Trend

Kadınların Aşık Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Aşk, herkesin kendine has yaşadığı, herkesin bünyesinde farklı etkiler gösteren karışık, etkileyici, güzel ancak zor bir duygudur. Bu yazıda size bir kadının aşık olduğunu gösteren birçok sinyali anlatarak soru işaretlerinizi gidermeye çalıştık. İşte kadınların aşık olduğunu anlatan ve fark etmeden yaptıkları davranışlar.

Aşkın kadında da erkekte de en belirgin özelliği saçmalatmasıdır. Yanlışlıkla onun adını söyler, konuşurken dili sürçer, cümlenin başı unutularak konuşulur… Siz siz olun dilinize hakim olmaya çalışmayın, biliniz, aşk saçmalatır.

Sakarlık mı dediniz? Bu sıra elindekileri düşürüyor, onu görünce sendeliyorsa bilin ki bu kadın için de aşk işaretidir. Bir uyarı; topuk faktörünü de dikkate alın her sendelemeyi üzerinize alınmayın.

Utangaçlık aşkın doğasında vardır. En cesur kadınlar bile aşka yakalandığı zamanlarda sevdiğinin gözlerinin içine bakmaya çekinir. Yüzü kızarır, saklanmak ister. Hatta bazen bunu abartıp soğuk davranır ve kendinizi acaba beni seviyor mu yoksa benden nefret mi ediyor diye sorgulamanıza sebep olabilir.

Aşık olan kadın da elbette herkes gibi dikkat çekmek ister ve her yolu dener. Bunu bazen fark etmeden bazen de bilinçli yapar. Kimi zaman inkar eder ama bu değişiklikleri yapmaya güdüsel olarak itilir. Kıyafetler değişir, parfümler tazelenir, makyaj yapılır, kuaför kapıları aşındırılır. Bakım kadında aşkın sinyallerinden biridir…

Unutkanlık bir diğer aşk belirtisidir. Aşık kadının ayakları yere basmaz, dalgınlaşır. Zamanla bunu normal seviyeye çeker ancak aşkın bedene etki ettiği ilk günlerde aşk derin bir unutkanlık yapar…

Gülümsemek için sebep aramayan mutlu kadınlar aşka daha yakındır. Aşkın içinde melankoli de olsa en azından aşkın ilk safhalarında mutluluk ön plandadır. Nedensiz gülen bir kadının hayatına en çok yakışan şey aşktır…

Kadınların Aşık Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Genel beden dili alışkanlıkları dışında kadınların aşık olduklarında veya hoşlandıkları kişilerle konuşurken ellerini çok daha fazla kullandıkları gözlemlenir. Saçları ile oynar, kendini o kadar dağılmış hisseder ki saçlarını sürekli kulak arkasına alır. Anlaşılma çabası bir yana odağı sürekli kendinde tutma isteği de aşkın olmazsa olmazıdır.

İştahsızlık aşkın ilk belirtilerindendir. Kimi buna form tutma bahanesi uydursa da aşkın doyumu yemek özlemini minimalize eder.

Her şeye toz pembe bakmak da aşkın özelliğidir. Aşık bir kadın başına düşen tuğladan “sarsıntıya ihtiyacım vardı” diye bahsedebilir. Optimisttik bakış aşkın körlüğünün de nedenidir…

Romantizm de aşkın kadın hayatına zerk ettiği zehirlerdendir… Aşk şarkıları, romantik filmler birden çok daha anlamlı hale gelir hele bir de içinde mutlu son varsa…

Aşkın en belirgin özelliği bir kadına asla yapmam dediği şeyleri yaptırmasıdır. Onunla biraz daha vakit geçirmek için eğlenmediği etkinliklere katılır, hoşlanmadığı insanlarla takılır hatta sevmediği lezzetleri bile seviyormuş gibi davranır.

Çoğu kadın aşık olduğunda mizah yetisini kaybeder. En saçma fıkralara güler. Tabii bu fıkralar onun tarafından anlatılıyorsa. Olduk olmadık şeyler için kahkahalar atar.

Ve derler ki; hiçbir kadın o aşkı atlatmadan aşık olduğunu kabul etmez. Ama bu iddia elbette ki tartışmaya açıktır.

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir