerinize desteğinizi sürprizlerinizle gösterebilirsiniz. İlk iş gününde onu bir buket çiçek ile karşılayarak, telefon açıp iyi dileklerinizi ileterek ve onun her daim arkasında olduğunuzu, ona güvendiğinizi belirterek tahmin edemeyeceğiniz kadar faydalı bir destek verebilirsiniz.

Öğretmenler Günü hediyesi ne alabilirim sorunuza yanıt verirken en güzel öğretmenler günü mesajlarına, öğretmenler günü ilginç fikirlerine ve bu özel güne dair merak edilen her şeye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir