Trend

YILBAŞI AĞACINIZI YİYEBİLİRSİNİZ

Yılbaşının en vazgeçilmez simgesi şüphesiz yılbaşı ağacı yani çam ağacı. Neden odur, neden her yılbaşında eve, ofise bir çam ağacı alınır diye sorarsanız, size hikayesini anlatabilirim, zira ben de merak ettiğim için araştırdım bu konuyu.

Yılbaşı ağacının çok eski ritüellere dayanan bir hikayesi varmış. Yaprakları dökülmediği ve sonsuz ömrü temsil ettiği için tek tanrılı dinlere geçiş döneminde bir simge olarak kullanılıyormuş. Daha sonra Noel döneminde kuşlar için hazırlanan ağaçlar, bir süre sonra simgesel bir boyut kazanmış. Önce Alman geleneklerinden geldiği düşünülen bu Noel ağacı hazırlama geleneği zaman içinde bir çok Hristiyan ülkesinde farklı inanışları sembolize ederek varlığını sürdürmüş. Olumsuz düşünceleri, uğursuzluğu kovma, tüm yıl şans ve bereket sağlama gibi çeşitli dileklerle bu ağaca hediyeler, kekler, börekler eklenir olmuş ve günümüze kadar da gelmiş.

image

İşte bu yılbaşı ağacını çok seven üstün yetenekli tasarımcılar, bu simgeyi yılbaşı için hazırlanan süslü sofralara da taşımayı düşünmüş olacaklar ki kek ve pasta tasarımlarında da kullanmaya başlamışlar. Fakat işi biraz abartmışlar, ortaya da böyle çam ağacından dev bir pasta koymuşlar. Yemeye kıyabilir misiniz, yoksa onun gölgesinde yeni yıl dileklerinizi mi dilersiniz bilemiyoruz.

image

Elbette bu çok büyük, ben kendi halinde sevimli, küçük bir çam ağacıyla idare edebilirim diyorsanız da Çiçek Sepeti Gurme’nin birbirinden güzel çam ağacı kek ve kurabiye buketlerinden birini seçip ağzınızın tadını tüm yıl garanti altına alabilirsiniz. Malum, eğer yeni yıla bu leziz kek buketleri ile girerseniz tüm yılı keyfiniz yerinde geçirebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir