Hediye Önerileri

Dünya Şaka Günü’nde Sevdiklerinize Komik Hediyeler Gönderin!

Her yıl 1 Nisan’da kutlanan Dünya Şaka Günü ile ilgili çeşitli efsaneler olsa da o günün en önemli ve değişmeyen özelliği; herkesin birbirine şaka yapması! Siz de sevdiklerinize 1 Nisan’da çeşitli şakalar yapabilirsiniz. Ayrıca onlara komik hediyeler de gönderebilirsiniz. Ben tercihimi hediye göndermekten yana kullanacağım diyenler için; Dünya Şaka Günü’nde sevdiklerinize özel komik hediyeler VarVar!

1 Nisan; tüm dünyada çeşitli şakaların ve muzipliklerin gerçekleştirildiği, herkesin eğlendiği keyifli bir gündür. Peki bu özel gün nerden çıktı hiç düşündünüz mü? Neden her yıl 1 Nisan’da herkes birbirini şaşırtmaya, çeşitli şakalar yapmaya çalışıyor? Hem bu sorunun cevabı hem de sevdiklerinizi mutlu edecek 1 Nisan hediyeleri yazımızda sizi bekliyor!

1 Nisan ile ilgili çeşitli efsaneler bulunduğunu söylemiştik. Bu efsanelerden ilki Fransızlardan. Eskiden yılbaşı nisan ayında olurmuş. Kralı IX. Charles, onu nisan ayından ocak ayına çekmiş ve o dönemde insanlar bu duruma hızlıca ayak uyduramamış, nisan ayında kutlamalar yapmaya devam etmiş. Hal böyle olunca kimi insanlar da yılbaşı kutlayanlarla alay etmek için çeşitli şakalar yapmış ve 1 Nisan ortaya çıkmış. Gerçekliği olmayan etkinlikler üretilip kulaktan kulağa aktarılırmış. İnsanlar, gerçek olmayan partilere davet edilirmiş. Zamanla nisan ayının yılbaşı olduğu günler unutuluyor ama şakalar devam ediyor.

Bir diğer efsanenin temeli ise Pagan kültüründen gelen Fous Bayramı. Feast of Fools (Aptallr Payramı) Orta Çağ Avrupası’nda yaygın olarak kutlanan bir bayrammış. Ziyaret sırasında katılımcılar sahte Psikopos ve Başpsikopos veya Papa seçerek eğlenirlermiş. Zamanla bu kutlama yerini daha modern anlayışlara bırakmış.

Şimdi efsaneleri bir kenara bırakalım ve bu eğlenceli günde sevdiklerinize nasıl sürprizler yapabilirsiniz ona bakalım. Çok çeşitli hediyelerin, birbirinden güzel sürprizlerin doğru adresi olan ÇiçekSepeti‘nde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Sevdiklerinize 1 Nisan’da unutamayacakları şakalar yapmak için aradığınız her şey ÇiçekSepeti’nde VarVar!

Komik Hediyeler ile Sevdiklerinizi Gülümsetin!

1-) Kanlı Satır Şaka Oyuncağı

Şaka Günü için komik hediyeler
Sevdiklerinizi Gülümsetecek Komik Hediyeler, Kanlı Satır Şaka Oyuncağı

Kanlı Satır Şaka Oyuncağı, sevdiklerinize hafif korkunç şakalar yapmanız için ideal ürünlerden biri. 1 Nisan’da eğlenceli şakalar yapmak için siz de kanlı satır şaka oyuncağı gibi oyuncaklardan faydalanabilir ve sevdiklerinize şakalar yapabilirsiniz. Hem korkunç hem de komik olan maskeler ve oyuncaklar ile onlara muzip sürprizler yapabilirsiniz!

2-) Aşkpirin

Komik hediyeler
Komik Hediye Seçenekleri, Aşkpirin

1 Nisan Dünya Şaka Günü için farklı, eğlenceli ve sürprizli bir hediye de Aşkpirin! Kutusu ve prospektüsü ile aşkınızı anlatacak şekilde tasarlanan ama aynı zamanda komik olan Aşkpirin, sevdiklerinizi gülümsetecektir. İlacın formülü: Her tablet; sonsuz aşk, sevgi ve mutluluk içerir. Ayrıca küresel ısınma, mevsim değişiklikleri, susuzluk gibi stres olgularının, maddi ve manevi bütün sıkıntıların direkt olarak ilacıdır. Yan Etkileri ise şöyledir: Bulutların üzerinde uçma hissi yaratır ve ayakları yerden keser. Üstelik etkisi ömür boyu sürer!

3-) Kişiye Özel Komik Umrumda Değil Sarı Türk Kahvesi Fincanı ve Kalemlik Seti

1 Nisan Şaka Günü
Komik Hediyeler, Kişiye Özel Komik Umrumda Değil Sarı Türk Kahvesi Fincanı ve Kalemlik Seti

Sıradaki hediye Kişiye Özel Komik Umrumda Değil Sarı Türk Kahvesi Fincanı ve Kalemlik Seti! Bu ürün ile siz de yüzlerde kocaman gülümsemeler oluşmasını sağlayabilirsiniz. Türk kahvesi fincanı ve kalemlikten oluşan set, üzerindeki komik yazıyla mutlu eder ve kişiye özel olmasıyla da farklılık yaratır. 1 Nisan’da sevdiklerinizi korkutmadan onları gülümsetmek isterseniz siz de bu ürüne bir şans verebilirsiniz!

4-) At Kafası Maskesi

Şaka Günü hediyeleri
1 Nisan Şaka Günü İçin Komik Hediyeler, At Kafası Maskesi

Komik, farklı, biraz korkutucu… Evet, At Kafası Maskesi! At Kafası maske, muzip hediyelerden biridir. Ayrıca, bu hediyeyi daha sonra süs evde süs olarak da kullanabilirsiniz. İster at kafasını takıp sevdiklerinizi korkutun isterseniz eve geldiğinde bir anda at kafasını görmesini sağlayın! Her koşulda şaşıracak, korkacak ya da gülümseyecektir. :) Yıl boyunca çeşitli yoğunluklar sebebiyle gülümsemeyi unutan, mutluluğu hep ikinci plana atan sevdiklerinizi mutlu etmek için siz de hediyelere bir şans verin!

5-) Avokado Yastık

Sevimli ve komik hediyeler
Komik Hediyeler, Peluş Avokado Yastık

Ve listemizde son olarak Peluş Avokado Yastık var! Bu hediye korkunç değil, komik değil ama iç ısıtan bir hediye. Her zaman gülümsemesini istediğiniz sevdikleriniz için ideal bir hediye. Sevimli, çekici, mutluluk verici ve yumuşak olarak tanımlayabileceğimiz avokado yastık; her zaman sarılma isteği uyandırmasıyla da çok seviliyor. Siz de sevdiklerinizi gülümsetmek veya kendinizi mutlu etmek için bu ürünü tercih edebilirsiniz! Daha fazla avokadolu ürün için Avokado Sevenlere Avokado Desenli Ürünler yazımıza göz atabilirsiniz!

Binlerce ürüne kolayca ulaşabileceğiniz ÇiçekSepeti‘nde 1 Nisan Şaka Günü için tercih edebileceğiniz daha birçok seçenek VarVar! İsterseniz mobil uygulama üzerinden isterseniz online olarak dilediğiniz ürünü kolayca alabilir, sevdiklerinizin gününe eğlence katabilirsiniz!

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir