Yılbaşı Ev Partileri


Yeni yıl yaklaştıkça heyecan artmaya ve ev partileri için son hazırlıklar da yapılmaya başlandı. Peki siz kendi yapacağınız yılbaşı partinize hazır mısınız?

Yeni yılı dostlarla, en yakın arkadaşlarla, ailemiz veya sevgilimizle geçirecek olmanın verdiği heyecan başladı bile. Artık yılbaşı ev partileri için yapılacak olan konseptler belirleniyor, hediyeler alınıyor ve yılbaşı akşamının gelmesi bekleniyor. Yılbaşı partileri, özellikle yılbaşını evde kutlamak, dışarıdaki kalabalıktan ve ulaşım sıkıntısından kendini korumak isteyenlerin ilk tercihi.
Yılbaşına sayılı günler kala ev partisi için tüm hazırlıklar tamamlanır. Davete icabet edecek arkadaşlar aranır ve herkes bir araya gelir. Müzik seçiminden yemeklere kadar her şeyi sizin belirleyeceğiniz bu organizasyonda nasıl bir ev partisi hazırlayacağınız ise tamamen size kalmıştır. Peki, evde yılbaşı partisi verecekseniz hangi püf noktalara uymanız gerekir?
Davetli listesi
Öncelikle davetli listesini belirlemelisiniz. Yılbaşını kimlerle kutlamak istediğiniz ve çağıracağınız kişilerin birbirleri ile uyumlu olmaları çok önemli. Hazırladığınız davetli listesi ile partinize kaç kişi katılacağını belirlerken, kaç kişilik yemek hazırlığı yapacağınız da ortaya çıkmış olacak.
Ev süsleme
Tabii ki yılbaşı partisinin olmazsa olmazı süs. Rengarenk balonlar, konfetiler, kaynana dili, Noel Baba şapkaları… Özellikle bir yılbaşı ağacı edinmeli ve mutlaka süslemelisiniz. Filmlerdeki gibi, siz de sevdikleriniz için hazırlamış olduğunuz hediyeleri yılbaşı ağacının altına bırakıp onları mutlu etmeye ne dersiniz?

Yemek = Hindi

Yılbaşı akşamının vazgeçilmez yemeği olan hindi mutlaka hazırlanmalı ve sevdikleriniz gelmeden masadaki yerini almalıdır. Tabii ki sadece hindi ile olmaz. Eğlencenin gece boyunca süreceğini var sayarsak, ekstradan yapılmış kanepeler, börekler, atıştırmalıklar da masadaki yerini almış olmalı.

Sinema keyfi

Yılbaşı gecesi televizyonda izleyecek bir şey bulamama ihtimaline karşı, önceden planlanmış bir film seçmelisiniz. Böylece ne izleyeceğiniz krizine karşı önlemenizi almış olursunuz. Yeni dönem komedileri, romantik filmleri veya siyah beyaz dönemin aile koşuşturmacalarını tercih edebilirsiniz.
Müzik ve dans
Herkesin tercihi olmasa da, zevklerinize uygun müzik dinlemek ve sevdiklerinizle dans etmek akşamınıza renk katabilir.
Tombala
Yılbaşı akşamını evde kutlayacaksanız, tombala olmadan olmaz. Hemen bir tombala edinin ve yılbaşı gecesi sevdiklerinizle oyunun başına kurulun.
Yılbaşı gecesi sevdiklerinize hediye vermeyi sakın unutmayın. Hediye alıp verirken yaşadığınız mutluluğu siz bile tahmin edemeyeceksiniz. Eğer sevdikleriniz için hala hediye seçmediyseniz, siz de birbirinden harika hediye seçeneklerine göz atmak için şöyle buyurabilirsiniz…

Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş