Kişisel Bakım İpuçlarıKozmetik ÜrünlerModa & GüzellikTrend

Cildinin İhtiyacına Göre Cilt Bakım Maskeleri

Cildiniz için yapabileceğiniz çeşitli bakımlar vardır. Sağlıklı, göz alıcı ve parlayan bir cilt için yapabileceğiniz şeylerden biri de cilt bakım maskeleri kullanmaktır. Cildinizin ihtiyacına göre çeşitli cilt bakım maskelerini kullanabilirsiniz. Hangi maske ne işe yarar, cilt bakımı nasıl yapılır gibi soruların cevabı için yazımızın detaylarına göz atabilirsiniz!

Cilt bakımında kullanabileceğiniz maskelerin detaylarına geçmeden önce iyi bir cilt görünümüne sahip olmak için neler yapabileceğinizden birkaç maddede bahsedelim:

  • Canlı ve parlak bir cilde ulaşmanın ilk adımı, cildinizi her zaman temiz tutmaktan geçer. Çünkü cilt bakımının ilk adımıdır temizlik. Gün boyunca cildiniz pek çok dış etkene maruz kalır. Makyaj, kremler, kir… Cildinizi bunlardan arındırmanız son derece önemlidir. Tüm bunlardan makyaj temizleme ürünleri ile kolayca kurtulmanız mümkündür.
  • Cilt temizliği için uygulamanız gereken birkaç aşama vardır. İlk Aşama, cildinizdeki makyajı temizlemektir. Daha sonra cildiniz ile uyumlu olan bir temizleyici krem, temizleme sütü ya da yağını pamuk ile veya cilt temizleme cihazı ile cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra da peeling işlemi uygulayabilirsiniz. Bu sayede tıkanmış gözenekleri açabilirsiniz. Ve cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayabilirsiniz. 
  • İkinci aşama ise sıkılaştırma. Tonik ya da toner olarak isimlendirilen cilt sıkılaştırıcı ürünler vardır. Bu ürünleri makyaj pamukları ile cildinize uygulayabilirsiniz. Uygun bir ürün ile bu aşamayı da kolayca tamamlayabilirsiniz.
  • Şimdi sırada, cildi beslemek var! Cildinizi kirden, yağdan ve kalıntılardan arındırdıktan ve gözeneklerinizi açtıktan sonra cildinize faydaları yağları uygulayabilirsiniz. Bunun için hücre yenileyici ampul ve serumları kullanabilirsiniz. Ya da cildinizin ihtiyacı olan maske ve kremleri kullanabilirsiniz. Kırışıklık karşıtı ya da leke giderici ürünleri bu aşamada uygulayabilirsiniz.
  • Ve son ama en önemli adım, yani nemlendirme! Cildi nemlendirmek cilde esneklik kazandırır. Böylece kırışık görünümlerin oluşması engelleyebilirsiniz. Cildi nemlendirirken göz etrafı ve yüz-boyun olarak iki aşamalı nemlendirme yapabilirsiniz. Cildinize uygulayacağınız nemlendirici kremin cilt yapınızla uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca nemlendirme işlemini jade roller, masaj aleti, gua sha gibi ürünler ile daha etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca tabii ki cildinizi güneşten koruyacak ürünler kullanmanız da son derece önemlidir.

Şimdi, cilt bakım maskelerine geçebiliriz!

Cilt Bakım Maskeleri: İhtiyacına Göre Maskeler

Nem İhtiyacı için Maske

Cilt bakım maskeleri
Cildinizin En Önemli İhtiyacı için Nspa Ultra Hydrate Nem Takviyesi Maske

Cildin en önemli ihtiyaçlarından biri nemdir. Bunu hem beslenmeniz ile dengeleyebilirsiniz hem de bazı ürünler kullanarak. Belli aralıklarla nem maskesi yapmak da cildiniz için oldukça faydalıdır. Nem maskeleri sayesinde cildiniz, kısa bir sürede daha iyi nemlenir. Cildin tazelenmiş, esnek ve canlanmış hissetmesini sağlamak için nem maskelerini uygulayabilirsiniz. Genellikle normal ve kuru ciltler için kullanıma uygun olan maskeleri haftada bir yapabilirsiniz. Yoğun bir neme sahip maskeler aynı zamanda bütün bir hafta cildinizin nemli olmasında da etkilidir.

Yorgunluk Maskesi

Cilt bakım maskeleri
Kısa Sürede En İyi Etki için Garnier Yorgunluk Karşıtı Maske

Çok ders çalıştığınız geceler, sunum hazırlamak için sabahlamalar derken kimi zaman görünmek istediğinizden daha yorgun görünebilirsiniz. Kısa sürede cildinizi toparlamanızı sağlayacak yorgunluk maskelerini böyle zamanlarda deneyebilirsiniz. Bu tarz maskelerin içeriği canlandırıcıdır. Cildinizi kısa bir sürede gece uykusu almışsınız gibi canlı ve enerjik göstermek istediğinizde bu maskeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca bu tarz maskeleri makyaj öncesinde ya da buluşmalar öncesinde de kullanabilirsiniz.

Göz Çevresi için Maske

Rituel de Beaute Kolajen Göz Çevresi Maskesi 30'lu
Cilt İhtiyaçlarına Uygun Maskeler, Rituel de Beaute Kolajen Göz Çevresi Maskesi 30’lu

Göz ve çevresi, en hassas bölgelerdendir. Bu yüzden göz çevresi bakımı yaparken daha dikkatli olmanız gerekiyor. Göz kenarlarındaki kazak ayağı görünümlerinden korunmanı ve oluşan görünümleri azaltmanızı sağlayacak göz maskeleri vardır. Bu maskeleri kullanabilirsiniz. Göz altı torbalarını ve koyu halkaları azaltmak için, göz çevresini nemlendirmek için, göz şişkinliklerini dindirmek için bu maskeleri deneyebilirsiniz.

Detoks Etkili Maske

Özellikle yağlı ciltlerin çok sevdiği detox maskeleri, cildinizi dengeleyen maskelerden biridir. Yumuşak, parlak ve sıkı bir cilde kavuşmak için belli aralıklarla detox maskeleri yapmayı deneyebilirsiniz. Özellikle mevsim geçişlerinde detox maskelerini denediğinizde cildinizdeki derinlemesine temizliği fark edebilirsiniz. Yine cildinizin çok fazla kirli havaya maruz kaldığı dönemlerde de detox maskeleri kurtarıcı olacaktır!

Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde cildinizi güzelleştirecek tüm ürünleri bulabilirsiniz. Maskeler, nemlendiriciler, temizleyiciler, koruyucular… Kendinize iyi bakmanızı sağlayacak ürünler bir tık uzağınızda!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir