Trend

Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli? İşinize Yarayacak Tüyolar

Yaşam oldukça değişken bir döngüdür. Bu döngü içerisinde doğal olarak bazen kilo alabilir bazen ise kilo verebilirsiniz. Biraz fazla kilolarınız olduğunda olduğunuzdan daha zayıf görünmek ise mümkündür. Nasıl mı? Tabii ki doğru kıyafet, renk ve aksesuar seçimleriyle… Bu yazımızda zayıf görünmek için kombinlerde nelere dikkat etmeniz gerektiğini bulabilirsiniz.

Herkes kombin yaparken kendini daha iyi hissetmek ve daha iyi görünmek ister. Bunun için ise doğru kıyafetleri tercih etmek ve vücudunuzu iyi tanıyarak hareket etmeniz gerekir. Bedeninizle barışarak bazı bölgelerinizdeki ufak kusurları yaptığınız tercihlerle avantaja bile dönüştürebilirsiniz. Daha zayıf görünmek, hatlarınızı doğru kullanmak ve şıklığınızı bir üst seviyeye çıkarmak için dikkat etmeniz gerekenlere gelin birlikte bakalım.

Zayıf Görünmek İçin Tüyolar

Zayıf görünmek için tüyolar
Doğru kıyafet seçimleri ile olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz.

1-) Bedene Göre Doğru Giyinme

Daha zayıf ve ince görünmek için öncelikle bedeninizi iyi tanımanız gerekir. Büyük bir yanılsama olarak bilinen bedeninize göre daha büyük ve küçük kıyafetler giymek aslında sizi ince göstermez. Hatta bol ve hacimli kıyafetler sizi olduğunuzdan daha büyük gösterebilir. Bunun dışında çok dar kıyafeteler bedenin belli bölgelerini sıkarak az veya çok olan fazlalıklarınızın göze batmasına neden olur. Daha iyi ve zayıf görünmek için bedeninizi tam olarak bilmeli ve bedeninize uygun kıyafetler seçmelisiniz.

2-) Doğru Korse ve İç Çamaşırı Seçin

Korse modelleri, özel günler başta olmak üzere gündelik kullanımda da tercih edilen vücut toparlayıcı ürünlerdir. Vücut şekillendirici olarak da bilinen bu ürünleri gündelik hayatta sürekli kullanmak rahatsız hissettirebilir. Fakat artık daha rahat ve kullanışlı modeller bulabilirsiniz. Bedenin incelmesine destek veren toparlayıcı korseler yerine belli beden bölgelerini toplamaya yönelik olanları seçmeniz gündelik hayatta daha rahat etmenizi sağlar.

İç giyim ürünleri, zayıf görünme konusunda önemli bir yere sahiptir. Özellikle sütyen seçerken toparlayıcı ve rahat modelleri tercih etmeniz bedeninizin hatlarını daha doğru ortaya çıkarmanızı sağlar. Ayrıca iz bırakmayan bir külot seçerek hatlarınızı daha derli toplu gösterebilirsiniz.

3-) Ayakkabı Seçimi Önemlidir

Zayıf görünmek için önemli konuların başında ayakkabı gelir. Ayakkabı seçimi hem boyunuzu daha uzun göstermek hem de hatlarınızı ortaya çıkarmak için önemli bir detaydır. Yuvarlak burunlu ayakkabılar bacak boyunu kısa gösterdiğini için uzak durulması gereken modelle arasında yer alır. Daha uzun ve ince bir bacak yanılsaması yaratmak için sivri burun ve topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Örneğin; bacakları olduğundan daha uzun göstermek için dar pantolon altına sivri burun bir topuklu giyebilirsiniz.

4-) Renklerin Gücünü Kullanın

Zayıf görünmek için renklerin kullanımı
Kıyafette renk seçimi ve renklerin uyumlu olması oldukça önemlidir.

Koyu renklerin daha zayıf ve toplu gösterdiği bir gerçektir. Bu nedenle “Hangi renkler zayıf gösterir?” sorusunun cevabı olarak akla her zaman ilk olarak siyah gelir. Siyah, oldukça etkili olsa da koyu renk tonları da aynı etkiyi yapacaktır. Bu nedenle sürekli siyahlara bürünmenize gerek kalmaz. Lacivert, kahverengi, yeşilin koyu tonları ve bordo gibi renklerde aynı sihirli etkiyi gösterecektir.

Renkleri kullanırken karmaşıklıktan uzaklaşmanız oldukça faydalı olur. Üst giyim ve alt giyimde farklı tonları kullanmak bel bölgesinde kalınlık hissi oluşturur. Bu durumun önüne geçmek adına yumuşak geçişler veya tek renk kombinleri tercih edebilirsiniz.

5-) Gereksiz Detaylardan Uzak Durun

Sadelik, zayıf görünmek isteyenlerin en önemli silahları arasında yer alır. Gereksiz fırfırlar, büyük desenler, büyük cepler gibi detaylardan uzak durun. Bunun yerine figürünüzü basitleştirin ve daha doğrusal bir görüntü ile tarzınızı yansıtın.

Sadeliğin yanı sıra vücudunuzda sizi zayıf gösteren yerleri vurgulamanızda önemlidir. Bilekler, ayak bilekleri, elmacık kemikleri, köprücük kemikleri, çene gibi noktalar daha ince bir siluet edinmenize yardımcı olur. Bu nedenle V yaka, üç çeyrek kollu, kısa paçalı pantolon ve kapriler doğru seçimdir. Ayrıca saçların omuz ve boynu açıkta bırakacak şekilde at kuyruğu şeklinde toplanması da ince siluetinize katkıda bulunacaktır.

6-) Dikey Hatları Olan Kıyafetleri Deneyin

Dik çizgili elbise
Dikine çizgiler, sizi daha zayıf gösterme konusunda oldukça başarılıdır.

Çizgili kıyafetler sıklıkla zayıf görünmek isteyenler için tavsiye edilir. Fakat nasıl çizgili modeller olduğu ve bunları nasıl kombinlemeniz gerektiğine dikkat etmelisiniz. Enine ve kalın çizgiler zayıf göstermek yerine sizi olduğunuzdan daha kalın gösterecektir. Bu nedenle dikine be ince çizgili kıyafetleri tercih etmelisiniz. Çizgili kıyafetleri bedeninizin neresinde daha ince bir görüntü sağlamak istiyorsanız, o bölgede kullanabilirsiniz. Örneğin; üst bedeni daha ince göstermek için dik çizgili gömlekleri tercih edebilir veya tüm bedeninizde ince bir hat oluşturmak için dik çizgili elbise modellerine yönelebilirsiniz.  

7-) Aksesuar Seçimine Dikkat Edin

Kıyafetler dışında seçtiğiniz aksesuar modellerinin de yaptığınız kombine yardımcı olması gerekir. Beden yapınıza uygun şekilde giyindikten sonra yanlış bir aksesuar seçerek yaptığınız tüm olumlu adımları yok edebilirsiniz. Bunun yaşanmaması için abartılı parçalardan kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Büyük küpeler, hareketli bilezikler veya çantalar seçebilirsiniz. Fakat bu seçimlerinizde aksesuarlar çok detaylı veya göze batan parçalar olmamalıdır. Kalın kemerler ve çizgili fularla da belli beden bölgelerini kapatmak için kullanılabilir. Örneğin; daha ince belli görünmek için büyük bir kemelerle alt ve üst bedeni birbirinden ayırarak güzel bir illüzyon yaratmanız mümkündür.

İhtiyacınız olan tüm aksesuar ve moda ürünlerini uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir