Yıl Dönümü Hediyesi Olabilecek En Güzel 3 Çiçek


0
9 shares

Yıl dönümü hediyesi, herhangi bir özel günde aldığınız hediyeden daha anlamlı ve daha özel olmalı. Hoş kokuları, zarif duruşları ve kendilerine has anlamları ile çiçekler, yıl dönümünüzde eşinize sevginizi ve bağlılığınızı anlatıyor.

Man-Giving-Flowers-to-Woman

Yıl dönümünüz için çiçek almaya karar verdiniz fakat hangi çiçeğin en uygunu olacağına karar veremiyorsanız, bu önerileri dikkate almanızda fayda var.
Yıl Dönümü Hediyesi Olabilecek En Güzel 3 Çiçek

Yıl dönümü hediyesi olabilecek çiçekleri sıralarken elbette listenin başına gülü koymak gerekir. Kız istemeden evlilik teklifine kadar en özel günlerin şahidi güller, birlikteliğinizin yıl dönümünde de unutulmaz bir hediye olabilir. Gül deyip geçmemek lazım. Güllerin renginin de farklı anlamları olduğunu unutmamalı. Aşkın, tutkunun ve utangaçlığın sembolü kırmızı, masumiyetin sembolü beyaz, sevinç ve kıskançlığın sembolü sarı, zarafet ve inceliğin sembolü pembe güller arasından bu yıl dönümünde eşinize vermek istediğiniz mesaja uygun olan gülü seçebilirsiniz.

3-dal-phalaenopsis-orkide-at582-1-2

Sevgi ve Zarafetin Temsilcisi Orkide

Yıl dönümünüzde hem şık hem de uzun yıllar evinizin baş köşesini süsleyerek bu özel günü hatırlatacak bir çiçek almak istiyorsanız, tercihinizi orkideden yana kullanın. Oldukça hassas ve narin bir çiçek olan orkide saflık, temizlik, güç ve aşkların en büyük gibi anlamlara gelmekte. Orkide hediye ederken hangi renginin ne anlama geldiğini bilmekte fayda var. En çok tercih edilen beyaz orkide, masumiyet ve zarafet, fuşya orkide sevimlilik ve saflık, sarı orkide sıcaklığı simgeler. Sarı orkide oldukça az bulunan bir çiçektir. Mor orkide asaleti ifade ederken mavi orkide ise aşkların en büyüğü anlamına gelir.

doganin-sesi-at2457-1-4

Doğanın Sesi Papatya ve Astormeryalar

Doğa da en sık rastlanan çiçeklerden biri olan papatya, saf ve doğal aşkı sembolize eder. Narin beyaz yaprakları sadeliği ve asaleti simgeleyen papatya çiçeği, hoş kokusu ile sadelikten hoşlanan kişilere hediye edilebilecek en güzel çiçeklerden biri. Yine papatya gibi alçak gönüllülük ve iyimserlik anlamlarına gelen pembe astomeryalarla süslenmiş bir buket papatya, eşinize duyduğunuz aşkın doğallığı ve saflığını simgeleyecek.

Yıl dönümünüzde birbirinden güzel ve anlamları çiçeklerle eşinize unutulmaz bir sürpriz yapmak için ciceksepeti.com’dan armağanınızı seçebilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir