YILBAŞININ EN SÜSLÜ AĞAÇLARI


Her davette ve her özel günde olduğu gibi kapı süsünden tutun da masa süsüne yılbaşı gecesinde de çiçekler gecenin yıldızı! Ama bu sefer yardımcı yıldız. Çünkü gecenin asıl yıldızı çam ağaçları! Aralık ayının çiçeği, ağacı, süsü, teması; kısacası her şeyidir çam ağaçları; nam-ı diğer yılbaşı ağaçları.

Yılbaşının en zevkli yanlarından biridir yılbaşı ağacını hazırlamak, süslemek. Başlı başına parti gibi… Çocuk yetişkin herkes için ayrı bir keyif. Altını da hediyelerle doldurursak tamam işte!

yılbaşı ağacı

Ufak bir öneri; gerçek bir çam ağacı alıp yılbaşı gecesinden sonra da ağacı bahçenize ekebilirsiniz. Gerçek ya da yapay, her evin ‘Aralık ayı neşesi’ olan yılbaşı ağaçlarını süslemek bir şölendir. Fakat süsler uygun seçilmezse bu şölen bir felakete de dönüşebilir. Eğer bu sene evinizde bir parti vermeyi planlıyorsanız, yılbaşı ağacı gecenin en önemli unsuru demektir sizin için. Özensiz hazırlanmış bir ağaç yerine her geleni kendine aşık edecek bir ağaç tercih edersiniz diye tahmin ediyoruz. İşte bu yüzden en güzel yılbaşı ağacı sizin olsun istiyorsanız, bu önerilerimize kulak verin Yılbaşı ağacınızın sağında solunda beyaz güvercinler olduğunu düşünün. Hem değişik hem de harika değil mi? Güvercinleri misina ile tavandan sarkıtabilir, hatta resimdeki gibi beyaz ya da gümüş renk zincirleri taşıyormuş gibi bir görüntü verebilirsiniz. Ufak bir öneri; gerçek bir çam ağacı alıp yılbaşı gecesinden sonra da ağacı bahçenize ekebilirsiniz. Gerçek ya da yapay, her evin ‘Aralık ayı neşesi’ olan yılbaşı ağaçlarını süslemek bir şölendir. Fakat süsler uygun seçilmezse bu şölen bir felakete de dönüşebilir. Eğer bu sene evinizde bir parti vermeyi planlıyorsanız, yılbaşı ağacı gecenin en önemli unsuru demektir sizin için. Özensiz hazırlanmış bir ağaç yerine her geleni kendine aşık edecek bir ağaç tercih edersiniz diye tahmin ediyoruz. İşte bu yüzden en güzel yılbaşı ağacı sizin olsun istiyorsanız, bu önerilerimize kulak verin.

yılbasi agaci

Yılbaşı ağacınızın sağında solunda beyaz güvercinler olduğunu düşünün. Hem değişik hem de harika değil mi? Güvercinleri misina ile tavandan sarkıtabilir, hatta resimdeki gibi beyaz ya da gümüş renk zincirleri taşıyormuş gibi bir görüntü verebilirsiniz.

Kırmızı ve yeşil yeni yılın rengidir zaten. Yılbaşı süslemesinin olmazsa olmaz renkleri… Ekstra öneri; Çam ağacı köşeli olduğu için yuvarlak süsler kullanmanız görüntüyü yumuşatır ve görselliği artırır.

yılbaşı ağaçları

Kalp, yonca ya da yılbaşı kesesi gibi şekilleri de unutmamak gerek. Yılbaşı ağacından sallanan bu minik süsler, ağacınıza renk ve şıklık katacaktır.

image (3)

Feng Shui’ye göre yılbaşı ağacı süslemesinde, suyu temsil eden mavi rengini kullanmak ortama ferahlık veriyormuş. Mavi yılbaşı süsleri fena görünmüyor, değil mi? Ferah bir sene için denemekte fayda var.

Altın renkli süslemelerle ağacınızı daha az ‘cici’ ama onun yerine daha ‘şık’ yapabilirsiniz. Eğer yılbaşı için hazırladığınız yemek masasını altın renklerinde dekore etmeyi planlıyorsanız bu süsler tam size göre!

Kendi ağaç süsümü kendim yaparım diyenler için… Bu el yapımı beyaz meleğimsi bebekler de oldukça dekoratif. Nasıl yapıldığı ise burada.

altın renk süsleme

Jingle Bells şarkısından dolayı süslememizi çansız bitirmemiz olmazdı hakikaten. Yılbaşı çanları da çam ağaçlarına en yakışan süslerdendir.
Ve tabii ki ışıklar! Işıksız bir yılbaşı ağacı düşünülemez bile! Sokaklar, apartmanlar, bahçeler, evler ışıl ışıl! Yanıp sönen ışıklardan çok, sadece yanan ışıkları tercih edin. Yeni trend buymuş.

image

image (1)

image (2)

image (3)

image (4)

 

 


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş